• Announcements

  • PaulOBrien

   Reminder - MoDaCo position on illegal content   07/30/15

   ILLEGAL CONTENT I'd like to just reaffirm MoDaCo's position regarding piracy and illegal content in the light of some recent questions / postings. Posts will be censored by myself or my moderation team if the contain or link to: Illegal / pirated / cracked software or sites that host such software Nintendo emulators / ROMs or sites hosting them (in light of Nintendo's legal stance) CUSTOM ROMS You may discuss and post links to custom device ROMs on MoDaCo, provided the following rules are adhered to: ROMs must not contain any illegal 3rd party software (this includes trial versions included without permission) ROMs must give full credit to the original author ISSUES If you have any issues with this policy, please contact PaulOBrien directly via PM.
  • PaulOBrien

   Reminder: Selling items on the forum directly is not allowed   07/30/15

   Please note that selling items on the forum directly is not allowed by the forum rules. There is a forum for eBay auctions whereby you can list the items on eBay and link to them there. This is the ONLY forum for this type of activity. You may also advertise links to the eBay forum in your signature. Please note that selling directly in contravention of these rules will result in a warning / suspension / ban.
Tomas Kocanda

Active Sync 4 a BT synchronizace

1 post in this topic

Včera jsem si docela užil. Nasadil jsem ActiveSync verze 4 a pokoušel se rozchodit synchronizaci po Bluetooth s ET SPII. Pochopitelně jsem postupoval podle osvědčeného postupu ve stylu "návody jsou pro blbce, zkusím až kam se dostanu a pak budu když tak hledat pomoc". Chyba. Výsledek byl že telefon viděl počítač a naopak, mohl jsem pomocí Smartexploreru přenášet soubory ale synchronizace nešla ani náhodou. Takže jsem začal hledat a číst rady v konferencích apod. Nakonec se to povedlo a třeba ušetřím někomu práci když sem hodím pár poznámek:

- synchronizace s využitím software, který je součástí WindowsXP SP2 nejde, bylo potřeba využít software dodávaný k BT adaptéru (koupil jsem BT USB adaptér Belkin) a po instalaci bylo potřeba manuálně přiřadit jiný ovladač k adaptéru. Tím se zaktivoval software Belkin a zmizel ovládací software Microsoftu (zmizel alespoň z lišty). Do té doby Belkin software tvrdošíjně hlásil že hardware není nalezený...

- v telefonu bylo potřeba udělat párování s počítačem. Je to triviální, pokud člověk není debil. Což asi u mě neplatí. :) Nastavil jsem totiž jiný kód, než který opravdu telefon používá a kupodivu ono to párování normálně dokončí, telefon vidí počítač a naopak, začne to jako něco dělat, na počítači to i napíše že zařízení HTC... se pokouší přistupovat k souborům a tím to hasne! Žádná hláška že kód nesouhlasí apod. Prostě chyba byla v tom, že jsem napsal špatný kód (i když mám v telefonu vypnutou volbu používat autorizační kód na BT) a na tom to viselo.

- v Belkin software bylo potřeba přidat sériové porty jako komunikační kanály a vybrat ten, po kterém přistupuje telefon k počítači a ten zadat do nastavení komunikace v ActiveSync (standardně jsem tam mě zapnutou pouze volbu USB).

Synchronizaci vyvolávám z telefonu (start-active sync- menu-connect via BT - synchronise) a funguje to bezvadně.

Každý software dodávaný k BT je asi trošku jiný, každopádně to chce dávat bacha na to číslo kódu na obou stranách, aby to odpovídalo. To byl v mém případě zásadní problém. A změnit ovladač na ten dodávaný k adaptéru, aby se deaktivoval software MS. To byl další problém.

T.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

MoDaCo is part of the MoDaCo.network, © Paul O'Brien 2002-2016. MoDaCo uses IntelliTxt technology.