Jump to content

Úprava registrov pre začiatočníkov.


Guest tiborq

Recommended Posts

Guest tiborq

Zaujíma ma všetko ohľadom registrov. Od A po Z. Ako na to, aký program použiť, atď. Myslím, že by to mohlo zaujať viac ľudí.

Téma ohľadom registrov tu už síce existuje, ale ja by som sa chcel zamerať na to ako začať. Dúfam, že mi niekto pomôže :D . Môžte písať akékoľvek maličkosti, budem len rád.

Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda

Předpokládám že máš editor registrů v telefonu (PHM registry editor) nebo v PC (Smartione).

Ten PHM by měl být ke stažení: TADY

Smartione býval na http://www.metropical.com/smartphone/forum...php?showtopic=6 ale nějak jim zlobil download a přesunuli to asi před 14 dny jinam, kde nebyla nutná registrace ale aktuální stav neznám.

Tak. Další co bych udělal bezpodmínečně je ZÁLOHA TELEFONU pomocí Sprite nebo Sunnysoft backupu (předpokladem toho druhého je odstranění blokace bezpečnosti pomocí SDA Unlocker nebo jemu podobných utilit).

Co používám?

HKCU - CONTROL PANEL - PHONE values - Call History Max: a já tam mám 100

Pořadí programů ve Start

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Shell/StartMenu

Value „Order“ a vytvoř seznam a pak je nutný restart

Melodie (jen pro zvonění) na kartě

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\RingTone0

Values

vyber 'Sound' a změň Value Data: \Storage Card\SOUNDS\jméno souboru.wav

Další zvuky:

'battery.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/LowBattery

'sms.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/SMS

'mail.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/E-Mail

'menupopup.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/MenuPopup

'menucommand.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/MenuCommand

'alert.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/SystemExclamation

'info.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/SystemAsterisk

'confirm.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/SystemQuestion

'error.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/Warning

'callerror.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/CallDrop

'dialing.wav'

HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sounds/Dialing

Nepřetržité vyzvánění alarmu

HKEY_CURRENT_USER>ControlPanel>Sounds>Clock

Values pak Menu>New Value>String

Value Name: Script

Value Data (vibrace vypnuté): apr NEBO Value Data (vibrace zapnuté): av0pr

Pro zpoždění mezi opakováními: 'w(delay)' před r(repeat) např. av0pw3r

Další informace jsou zde:

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=7695

http://www.worldofppc.com/tutorials/sdatweak.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda

Jinak jsem teď zkoušel ten RJV RegTweaks UI a bacha, existují dvě verze!

Jedna pro 2002, druhá pro 2003.

Takže je dost možné, že pokud zkoušíte 2002 (která je na www.airfagev.com v downloads) tak vám to na 2003 nemusí dobře fungovat. Takže si eventuálně stáhněte verzi 2003:

http://www.airfagev.com/downloads1.asp?id=78

Funguje to výtečně, řeší to fůru problematických věcí z editace registrů bez námahy. Naprosto skvělá aplikace. Jen při skoku na druhou stranu mě to automaticky hodí do nastavení počtu zpráv ale to je maličkost. Hlavní je, že to šlape a je to ZADARMO!

Link to comment
Share on other sites

Guest tiborq

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, veľmi mi to pomohlo. Myslím, že to už trochu začínam chápať. :D

Ale určite ešte budem mať k tomu nejaké otázky v budúcnosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest qwero

Zdravím,

verím, že určite je tu niekto, kto by mi vedel poradiť alebo odporučiť link, ako zväčšiť písmo v jednotlivých aplikaciach, resp. na homescreene. (Nemyslím zoznam menu, čo ide v "settings")

Diky

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zdravím,

verím, že určite je tu niekto, kto by mi vedel poradiť alebo odporučiť link, ako zväčšiť písmo v jednotlivých aplikaciach, resp. na homescreene. (Nemyslím zoznam menu, čo ide v "settings")

Diky

<{POST_SNAPBACK}>

Tenhle dotaz ne zcela souvisí s tématem téhle diskuze. Nicméně - nevím o tom, že by se dalo systémově změnit písmo ve WM2003SE s vyjímkou nastavení v settings - acccessibility - system font size. RJV regtweaks UI umí změnit písmo v browseru (4 velikosti) což je de facto změna v registrech. Nicméně každá aplikace to řeší jinak, nebo většina to řeší prostě jinak.

Homescreen je něco jiného, tam se dá naprogramovat celkem v pohodě větší písmo, jde jen o vytvoření nového XML nebo modifikaci nějakého stávajícího. Pokud neumíte editovat ty soubory rovnou, tak zkuste HOMESCREEN DESIGNER a uvidíte že se dá změnit velikost prakticky každého modulu. Co se týká třeba kalkulačky tak tam bych zvolil úplně jiný program (já mám rád ALL-Calculator ale je to věc osobní volby, je jich víc) a třeba ta zrovna má písmo dost velké.

Link to comment
Share on other sites

Guest qwero

to: Tomáš

Ďakujem za odpoveď, ale aj tak nenašla by sa linka, ako upraviť XML na stávajúci homescreen? Zmena veľkosti fontu asi nebude komplikované?!

Pôvodne som mal názor, že to pôjde úpravou registra, preto som dotaz dal na toto vlákno.

Homescreen designer mi z mne neznámeho dôvodu sa odmieta nainštalovať a to iste činí aj NET Framework!!!???

Edited by qwero
Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
to: Tomáš

Ďakujem  za odpoveď, ale aj tak nenašla by sa linka, ako upraviť XML na stávajúci homescreen? Zmena veľkosti fontu asi nebude komplikované?!

Pôvodne som mal názor, že to pôjde úpravou  registra, preto som dotaz dal na toto vlákno.

Homescreen designer mi z mne neznámeho dôvodu sa odmieta nainštalovať a to iste činí aj NET Framework!!!???

<{POST_SNAPBACK}>

No asi takhle - stáhni si ten příslušný XML soubor zvoleného homescreenu do PC a pomocí textového editoru ho prohlédni. Uvidíš nejspíš fůru použitých pluginů. Každý z nich má parametry, které je obvykle možné ovlivnit pomocí formátovacích příkazů (format/) a příslušného atributu jako font-size nebo font-weight atd. Jenže tím se dá taky krásně rozhodit pozice ostatních pluginů na displeji takže se to pak celé nevejde apod. Není to zase tak jednoduché jak to vypadá.

Doporučil bych asi prostudovat TENHLE ODKAZa pak začít zkoušet. Upravený homescreen soubor (originál doporučuju zazálohovat) stačí nahrát do toho adresáře zpátky do telefonu, vybrat jiný homescreen z nabídky v settings, potvrdit, vybrat znova ten změněný, zase potvrdit a změna bude vidět. Je to pakárna ale tak jsem to kdysi dělal. Dneska to dělám pomocí homescreen designeru, který je milionkrát pohodlnější ale zase neumí některé dobré moduly... A nebo další varianta - najít vhodnější už hotový homescreen s velkým písmem třeba v downloadech tady na MoDaCo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest petreme

Zdravim Vas. Tiez mam problemy s malymi fontami na HTC Touch Dual. Homescreen je celkom fajn, ale neda sa v nom menit fonty v kalendari, SMS, v Kontaktoch. Skusal som Pocket Informant, ale neni to ono. Na kontakty teraz pouzivam sunnysoft contacts 1.2. na vytacanie je vyborny (ma dobru klavesnicu) ale ostatne editacie v kontaktoch uz su systemove(male fonty) vratane prijimania hovovorov. Na prijem hovorov pouzivam Inesoft dialer. S ostatnym aplikaciami mam problemy. Nemate skusenosti ako by som zvatsil systemove fonty?

Vdaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Alicestony

Powerful AMV Converterto transform the video files into AMV file format which can be played by MP4/MP3 Players.

As an excellent video to AMV converter,AMV Converter is designed to help you converter video files like AVI,FLV,

MPEG,WMV,MP4 to AMV/MTV converting,so it will be playable on your portable device.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.