Jump to content

[Tutorial-Croatian]LG GT540-2.1 ROM whit fastboot and clockwork recovery+Black Quarx ROM+App2SD


Guest kaiserex

Recommended Posts

Guest 2.2 wanabe

"Ne mogu da se vratim na na eurobe B rom,ovo sam odradio sve,medjutim nije mi se svideo ovaj black rom,kad sam hteo da se vratim na europe v20B,sve lepo odradio,ali nece da podigne sistem,zna li neko u cemu je stos?"

Sto ti se nije svidjelo kod Black ROM-a i da li je samo stvar u izgledu (crnoj boji) ili ima jos nekih funkcionalnih predsnosti ili mana?

Edited by 2.2 wanabe
Link to comment
Share on other sites

Guest Desdenova

pozz...ja imam problem sa flashanjem quarxa. sve do tada se uredno flasha i radi ali nakon 3. koraka mob mi se reboota i zapne an lg screenu...vise puta sam probao flashat...pa ako netko zna rjesenje to bi bilo super

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Guest CroMartyr

Kad skinem drivere koji su navedeni u 1. koraku i kliknem na onaj .inf file i kliknem install zaslon mi se samo refresha i to je to! ne bude nikakav setup i komp mi i dalje ne prepoznaje mob dok je u fastbootu!

plz pomoc :unsure:

Edited by CroMartyr
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sve uradih kako treba, osim poslednjeg koraka (rootovanje i app2sd).

Kad poteram bat file sa admin pravima (win7 64 bit) izbaci mi ovo na kratko :

erroorroot.png

i posle ostane samo gornji red (*** DOING ROOT***)

ukljuceno je i debug, i awake i mock locations.

Pomagajte :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest VladyAmon

UKOLIKO SE ODLUČITE SLIJEDITI UPUTE PREMA OVOM TUTORIJALU MORATE BITI SVIJESNI ČINJENICE DA NEŠTO UVIJEK MOŽE POĆI PO ZLU. STOGA AUTOR OVOG TUTORIJALA NE MOŽE GARANTIRATI DA ĆE BAŠ NA SVAKOM MOBILNOM UREĐAJU OVAJ POSTUPAK RADITI BESPRIJEKORNO, TE SE ODRIČEM BILO KAKVE ODGOVORNOSTI ZA EVENTUALNE UZROČNO-POSLJEDIČNE VEZE KOJE MOGU PROUZROČITI NEPRAVILNOSTI U RADU SA SAMIM UREĐAJEM ILI GA ONESPOSOBITI KAO TAKVOG.

SVE ŠTO SLIJEDI RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST.

Ovaj tutorijal je agregacija već objavljenih tutorijala na istu temu, stoga zahvale lete članovima Modaco zajednice i to: SrkeeOSK, pashinator, elkay62, ilovelg, joestone te zajednici ruskog foruma: http://4pda.ru/ Tutorijal je zamišljen u 4. koraka i nije izrazitog "spoonfeed" tipa:

1. Nadogradnja Android sustava sa verzije 1.6 na 2.1

2. Nadogradnja Android sustava sa verzije 2.1 na Android 2.1 sa Fastboot i Clockwork Recovery opcijama

3. Nadogradnja Android sustava sa 2.1 Fastboot+Clockwork recovery ROMom na Black Quarx modificirani ROM

4. Nadogradnja na App2SD

Potrebne datoteke:

2.1 ROM sa Fastbootom

www.mediafire.com/?y7q20212djy40ap

Clockwork Recovery ROM

www.mediafire.com/?4r5n1cj5v49151p

Recovery image

www.mediafire.com/?zak0q95fgemo8mp

Android SDK

http://dl.google.com...r07-windows.zip

Black Quarx ROM

http://rghost.net/2898235

Autorootapp2sd

http://rapidshare.co...orootapp2sd.zip

MiniTool Partition Wizard Home Edition:

http://www.partition...m/download.html

1. Nadogradnja Android sustava sa verzije 1.6 na 2.1

Pratite tutorial na slijedećem linku:

http://android.modaco.com/content/lg-gt540...atian-language/

2. Nadogradnja Android sustava sa verzije 2.1 na Android 2.1 sa Fastboot i Clockwork Recovery opcijama

Posto ste napravili nadogradnju na 2.1 slijedeci korak je identican 1. koraku s tom razlikom sto sada flashamo 2.1 ROM sa Fastbootom.Poslije uspjesnog flashanja Ponovno ista stvar, ali sada flashamo Clockwork Recovery ROM. Kad ste gotovi potrebno je prethodno skinuti "Android SDK" raspakirati na sistemsku root particiju "C:\", uz to iskopirajte prethodno skinuti "recovery.img" takodjer u "C:\".

Potom, desni klik na "My Computer", pa "Properties", pod opcijom "Advance system settings", nalazi se sa lijeve strane prozora ( Win 7 ), pod tabom "Advance" kliknite na "Environment Variables" gumb, te unutar okvira "System Variables" pronadjite stavku "Path" te dvoklikom urediti putanju na: "C:\android-sdk-windows\tools\" naravno bez navodnika :-) Sada je potrebno iskljuciti mobitel, iskopcati USB kabel, ukoliko je ukopcan, te kad je mob ugasen pritisnite prvo "power" tipku te odmah poslije "camera" tipku, te drzati pritisnuto par sekundi, prvo ce se pojaviti "LG logo" a potom odmah i nestati, a ekran ce ostati zacrnjen, sad ste usli u fastboot :-) . Sada je potrebno ponovo ukopcati USB kabel u mob i pokrenuti "cmd"-command prompt sa administratorskim ovlastima i unjeti slijedecu komandu: "fastboot.exe flash recovery C:\recovery.img" bez navodnika. Pritiskom na enter pokrecemo flashanje "recovery.img" slike te ce te dvaput vidjeti "OKAY" sto znaci da smo uspijeli. Iskopcajte USB kabel i izvadite bateriju iz moba.

NAPOMENA: Ukoliko vam se desi da kod ukopcavanja USB kabela Windowsi izbace gresku da nemogu instalirati potrebne drivere ( mozda ce se desiti kada cete ukopcavati USB kabel kada je mob u fastbootu-zacrnjeni ekran ), za razliku od nekih metoda sa rucnim unosom potrebnih drivera, ja sam iste skinuo preko Windows update, znaci naredio sam Windowsima da traze drivere za mob preko neta ( vidjet cete u "Device Manager" stavku "Android", znaci to je uredjaj za kojeg trebamo drivere, pa dopustite da Windowsi pronadju odgovarajuci driver preko neta ).

3. Nadogradnja Android sustava sa 2.1 Fastboot+Clockwork recovery ROMom na Black Quarx modificirani ROM

Ukoliko je mob ukljucen, iskljucite ga i iskopcajte USB kabel, ukoliko je ukopcan. Drzite odgovarajucu kombinaciju tipki: "power"+"camera" par sekundi sve dok "LG logo" ne nestane a ekran bude zacrnjen. Prethodno skinuti "Black Quarx ROM" raspakirajte na "desktop". Otvorite folder "BlackSystem" na "desktopu" i pokrenite "flash.cmd" datoteku sa administratorskim ovlastima. Sada ukopcajte USB kabel u mob i pocinje flashanje ROMa. Mob ce se resetirati i imati cete instaliran "Black Quarx 2.1 ROM".

4.Nadogradnja na App2SD

Backupirajte sve sto Vam je bitno sa SD kartice na sigurno mjesto na lokalnom disku. Na mobu prilikom ukopcavanja USB kabela jednostavno "moutajte" karticu tako da joj Windowsi mogu pristupiti. Pokrenite MiniTool Partition Wizard. Pronadjite pod izlistom diskova vasu SD karticu. Desni klik pa odaberete opciju "format". Formatiramo u Fat32-primary partition. U lijevom gornjem uglu prog. kliknite na "apply" i dovrsite radnju. Potom desni klik na SD karticu pa odaberete opciju "move/resize". Na slijedecem prozoru kliknite na desnu strelicu unutar pravokutnika koji oznacava cjelokupnu particiju, te odvucite "slider" u lijevo promatrajuci redak "unallocate Space After" sve dok ne dobijete vrijednost 500MB ili nesto tome najblize. Stisnite "Ok". Ponovo stisnike gumb "apply". Sad je potrebno novo kreirani prostor formatirati na "ext2----primary" particiju, a to radimno odabiruci desnim klikom "unallocate space" pa "format" na "ext2-----primary partition". Gotovi se s pripremon SD kartice. Iskopcajte kabel i ugasite, te ponovo upalite mob. Udjite na mobu u "settings"--"Applications"--"Development"---oznacite "USB debugging", "Stay awake" i "Allow mock locations". Unutar "autorootapp2sd" foldera nalazi se "autorootapp2sd" batch datoteka, pokrenite ju. Izaberite 2-english jezik. Izaberite -r- za rootanje moba, kad se postupak zavrsi restartajte mob. Ponovno pokrenite "autorootapp2sd" batch datoteku, no sada odaberite -4-full app2sd, pricekajte zavrsetak postupka, te resetirajte mob opcijom -6-quit and restart the phone. Imate instaliran App2SD i sve daljnje aplikacije instalirati ce se na SD karticu.

Eto, to je "ukratko" to. Ako imate bilo kakvih pitanja, pitajte, ako cu znati odgovor, odgovoriti cu.

P.S.: ukoliko ce biti potrebno doraditi cu tutor da bude pregledniji i svrsishodniji.

when i type this: fastboot.exe flash recovery C:\recovery.img in to cmd(as administrator) i get this Text: FASTBOT.EXE IS NOT RECOGNIZED AS AN INTERNAL OR EXTERNAL COMMAND, OPERABLE PROGRAM OR BATCH FILE...

SO PLEAE HELP!! U CAN DO IT IN CROATIAN...I UNDERSTAND IT.....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.