Jump to content
Tomas Kocanda

Active Sync 4 a BT synchronizace

Recommended Posts

Včera jsem si docela užil. Nasadil jsem ActiveSync verze 4 a pokoušel se rozchodit synchronizaci po Bluetooth s ET SPII. Pochopitelně jsem postupoval podle osvědčeného postupu ve stylu "návody jsou pro blbce, zkusím až kam se dostanu a pak budu když tak hledat pomoc". Chyba. Výsledek byl že telefon viděl počítač a naopak, mohl jsem pomocí Smartexploreru přenášet soubory ale synchronizace nešla ani náhodou. Takže jsem začal hledat a číst rady v konferencích apod. Nakonec se to povedlo a třeba ušetřím někomu práci když sem hodím pár poznámek:

- synchronizace s využitím software, který je součástí WindowsXP SP2 nejde, bylo potřeba využít software dodávaný k BT adaptéru (koupil jsem BT USB adaptér Belkin) a po instalaci bylo potřeba manuálně přiřadit jiný ovladač k adaptéru. Tím se zaktivoval software Belkin a zmizel ovládací software Microsoftu (zmizel alespoň z lišty). Do té doby Belkin software tvrdošíjně hlásil že hardware není nalezený...

- v telefonu bylo potřeba udělat párování s počítačem. Je to triviální, pokud člověk není debil. Což asi u mě neplatí. :) Nastavil jsem totiž jiný kód, než který opravdu telefon používá a kupodivu ono to párování normálně dokončí, telefon vidí počítač a naopak, začne to jako něco dělat, na počítači to i napíše že zařízení HTC... se pokouší přistupovat k souborům a tím to hasne! Žádná hláška že kód nesouhlasí apod. Prostě chyba byla v tom, že jsem napsal špatný kód (i když mám v telefonu vypnutou volbu používat autorizační kód na BT) a na tom to viselo.

- v Belkin software bylo potřeba přidat sériové porty jako komunikační kanály a vybrat ten, po kterém přistupuje telefon k počítači a ten zadat do nastavení komunikace v ActiveSync (standardně jsem tam mě zapnutou pouze volbu USB).

Synchronizaci vyvolávám z telefonu (start-active sync- menu-connect via BT - synchronise) a funguje to bezvadně.

Každý software dodávaný k BT je asi trošku jiný, každopádně to chce dávat bacha na to číslo kódu na obou stranách, aby to odpovídalo. To byl v mém případě zásadní problém. A změnit ovladač na ten dodávaný k adaptéru, aby se deaktivoval software MS. To byl další problém.

T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×