Jump to content

Photo

active sync

- - - - -

• Please log in to reply
6 replies to this topic

kultus

kultus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts
  • Devices:SDA Eurotel
Zdravim mam SDA od eurotelu. Doteraz mi isiel activesync bez problemov ale ako som zacal stahovat emaily z konta do telefonu tak to uplne zblblo. Active sync mi pise ze je 31 nevyriesenych items ale som ich pomazal aj v telefone aj v outlooku. Reinstaloval som active sync a zase to neslo stale najde 31 nedoriesenych items...skusil som vsetky mozne kombinacie nastaveni pri konflictoch a nic...ostava mi uz len preinstalovat outlook a nakoniec asi aj telefon co sa mi moc nechce lebo som robil pred 2 dnami...takze by som sa tomu najradsej vyhol. Please najdite mi riesenie lebo uz som z toho zufaly...synch. potrebujem ako sol zaujimave je ze okrem inboxu ide vsetko bezproblemov
Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede MK

• 0
Eurotel SDA-HTC sonata

Tomas Kocanda

Tomas Kocanda

Diehard

• Members
  • PipPipPipPip
  • 463 posts
  • Devices:Samsung i600, HTC Typhoon

Zdravim mam SDA od eurotelu. Doteraz mi isiel activesync bez problemov ale ako som zacal stahovat emaily z konta do telefonu tak to uplne zblblo. Active sync mi pise ze je 31 nevyriesenych items ale som ich pomazal aj v telefone aj v outlooku. Reinstaloval som active sync a zase to neslo stale najde 31 nedoriesenych items...skusil som vsetky mozne kombinacie nastaveni pri konflictoch a nic...ostava mi uz len preinstalovat outlook a nakoniec asi aj telefon co sa mi moc nechce lebo som robil pred 2 dnami...takze by som sa tomu najradsej vyhol. Please najdite mi riesenie lebo uz som z toho zufaly...synch. potrebujem ako sol zaujimave je ze okrem inboxu ide vsetko bezproblemov
Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede                                    MK

<{POST_SNAPBACK}>

Nesynchronizuj maily (Inbox)! Nemá smysl reinstalovat activesync nebo outlook, když je problém s obsahem a ne s těmi aplikacemi. Unresolved item znamená že ta položka je změněná na obou stranách (v telefonu i v počítači). Synchronizace znamená, že se nová nebo změněná položka na jedné straně, automaticky přenese na stranu druhou, bez ohledu na to, kde vznikl rozdíl. Unresolved je situace, kdy je u jedné (stejné) položky, např. kontaktu, změna (např. změněný telefon) jak v počítači tak v telefonu a active sync se ptá, co s tím má dělat. Takže musíš buď v telefonu nebo v počítači zjistit co je správně, opravit to do finální podoby na jedné straně a na druhé vymazat úplně. Pak po synchronizaci to bude ok. Bohužel v případě mailů to vůbec takhle snadno nefunguje, mě to zlobilo s interní firemní poštou (ty položky neustále hlásily konflikty) a stejně nemám telefon k tomu, abych si do něj poštu přenášel po kabelu ale po GPRS, takže inbox nesynchronizuju a je klid.

• 0
Tomas Kocanda
Prague, Czech Republic
Samsung SGH-i600 (european version of BlackJack)
Eurotel Smartphone II (HTC Typhoon)
Eurotel Smartphone (HTC Tanager)
Nokia N70, N73

kultus

kultus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts
A teraz ja...to ze je tam problem zdvojenia a ako to funguje viem aj ja aj ze sa to musi na jednej strane opravit ale on hlasy unresolved a pri tom tie polozky tam nie su asi 1 den ani v telefone ani v outlooku vsetko je prec aj z storage/windows/messaging a stale to vypisuje niesom nejaky profesional ale ani blby amater len chcem vediet ci sa to da odstranit bez toho ze by som musel preinstalovat telefon...a s tym GPRS nemam nonstop takze za kazdy kB platim a mne staci nove maily dat vecer do telefonu a rano v autobuse si ich precitat odpisat a poslat ich zo skoly...moc by mi pomohlo vediet kolko kB je jedno spojenie pre odoslanie 1emailu napr 2kB myslim ci sa prirataju kB aj s pripajanim a odpajanim zo serveru
dik za interest

• 0
Eurotel SDA-HTC sonata

Tomas Kocanda

Tomas Kocanda

Diehard

• Members
  • PipPipPipPip
  • 463 posts
Koukni se do activesync jaké konkrétní položky a kde to vidí jako unresolved. Nejsou to náhodou položky v odstraněné poště nebo nějaké jiné složce?

Zkus nastavit v rules v activesyncu "always replace items in my device" a zkus to synchronizovat znova. Co to udělá?

• 0
Tomas Kocanda
Prague, Czech Republic
Nokia N70, N73

kultus

kultus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts

Koukni se do activesync jaké konkrétní položky a kde to vidí jako unresolved. Nejsou to náhodou položky v odstraněné poště nebo nějaké jiné složce?

Zkus nastavit v rules v activesyncu "always replace items in my device" a zkus to synchronizovat znova. Co to udělá?

<{POST_SNAPBACK}>

stale to iste hovorim skusil som vsetky nastavenia a nic asi bude reset telefonu to sa zas zapotim pri konfigurovani
ked uz s tebou pisem aky je rozdiel medzi clear storage (vycistit ulozisko ) a hard resetom (divoka kombinacia tlacidiel) pri clear storaGE mi dlho startoval win tak sa asi nabootoval novy ...a vsetko bolo ako ked som ho vybalil z krabice aj stymi hnusnymi zvukmi klavesnice :D dik za odpoved

• 0
Eurotel SDA-HTC sonata

Tomas Kocanda

Tomas Kocanda

Diehard

• Members
  • PipPipPipPip
  • 463 posts

stale to iste  hovorim skusil som vsetky nastavenia a nic asi bude reset telefonu to sa zas zapotim pri konfigurovani
ked uz s tebou pisem aky je rozdiel medzi clear storage (vycistit ulozisko ) a hard resetom (divoka kombinacia tlacidiel) pri clear storaGE mi dlho startoval win tak sa asi nabootoval novy ...a vsetko bolo ako ked som ho vybalil z krabice aj stymi hnusnymi zvukmi klavesnice :D dik za odpoved

<{POST_SNAPBACK}>

Hele já nevím. Snažil jsem se poradit to co vím. Tak udělej hard reset když si myslíš že to pomůže. Clear storage neznám. Hard reset je totální výmaz a natažení systému z ROM ale na starém systému mi to kupodivu někdy nesmazalo kontakty a další databáze, takže... nevím.

• 0
Tomas Kocanda
Prague, Czech Republic
Nokia N70, N73

mp4

mp4

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede                                    MK

<{POST_SNAPBACK}>

Ja som mal podobny problem s ActiveSync
Skus skontrolovat subory mapi*.dll
Mne ich prepisal mal.program TheBat!

peto

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users