Jump to content

GT540 Update to 2.1 Tutorial (Croatian Language)


Guest SrkeeOSK

Recommended Posts

Guest Xalbador

Hej vi B) Napravio sam sve kako treba, napravio hard reset i po meni sve radi savršeno :angry: :unsure: Sada pitanje, dali mogu s ovog 2.1 ROM-a nadograditi službeni 2.1 kada izađe?

Link to comment
Share on other sites

Guest SrkeeOSK
Hej vi B) Napravio sam sve kako treba, napravio hard reset i po meni sve radi savršeno :angry: :unsure: Sada pitanje, dali mogu s ovog 2.1 ROM-a nadograditi službeni 2.1 kada izađe?

pa to je službenni 2.1, jedino ako bas hoces za nase podrucje, ali je potpuno isti osim sto ima manje jezika...

Link to comment
Share on other sites

Guest Xalbador
pa to je službenni 2.1, jedino ako bas hoces za nase podrucje, ali je potpuno isti osim sto ima manje jezika...

A pa...nezz...nekak mi se ovo čini...nezz //: Nikad nisam ni vidio službeni 2.1, tak da nezz usporedit xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Xalbador
A pa...nezz...nekak mi se ovo čini...nezz //: Nikad nisam ni vidio službeni 2.1, tak da nezz usporedit xD

Npr. ne volim to što u browseru nema opcija izlaz već on google str ima non stop otvorenu i što u njemu i igri World war moram čekati 1 sekundu nakon pritiska da bi ju on registrirao...što je u 1.6 odma radio...i to je stvar koja me mući u 2.1 i zato pitam dali se može službeni sada ugraditi, jer sam uvjeren da tamo toga problema nema..

Link to comment
Share on other sites

Guest SrkeeOSK
Npr. ne volim to što u browseru nema opcija izlaz već on google str ima non stop otvorenu i što u njemu i igri World war moram čekati 1 sekundu nakon pritiska da bi ju on registrirao...što je u 1.6 odma radio...i to je stvar koja me mući u 2.1 i zato pitam dali se može službeni sada ugraditi, jer sam uvjeren da tamo toga problema nema..

probaj preko pc suitea updateat, ja nisam probavao, neam nikakvih problema, a ovo s googlom, google je default stranica i kad zatvioris sve prozore u biti se vracas na google, a sad ovo drugo za igre neznamneznam. ROM se skida direktno sa LG servera tako da nema tu govora da je nedovrsen ili nesto.

a ni na 1.6 nisi imao exit opciju u browseru, zato instaliras neki drugi browser koji ti vise odgovara...aplikacije, aplikacije, aplikacije, to je bit androoida.

Edited by SrkeeOSK
Link to comment
Share on other sites

Guest Memphis-zg

izašao je novi firmware za GT540 V20b možete ga preuzeti ovdje; LINK

nakon flasanja obavezno napravite reset telefona pomoću; Volume up + HOME + SEARCH (držati cca 5 sekundi)

isto ovo možete napraviti preko LG software Update-a, jednostavnije je ali tamo nećete moći debrandirati svoj LG, samo se software upgrada ukoliko postoji novija verzija namjnjena tom brandu!

Link to comment
Share on other sites

Guest felixbbb031
izašao je novi firmware za GT540 V20b možete ga preuzeti ovdje; LINK

nakon flasanja obavezno napravite reset telefona pomoću; Volume up + HOME + SEARCH (držati cca 5 sekundi)

isto ovo možete napraviti preko LG software Update-a, jednostavnije je ali tamo nećete moći debrandirati svoj LG, samo se software upgrada ukoliko postoji novija verzija namjnjena tom brandu!

ukoliko ga flasham preko ovog filea sto si podijelio,hoce li se opet morati rootati telefon? znas li mozda sto je poboljsano sa tim novim firmwareom?

hvala i pozdrav iz os

Link to comment
Share on other sites

Guest IvanavI

SrkeeOSK i felixbbb031, vi ste svetski megacarevi (felixbbb031 je imao odlično zapažanje da u Device Manageru treba onemogućiti Android modem; umalo mi nije zatrebala promena veša kad sam pri prvom pokušaju dobio poruku da update nije uspeo). :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Memphis-zg
ukoliko ga flasham preko ovog filea sto si podijelio,hoce li se opet morati rootati telefon? znas li mozda sto je poboljsano sa tim novim firmwareom?

hvala i pozdrav iz os

sve isto kao i kad flashaas sa bilo kojim file-om, znači sve ti se briše! Ne znam što je novo ali sigurno je poboljšana stabilnost!

Link to comment
Share on other sites

Guest felixbbb031
sve isto kao i kad flashaas sa bilo kojim file-om, znači sve ti se briše! Ne znam što je novo ali sigurno je poboljšana stabilnost!

probat cemo.samo da ne bude "jedan probo' ,pa se usr'o" tnx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest gorantz

imam trenutno V20b verziju, medjutim nesto sam cackao sa z4root i pobrisao neke guglove aplikacije pa mi sada ne radi market ;)

da li sada mogu sa ovom procedurom iz teme nabacim neki drugi firmware, npr. 20D ? ili mi predlazete nesto drugo ?

p.s. ovaj ruski 2.2 mi se jos ne nabacuje dok ne budu sve osposobili

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Guest felixbbb031
Moze li mala pomoc?

USB ne nalazi telefon.

Driveri instalirani sve5, modema nema u device listi.

Pojma kako dalje????

Link to comment
Share on other sites

Guest felixbbb031
Moze li mala pomoc?

USB ne nalazi telefon.

Driveri instalirani sve5, modema nema u device listi.

Pojma kako dalje????

u majku mu. jesi ukljucio 'debugging mode'? probaj restartati komp sa mobom ustekanim u komp. meni je tako uspjelo. ponovno dobro procitaj upute. ja sam skoro skurio mob.

Link to comment
Share on other sites

Guest felixbbb031
ja imam jedno pitanje dali ostane na hrvatskom ako ga update-am?????

trebali bi ostati svi jezici,pa tako i hrvatski. nisam jos naisao na taj problem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Freon35
u majku mu. jesi ukljucio 'debugging mode'? probaj restartati komp sa mobom ustekanim u komp. meni je tako uspjelo. ponovno dobro procitaj upute. ja sam skoro skurio mob.

Uspio sam staviti 2,1 update1 i dalje ni mrdac. Nikako ugurati fastboot ni amon ra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest SrkeeOSK
Uspio sam staviti 2,1 update1 i dalje ni mrdac. Nikako ugurati fastboot ni amon ra.

i ja sam naletio na jedan taka telefon, nako flasha jednostavno kao da nije flashan, a na 2,1, je normano updateao. nisam jos nasao rjesenje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest liverpool_hooligans

Dobri ljudi, treba mi pomoc. Hteo sam sa 2.3.5 androida da ga vratim na 2.1 i sve sam lepo uradio, zavrsio update softvera, ali kada pokrece sistem i butuje, posle onog LG logo-a kada pise android pa ona animacija kada se kao presijavaju slova traje malo duze i prekine se, pa opet se to pojavi, pa prekine, pa opet i tako se presijavaju slova reci android u nedogled. izvadim bateriju, ponovo ga ukljucim i opet isti problem. help? please

Unapred hvala! Pozdrav!

Edited by liverpool_hooligans
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

UPOZORENJE! SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, POSTUPAK JE RELATIVNO JEDNOSTAVAN ALI TO NE ZNAČI DA NE MOŽE NESTATI STRUJE U POLA PROCESA ILI DA VAM MLAĐI BRAT NEĆE ISKLJUČITI UPDATER DA IGRA GTA!!!

Pripremne Radnje:

1: Instalirajte USB Drivere (Ukoliko ste instalirali LG Suite za Optimus, S njime će doći i USB Driveri preskočite ovaj korak)

http://rapidshare.com/files/428813389/LGAndroidDriver.rar

2. Skinite KDZ Updater (ovo je engleska verzija)

https://rapidshare.com/files/428811930/KDZ_FW_UPD_EN.rar

3. Skinite potreban ROM File, preporučam EUROPE OPEN (Nebrandirani LG original Firmaware, testiran na mom mobitelu, sve radi ispravno, i stavite ga na desktop da nije duboko zakopan u stotinu poddirektorija)

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/ANEUBK/V20a_00/V20A_00.kdz

4. Raspakirajte KDZ Updater i pokrenite msxml.exe iz raspakirane mape:

13889434.jpg

5. Na telefonu napravite sljedeće -> Postavke--> Aplikacije --> Razvoj --> Stavite kvačicu na USB Debugging

6. Provjerite Sljedeće --> Postavke-->SD Kartica i Memorija Telefona--> Samo Vanjska memorija (NE SMIJE BITI KVAČICE, Maknite ako je)

------- zatvorite sve što vam ne treba na računalu..Winamp, Msn, i slične pizdarije--------

7. Spojite Telefon USB Kabelom (Bilo bi bolje na stražnje USB utore, prednji su često u banani)

---------------------NADOPUNA---------------------

često se razni problemi kod updatea rješe sljedećim postupkom

u device manageru, desni klik na LG Android Modem i DISABLE...

Sve sam napravila kako piše pa me zanima kako mobitel najlakše i najjednostavnije rootati, i kako napraviti da sve se stavlja na sd

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Thanks to everyone here, i took parts from a lots of tutorials and added some graphic so it's a little bit simplier for not so tech-savy users

UPOZORENJE! SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, POSTUPAK JE RELATIVNO JEDNOSTAVAN ALI TO NE ZNAČI DA NE MOŽE NESTATI STRUJE U POLA PROCESA ILI DA VAM MLAĐI BRAT NEĆE ISKLJUČITI UPDATER DA IGRA GTA!!!

Pripremne Radnje:

1: Instalirajte USB Drivere (Ukoliko ste instalirali LG Suite za Optimus, S njime će doći i USB Driveri preskočite ovaj korak)

http://rapidshare.com/files/428813389/LGAndroidDriver.rar
2. Skinite KDZ Updater (ovo je engleska verzija)
https://rapidshare.com/files/428811930/KDZ_FW_UPD_EN.rar
3. Skinite potreban ROM File, preporučam EUROPE OPEN (Nebrandirani LG original Firmaware, testiran na mom mobitelu, sve radi ispravno, i stavite ga na desktop da nije duboko zakopan u stotinu poddirektorija)
http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/ANEUBK/V20a_00/V20A_00.kdz

4. Raspakirajte KDZ Updater i pokrenite msxml.exe iz raspakirane mape:

13889434.jpg

5. Na telefonu napravite sljedeće -> Postavke--> Aplikacije --> Razvoj --> Stavite kvačicu na USB Debugging

6. Provjerite Sljedeće --> Postavke-->SD Kartica i Memorija Telefona--> Samo Vanjska memorija (NE SMIJE BITI KVAČICE, Maknite ako je)

------- zatvorite sve što vam ne treba na računalu..Winamp, Msn, i slične pizdarije--------

7. Spojite Telefon USB Kabelom (Bilo bi bolje na stražnje USB utore, prednji su često u banani)

---------------------NADOPUNA---------------------

često se razni problemi kod updatea rješe sljedećim postupkom

u device manageru, desni klik na LG Android Modem i DISABLE...

frfx.jpg

-------------------------------------------------------------------------

8. Pokrenite KDZ Updater (OBAVEZNO desni klik i RUN AS ADMINISTRATOR)

Odaberite sljedeće:

61643873.jpg

  • Odaberite: type 3GQCT
    • Odaberite putanju do ROM filea (Europa Open koji ste skinuli, ime je: V20A_00.kdz

    [*]Pokrenite Flashanje Uređaja i čekajte, telefon će se ponovno pokrenuti, bit će plavi ekran i pisati emergency NE DIRAJTE NIŠTA.... KAda se update završi, telefon će se opet rebootati i pokrenuti te zatražiti pin..U tom trenutku update je gotov.

    Čestitam Imate Android 2.1!!!

    A jel imaš kakav tutorijal kad ovim postupkom proizvedeš ciglicu....?
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.