Jump to content

Need help about restoring vip stock rom


Guest kayzeroff

Recommended Posts

Guest omegavesko

Nisam pogledao, ali verovatno je bekap napravljen u CWM-u. Folder sa .img fajlovima stavi u /clockworkmod/backup/ na SD kartici, uđi u recovery pa idi na Restore opciju.

Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

Pre nego sto sam hteo da flasujem ovaj stock rom, nasao sam stock recovery,tako da sada nema opcija kao na 4.0.1.4/5 ima ih samo 4 reboot system,apply sdcard:update.zip,wipe data/factory reset i wipe catche....

cak se i ne zove cwm...tj nije cwm

android system recovery <3e>

android system recovery utility pa onda ove 4 opcije

edit: sacu da nadjem cwm pa cu da probam pa cu da postujem ako bude htelo

Edited by kayzeroff
Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

znaci 10sati sam proveo na netu citam neke gluposti od 1 popodne sam za kompom nisam ni jeo ni rucao ^^ probao sve moguce fore i na kraju mi ti kazes 2 reci i radi....iznenadjujem se koliko sam glup :D znaci strasno

znaci hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

Cak sam bio i toliko ocajan da napravim topic daj neko nek obrise ovu bruku plzz

Posto ovo nije moj backup josh 1 pitanje posto mi je ovo cudno ucitava mi vip kao da nije rootovan ali zapravo jeste cak i ima aplikacije kao sto su superuser i rommanager...jel postoji nesto kako bih mogao da prikrijem mob da je rootovan ili cak mogucnost da ga lock-ujem? trebalo bi mi zbog garancije mislim da se gubi kad se rootuje mob

Edited by kayzeroff
Link to comment
Share on other sites

Guest omegavesko
Cak sam bio i toliko ocajan da napravim topic daj neko nek obrise ovu bruku plzz

Posto ovo nije moj backup josh 1 pitanje posto mi je ovo cudno ucitava mi vip kao da nije rootovan ali zapravo jeste cak i ima aplikacije kao sto su superuser i rommanager...jel postoji nesto kako bih mogao da prikrijem mob da je rootovan ili cak mogucnost da ga lock-ujem? trebalo bi mi zbog garancije mislim da se gubi kad se rootuje mob

Skini neku aplikaciju sa marketa da vidiš da li je stvarno rootovan. Ako nije, slobodno obriši te aplikacije. Ako jeste, mislim da superuser ima unroot opciju - nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

Ma ja sam bre indijanac imao je link2sd rommanager i su i jeste bio rutovan ali nisam znao da ima tu opciju...ja sam isao u es file explorer u mob da bi obrisao su i sad nece da se bootuje ide android pa pise google i crna slika :S i opet sam uradio onaj usrani stock recovery o.O i sad kad prikacim na komp ne prepoznaje i ne mogu da isnstaliram cwm....kako sve moze da se instalira cwm sada to trazim zbog 1 apk sam sve usrao :S

trebalo bi mi bilo sta samo da zajebem system da ne pokrece dalje od androida da bi mogao da instaliram cwm ovako ode dalje i ne prepoznaje pc

Edited by kayzeroff
Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

@ wisky

Well its not do you have any idea how to install cwm if i have just zte stack recovery with 4 options wipe system wipe chache install update from sd card and reboot....any help is welcome

edit: and by the way when i go reboot system it doesnt stop at green android it goes a bit more enough that my usb and pc cant recognize phone

Edited by kayzeroff
Link to comment
Share on other sites

Guest omegavesko

Ma ja sam bre indijanac imao je link2sd rommanager i su i jeste bio rutovan ali nisam znao da ima tu opciju...ja sam isao u es file explorer u mob da bi obrisao su i sad nece da se bootuje ide android pa pise google i crna slika :S i opet sam uradio onaj usrani stock recovery o.O i sad kad prikacim na komp ne prepoznaje i ne mogu da isnstaliram cwm....kako sve moze da se instalira cwm sada to trazim zbog 1 apk sam sve usrao :S

Lako se to reši. Skini neki custom TPT ( - Option 4 je najbolji). Kad ga skineš, dobićeš jedan folder sa imenom 'image'. Taj folder stavi na koren SD kartice (drugim telefonom ili čitačem). Vratiš SD nazad u telefon i upališ ga tako što držiš power + volume up + menu (ne home). Videćeš liniju kako se puni do 100%, kad to završi, telefon će ti biti nazad na nuli, trebalo bi da se restartuje sam i da uđe u CWM 4 zarez nešto.

Link to comment
Share on other sites

Guest kayzeroff

Ne znam samo kako da unistaliram superuser....citao sam nesto isao sam preko es file explorer-a i obrisao iz system/xbin/su i dalje je tu cak ga uninstaliram preko link2sd posto i dalje ima root i obrisem ga restart bob i opet je tu.

Edited by kayzeroff
Link to comment
Share on other sites

ne znam da li si uspeo, ali evo mala pomoć od mene, ja imam čist stock rom koji nije root-ovan, i koji sam ja stavio na svoj tel kad sam ga vraću u vip jer je morao na menjanje zvučnika, naravno da je garancija bila prihvaćena, čak su mi ga vratili sa update-om ;) Mogu ti poslati na mail, instalacija je jednostavna, raspakuješ ga na sd karticu, držiš smanjivanje zvuka i paljenje i sve sam odradi Ako te zanima javi

Edited by Paun21
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest bata011bg

Ja sam prijatelju zainteresovan za taj stock rom jer sam u istom problemu. Zamolio bih te jos da mi napises korak po korak kako sta i gde iskopirati i instalirati

jer sam ja za te stvari malo priglup. Hvala ti unapred.

Link to comment
Share on other sites

Guest akicarkralj

Ja sam prijatelju zainteresovan za taj stock rom jer sam u istom problemu. Zamolio bih te jos da mi napises korak po korak kako sta i gde iskopirati i instalirati

jer sam ja za te stvari malo priglup. Hvala ti unapred.

Matori skines backup (odakle sam ga skinuo neznam) uklucis usb mass storage i prebacis u clockworkmod folder backup, onad odes u recovery backup and restore i restore taj backup i to je sve
Link to comment
Share on other sites

Guest pettkovic

ne znam da li si uspeo, ali evo mala pomoć od mene, ja imam čist stock rom koji nije root-ovan, i koji sam ja stavio na svoj tel kad sam ga vraću u vip jer je morao na menjanje zvučnika, naravno da je garancija bila prihvaćena, čak su mi ga vratili sa update-om ;) Mogu ti poslati na mail, instalacija je jednostavna, raspakuješ ga na sd karticu, držiš smanjivanje zvuka i paljenje i sve sam odradi Ako te zanima javi

Da li je problem da taj rom postavis negde za download?

Link to comment
Share on other sites

Guest bata011bg

Matori skines backup (odakle sam ga skinuo neznam) uklucis usb mass storage i prebacis u clockworkmod folder backup, onad odes u recovery backup and restore i restore taj backup i to je sve

Hvala !

Link to comment
Share on other sites

Guest Paun21

ovo je stock 2.3.5 Android za ZTE Skate P743V1.0.0B01, bez root dozvole, ja sam ga stavio na telefon kada sam ga vraćao u VIP da bi mi zamenili prednji zvučnik jer je ponekad krčao i to me je nerviralo, garancija mi je prihvaćena, znači samo sam stavio ovu verziju androida i tako ga odneo, u informacijama o telefonu vreme rada istog je bilo 00:01:23, niko mi ništa nije rekao, kvar je otklonjen, tj zamenjen je zvučnik, čak su mi ga vratili update-ovanog sa verzijom B025. http://www11.zippysh...83260/file.html skinete ovo rapakuje te ga, kada ga raspakujete u prvom folderu se nalazi folder "image" taj folder kopirate na sd karticu telefona. instalacija je vrlo prosta opcija 1. Podešavanja>O telefonu>System updates>Storage card updates>OK ; opcija 2 je da ugasite svoj telefon i zatim držite zajedno pojačavanje (volume +), za meni (dugme u sredini-one tri crtice) i dugme za paljenje-otključavanje, pojaviće se tpt bar sa procesom izvršenosti u procentima, kada to završi telefon se sam resetuje,tj pali sa Android 2.3.5 stock verzijom obe opcije su potpuno identične, pa koju god da izaberete. Ne zaboravite da ovim postupkom gubite svoje poruke i imenik, tako da nebi bilo na odmet da ih sačuvate na sd karticu. Ovo je već sve objašnjeno svuda na ovom forumu, ja nisam ništa drugo uradio nego to preveo tj. napisao kako sam ja to uradio u mojoj situaciju uz pomoć ovog foruma. Tako da veliko hvala MoDaCo forumu

Edited by Paun21
Link to comment
Share on other sites

Guest Paun21

Matori skines backup (odakle sam ga skinuo neznam) uklucis usb mass storage i prebacis u clockworkmod folder backup, onad odes u recovery backup and restore i restore taj backup i to je sve

ukoliko skine samo backup i dalje mu ostaje cwm a to je upravo ono što treba da se sakrije kad ga vraćaš ako želiš da ti uvaže garanciju, naravno pored root-a Edited by Paun21
Link to comment
Share on other sites

Guest bata011bg

ovo je stock 2.3.5 Android za ZTE Skate P743V1.0.0B01, bez root dozvole, ja sam ga stavio na telefon kada sam ga vraćao u VIP da bi mi zamenili prednji zvučnik jer je ponekad krčao i to me je nerviralo, garancija mi je prihvaćena, znači samo sam stavio ovu verziju androida i tako ga odneo, u informacijama o telefonu vreme rada istog je bilo 00:01:23, niko mi ništa nije rekao, kvar je otklonjen, tj zamenjen je zvučnik, čak su mi ga vratili update-ovanog sa verzijom B025. http://www11.zippysh...83260/file.html skinete ovo rapakuje te ga, kada ga raspakujete u prvom folderu se nalazi folder "image" taj folder kopirate na sd karticu telefona. instalacija je vrlo prosta opcija 1. Podešavanja>O telefonu>System updates>Storage card updates>OK ; opcija 2 je da ugasite svoj telefon i zatim držite zajedno pojačavanje (volume +), za meni (dugme u sredini-one tri crtice) i dugme za paljenje-otključavanje, pojaviće se tpt bar sa procesom izvršenosti u procentima, kada to završi telefon se sam resetuje,tj pali sa Android 2.3.5 stock verzijom obe opcije su potpuno identične, pa koju god da izaberete. Ne zaboravite da ovim postupkom gubite svoje poruke i imenik, tako da nebi bilo na odmet da ih sačuvate na sd karticu. Ovo je već sve objašnjeno svuda na ovom forumu, ja nisam ništa drugo uradio nego to preveo tj. napisao kako sam ja to uradio u mojoj situaciju uz pomoć ovog foruma. Tako da veliko hvala MoDaCo forumu

ovo je stock 2.3.5 Android za ZTE Skate P743V1.0.0B01, bez root dozvole, ja sam ga stavio na telefon kada sam ga vraćao u VIP da bi mi zamenili prednji zvučnik jer je ponekad krčao i to me je nerviralo, garancija mi je prihvaćena, znači samo sam stavio ovu verziju androida i tako ga odneo, u informacijama o telefonu vreme rada istog je bilo 00:01:23, niko mi ništa nije rekao, kvar je otklonjen, tj zamenjen je zvučnik, čak su mi ga vratili update-ovanog sa verzijom B025. http://www11.zippysh...83260/file.html skinete ovo rapakuje te ga, kada ga raspakujete u prvom folderu se nalazi folder "image" taj folder kopirate na sd karticu telefona. instalacija je vrlo prosta opcija 1. Podešavanja>O telefonu>System updates>Storage card updates>OK ; opcija 2 je da ugasite svoj telefon i zatim držite zajedno pojačavanje (volume +), za meni (dugme u sredini-one tri crtice) i dugme za paljenje-otključavanje, pojaviće se tpt bar sa procesom izvršenosti u procentima, kada to završi telefon se sam resetuje,tj pali sa Android 2.3.5 stock verzijom obe opcije su potpuno identične, pa koju god da izaberete. Ne zaboravite da ovim postupkom gubite svoje poruke i imenik, tako da nebi bilo na odmet da ih sačuvate na sd karticu. Ovo je već sve objašnjeno svuda na ovom forumu, ja nisam ništa drugo uradio nego to preveo tj. napisao kako sam ja to uradio u mojoj situaciju uz pomoć ovog foruma. Tako da veliko hvala MoDaCo forumu

Hvala brate i tebi i MoDaCo forumu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.