Jump to content

GT540 Update to 2.1 Tutorial (Croatian Language)


Guest SrkeeOSK

Recommended Posts

Guest SrkeeOSK

Thanks to everyone here, i took parts from a lots of tutorials and added some graphic so it's a little bit simplier for not so tech-savy users

UPOZORENJE! SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, POSTUPAK JE RELATIVNO JEDNOSTAVAN ALI TO NE ZNAČI DA NE MOŽE NESTATI STRUJE U POLA PROCESA ILI DA VAM MLAĐI BRAT NEĆE ISKLJUČITI UPDATER DA IGRA GTA!!!

Pripremne Radnje:

1: Instalirajte USB Drivere (Ukoliko ste instalirali LG Suite za Optimus, S njime će doći i USB Driveri preskočite ovaj korak)

http://rapidshare.com/files/428813389/LGAndroidDriver.rar
2. Skinite KDZ Updater (ovo je engleska verzija)
https://rapidshare.com/files/428811930/KDZ_FW_UPD_EN.rar
3. Skinite potreban ROM File, preporučam EUROPE OPEN (Nebrandirani LG original Firmaware, testiran na mom mobitelu, sve radi ispravno, i stavite ga na desktop da nije duboko zakopan u stotinu poddirektorija)
http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/ANEUBK/V20a_00/V20A_00.kdz

4. Raspakirajte KDZ Updater i pokrenite msxml.exe iz raspakirane mape:

13889434.jpg

5. Na telefonu napravite sljedeće -> Postavke--> Aplikacije --> Razvoj --> Stavite kvačicu na USB Debugging

6. Provjerite Sljedeće --> Postavke-->SD Kartica i Memorija Telefona--> Samo Vanjska memorija (NE SMIJE BITI KVAČICE, Maknite ako je)

------- zatvorite sve što vam ne treba na računalu..Winamp, Msn, i slične pizdarije--------

7. Spojite Telefon USB Kabelom (Bilo bi bolje na stražnje USB utore, prednji su često u banani)

---------------------NADOPUNA---------------------

često se razni problemi kod updatea rješe sljedećim postupkom

u device manageru, desni klik na LG Android Modem i DISABLE...

frfx.jpg

-------------------------------------------------------------------------

8. Pokrenite KDZ Updater (OBAVEZNO desni klik i RUN AS ADMINISTRATOR)

Odaberite sljedeće:

61643873.jpg

  • Odaberite: type 3GQCT
    • Odaberite putanju do ROM filea (Europa Open koji ste skinuli, ime je: V20A_00.kdz

    [*]Pokrenite Flashanje Uređaja i čekajte, telefon će se ponovno pokrenuti, bit će plavi ekran i pisati emergency NE DIRAJTE NIŠTA.... KAda se update završi, telefon će se opet rebootati i pokrenuti te zatražiti pin..U tom trenutku update je gotov.

    Čestitam Imate Android 2.1!!!

Edited by SrkeeOSK
Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore!

Odlicno izvedeno i napisano... Mozes li mi samo reci da li u euro open romu ima srski i madjarski za prikaz i za kucanje teksta?

HVALA.

p.s.-VELIKI pozdrav iz Srbije, Subotica :)

Edited by Djolle
Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore!

Odlicno izvedeno i napisano... Mozes li mi samo reci da li u euro open romu ima srski i madjarski za prikaz i za kucanje teksta?

HVALA.

p.s.-VELIKI pozdrav iz Srbije, Subotica :)

Ima

Link to comment
Share on other sites

Guest gorantz

hvala, probam i ja to kad budem imao vremena :))

inace sam prije nekoliko dana nabacio verziju baltik 2.1 i sad gledam ovu tacku pod brojem 8 ja nisam bio odabrao type 3GQCT vec sam ostavio ono prvo ponudjeno, valjda nisam nesto mnogo zeznuo :)

p.s.

moj savjet ovo govorim iz licnog iskustva, kada budete spajali racunar sa mobitelom ukljucite usb u onaj utor iza racunara jer se manje koristi od ovih naprijed (bar ja ga manje ili skoro nikako ne koristim). Ovo govorim iz razloga sto sam imao problem prilikom upgrade-a na 2.1 , upola apgrejda mi zastopao mobitel, sad da li je to u pitanju bilo ili nesto drugo ne znam :(

Link to comment
Share on other sites

Guest gigimon

dobar tutorial, ima i lakših al nema veze

treba napraviti i hard reset kad sve bude gotovo

press both Volume up + HOME + SEARCH buttons for 5 secs.

Edited by gigimon
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi, imam problem...

Fleshovao sam Europe Open 2.1 na moj Optimus. Sve je proteklo fantasticno (uz pomoc ovog tutorijala :P ). Ja inace koristim samo 2g zbog baterije i bla, bla... ali sada posle 10-ak dana sam pokusao da ukljucim 3g i jednostavno nece da se spoji na mog operatera?!?!? Pre Optimusa sam imao HTC Tattoo koji je normalno radio sa ovom sim karticom...

Znaci ne mogu da se nakacim na moju mrezu ako izaberem da je WCDMA, ako neko ima neku ideju bilo bi lepo da je predlozi.

Hvala unapred.

p.s.-Inace, sve ostalo na telefonu savrseno radi. :D

p.s.s.-E da, 3g nisam probao kad je bio pod 1.6 verzijom androida.

Edited by Djolle
Link to comment
Share on other sites

Guest nikicamisic

Imam problema, ovako

Napravio sam ovaj gore postupak i sve 5, mob odlicno radi

Sad hocu root-at i napravit da mi se sve instalira na sd...

Ne znam jel dobro radim

Umetnem micro sd(8GB) u laptop, napravim dvije particije, prva od cca 500mb u Ext2 format i oznacim da je Primary

Ostatak kartice kreiram u fat32

Nakon toga stavljam karticu u mob i oznacim USB Tethering i onda spajam usb na mob.

Pokrenem root i rootam uspjesno mobitel...

E sad sta moram dalje napravit da mi se instalira APPTOSD????

Dali opet moram unrootat ili???

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Guest kaiserex
Ljudi, imam problem...

Fleshovao sam Europe Open 2.1 na moj Optimus. Sve je proteklo fantasticno (uz pomoc ovog tutorijala :P ). Ja inace koristim samo 2g zbog baterije i bla, bla... ali sada posle 10-ak dana sam pokusao da ukljucim 3g i jednostavno nece da se spoji na mog operatera?!?!? Pre Optimusa sam imao HTC Tattoo koji je normalno radio sa ovom sim karticom...

Znaci ne mogu da se nakacim na moju mrezu ako izaberem da je WCDMA, ako neko ima neku ideju bilo bi lepo da je predlozi.

Hvala unapred.

p.s.-Inace, sve ostalo na telefonu savrseno radi. :D

p.s.s.-E da, 3g nisam probao kad je bio pod 1.6 verzijom androida.

Flashanjem si izgubio APN postavke od operator, potrebno ih je rucno unjeti ili da ti operater posalje postavke preko SMSa. Naime kad sam ja prelazio na 2.1 Baltic ROM rucno sam unjeo postavke za Tele2 mrezu, a iste sam pronaso na njihovim web str. Postavke se nalaze pod Settings-Wireless & network settings-Mobile network settings-Access Point Names-New APN. Potrebno je unjeti postavke za MMS i WAP. Eto. Thy na tutorialu.

Link to comment
Share on other sites

Guest kaiserex
Imam problema, ovako

Napravio sam ovaj gore postupak i sve 5, mob odlicno radi

Sad hocu root-at i napravit da mi se sve instalira na sd...

Ne znam jel dobro radim

Umetnem micro sd(8GB) u laptop, napravim dvije particije, prva od cca 500mb u Ext2 format i oznacim da je Primary

Ostatak kartice kreiram u fat32

Nakon toga stavljam karticu u mob i oznacim USB Tethering i onda spajam usb na mob.

Pokrenem root i rootam uspjesno mobitel...

E sad sta moram dalje napravit da mi se instalira APPTOSD????

Dali opet moram unrootat ili???

Hvala

Za Apps2SD uz kreiranje dvije pravilne i potrebne partice takodjer je potrebno pokrenuti ili skriptu preko ADBa ili pokrenuti automatsku instalaciju Apps2SD koju mozes pronaci na ovim forumima ako malo se potrudis i pronjuskas ;-)

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/321895/faq-gt540-reference-thread/

Edited by kaiserex
Link to comment
Share on other sites

Guest SrkeeOSK

eto, dok ja dođoh sve si saznao.

:P

znači APN nazoveš službu za korisnike i oni ti pošalju konfiguracijski SMS da se ne moras sam zezat.

Za app2ssd ti je isto decko vec dao link na topic, naime, i njega treba instalirati :D

Link to comment
Share on other sites

E pa momci nije tako... postavke za APN za moju mrezu (VIP Srbija) se nalaze vec u EuropeanOpen ROM-u. A i za svaki slucaj sam ih uporedio sa postavkama koje sam dobio do operatera... iste su.

Sa druge strane, nije problem u internet konekciji vec 3G mrezi kad je selektuje kao automatic onda mi ispise emergency call only i x na jacini signala, a ako izaberem rucno operatera onda mi napise da moj sim ne podrzava. Moja Sim kartica podrzava 3G mrezu jer je na prethodnom telefonu (HTC Tattoo) na istoj mrezi na istoj lokaciji radio - WCDMA!

Pojma nemam sta da radim... Help! :P

Edited by Djolle
Link to comment
Share on other sites

Guest nikicamisic

Ok, ali imam jos neki problem, kad stavim micro sd u mobitel i spojim usb prebacivanje, na kompu mi samo ponudi format kartice?????

Jel to neka greska ili????

Link to comment
Share on other sites

Guest SrkeeOSK

@Djolle

E to e vec druga stavr, jesi li probao napraviti full reset na tvorničke postavke nakog updateanja na 2.1?

odradi i to, jako je pametno odmah nakom upgradea ukoliko ne radi sve kako treba..

LG Optimus full reset

Press both Volume up + HOME + SEARCH buttons for 5 secs.

@nikicamisic

je li prethodno formatirana ili potpuno nova kartica? ako je nova, formatiraj ju :P

ako nije, jel ju telefon očitava dobro?

Link to comment
Share on other sites

@SrkeeOSK

Jesam, odmah nakon updatea isao full reset - nijedan drugi problem nemam sa telefonom... cak sam probao i sa vise razlicitih rom-ova (baltic, cis)

Mada, sinoc mi je pala jedna luda stvar na pamet - mozda Optimus ima malo slabiji primopredajnik od Tattoo-a i u kombinaciji sa slabim 3G signalom moje mreze dobijem ovaj trenutni rezultat. Ostavicu za sada ovako, za 10-ak dana idem u Beograd (sada sam u Subotici) gde bi navodno trebalo da ima jak 3G signal pa cu proveriti. Naravno, rezultat cu vam javiti.

Hvala na podrsci. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest kaiserex
E pa momci nije tako... postavke za APN za moju mrezu (VIP Srbija) se nalaze vec u EuropeanOpen ROM-u. A i za svaki slucaj sam ih uporedio sa postavkama koje sam dobio do operatera... iste su.

Sa druge strane, nije problem u internet konekciji vec 3G mrezi kad je selektuje kao automatic onda mi ispise emergency call only i x na jacini signala, a ako izaberem rucno operatera onda mi napise da moj sim ne podrzava. Moja Sim kartica podrzava 3G mrezu jer je na prethodnom telefonu (HTC Tattoo) na istoj mrezi na istoj lokaciji radio - WCDMA!

Pojma nemam sta da radim... Help! :P

Tako je Open Europe ima postavke za operatere, jucer sam flashal na OE ROM i potvrdjujem da su postavke podesene "out of the box". I ja sam imal problema do prije koji dan na Baltic ROMu sa "emergency call only" i "x" na jacani signala, al to moze da je bilo operatora, jer i cura na Tele2 mrezi je imal probleme sa prijemom signala. Sad sve radi besprijekorno.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...

Mali [update] vezano za moju problematiku:

Upravo sam probao sim karticu drugog operatera i 3G radi!!! Znaci, moja pretpostavka je bila tacna - nemam signal u Subotici na VIP-u. :P

Hvala svima koji su se trudili oko pomoci.

p.s.- Ovo znaci da nemam nikakav problem sa telefonom i sa euroopen 2.1 rom-om. Yay! :D

Edited by Djolle
Link to comment
Share on other sites

Guest nikicamisic

Karticu sam formatirao po onom postupku u pdf-u sto je objasnjeno.

Ne znam u koji format da formatiram drugi dio katice, ja sam u FAT i opet mi komp javi jedino format....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Thanks to everyone here, i took parts from a lots of tutorials and added some graphic so it's a little bit simplier for not so tech-savy users

UPOZORENJE! SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, POSTUPAK JE RELATIVNO JEDNOSTAVAN ALI TO NE ZNAČI DA NE MOŽE NESTATI STRUJE U POLA PROCESA ILI DA VAM MLAĐI BRAT NEĆE ISKLJUČITI UPDATER DA IGRA GTA!!!

Pripremne Radnje:

1: Instalirajte USB Drivere (Ukoliko ste instalirali LG Suite za Optimus, S njime će doći i USB Driveri preskočite ovaj korak)

http://rapidshare.com/files/428813389/LGAndroidDriver.rar
2. Skinite KDZ Updater (ovo je engleska verzija)
https://rapidshare.com/files/428811930/KDZ_FW_UPD_EN.rar
3. Skinite potreban ROM File, preporučam EUROPE OPEN (Nebrandirani LG original Firmaware, testiran na mom mobitelu, sve radi ispravno, i stavite ga na desktop da nije duboko zakopan u stotinu poddirektorija)
http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/ANEUBK/V20a_00/V20A_00.kdz

4. Raspakirajte KDZ Updater i pokrenite msxml.exe iz raspakirane mape:

13889434.jpg

5. Na telefonu napravite sljedeće -> Postavke--> Aplikacije --> Razvoj --> Stavite kvačicu na USB Debugging

6. Provjerite Sljedeće --> Postavke-->SD Kartica i Memorija Telefona--> Samo Vanjska memorija (NE SMIJE BITI KVAČICE, Maknite ako je)

------- zatvorite sve što vam ne treba na računalu..Winamp, Msn, i slične pizdarije--------

7. Spojite Telefon USB Kabelom (Bilo bi bolje na stražnje USB utore, prednji su često u banani)

8. Pokrenite KDZ Updater (OBAVEZNO desni klik i RUN AS ADMINISTRATOR)

Odaberite sljedeće:

61643873.jpg

  • Odaberite: type 3GQCT
    • Odaberite putanju do ROM filea (Europa Open koji ste skinuli, ime je: V20A_00.kdz

    [*]Pokrenite Flashanje Uređaja i čekajte, telefon će se ponovno pokrenuti, bit će plavi ekran i pisati emergency NE DIRAJTE NIŠTA.... KAda se update završi, telefon će se opet rebootati i pokrenuti te zatražiti pin..U tom trenutku update je gotov.

    Čestitam Imate Android 2.1!!!

    Hello,

    evo ja sam sve radio po tutorialu, ali jednostavno mi izbaci 15ak sekundi nakon što uključi EMERGENCY MODE slijedeće: UPGRADE ERROR: WParam: 100 i LParam: 1010

Link to comment
Share on other sites

Guest gigimon

e kolega, jedna molba. jel bi mogao napisati kakav tutorial za cyanogen? mislim ima ga već i nije problem nego nešto bi probao pa da vidiš jel se može šta napraviti. sad imam euro+fast 2.1 i htio bi si staviti clockwork da recovery bude cyanogen, mislim neznam što je što. da 2.1 ostane, da se ne dira a 2.2 kad hoću upalim ga, nešto slično kao dual boot na windozerima ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest felixbbb031

UPOMOC! ne mogu flesati svoj gt 540 sa 1.6 na 2.1 .skinuo sam potrebne drivere,sljedio postupak od slova do slova i kada postupak dodje skoro do kraja izbaci mi gresku "Update error wparam 100 i lparam 1010" telefonu se nista ne dogodi,sve se vrati na staro. probao sam bez kartice i bez memo sticka,ali nista. gdje grijesim? tnx

Link to comment
Share on other sites

Guest SrkeeOSK
UPOMOC! ne mogu flesati svoj gt 540 sa 1.6 na 2.1 .skinuo sam potrebne drivere,sljedio postupak od slova do slova i kada postupak dodje skoro do kraja izbaci mi gresku "Update error wparam 100 i lparam 1010" telefonu se nista ne dogodi,sve se vrati na staro. probao sam bez kartice i bez memo sticka,ali nista. gdje grijesim? tnx

sada vec mozes updateat preko LG update utilitiesa pa nema smisla zahebavat se s ovim.

zasto taj error neznam, kod nekih glatko ide, kod nekih taj error izbacuje

Link to comment
Share on other sites

Guest felixbbb031

u majku mu.rijesio sam problem.jednostavno sam u device manageru nasao lg android modem i desni klik na njega i kliknuo disabled. nakon toga sam ponovno pokrenuo flashanje i nakon 30min je proces uspjesno zavrsen. nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomocu ako ima problem kao ja. mozes li mi reci koji je zadnji ili najbolji rom za gt540 osim ovoga? tnx

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.