Jump to content

Photo

Need help about restoring vip stock rom

- - - - -

28 replies to this topic

pettkovic

pettkovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts

ne znam da li si uspeo, ali evo mala pomoć od mene, ja imam čist stock rom koji nije root-ovan, i koji sam ja stavio na svoj tel kad sam ga vraću u vip jer je morao na menjanje zvučnika, naravno da je garancija bila prihvaćena, čak su mi ga vratili sa update-om ;) Mogu ti poslati na mail, instalacija je jednostavna, raspakuješ ga na sd karticu, držiš smanjivanje zvuka i paljenje i sve sam odradi Ako te zanima javi

Da li je problem da taj rom postavis negde za download?

• 0

bata011bg

bata011bg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Devices:ZTE Skate

Matori skines backup (odakle sam ga skinuo neznam) uklucis usb mass storage i prebacis u clockworkmod folder backup, onad odes u recovery backup and restore i restore taj backup i to je sve

Hvala !

• 0

Paun21

Paun21

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 posts
  • Devices:Zte Skate
ovo je stock 2.3.5 Android za ZTE Skate P743V1.0.0B01, bez root dozvole, ja sam ga stavio na telefon kada sam ga vraćao u VIP da bi mi zamenili prednji zvučnik jer je ponekad krčao i to me je nerviralo, garancija mi je prihvaćena, znači samo sam stavio ovu verziju androida i tako ga odneo, u informacijama o telefonu vreme rada istog je bilo 00:01:23, niko mi ništa nije rekao, kvar je otklonjen, tj zamenjen je zvučnik, čak su mi ga vratili update-ovanog sa verzijom B025. http://www11.zippysh...83260/file.html skinete ovo rapakuje te ga, kada ga raspakujete u prvom folderu se nalazi folder "image" taj folder kopirate na sd karticu telefona. instalacija je vrlo prosta opcija 1. Podešavanja>O telefonu>System updates>Storage card updates>OK ; opcija 2 je da ugasite svoj telefon i zatim držite zajedno pojačavanje (volume +), za meni (dugme u sredini-one tri crtice) i dugme za paljenje-otključavanje, pojaviće se tpt bar sa procesom izvršenosti u procentima, kada to završi telefon se sam resetuje,tj pali sa Android 2.3.5 stock verzijom obe opcije su potpuno identične, pa koju god da izaberete. Ne zaboravite da ovim postupkom gubite svoje poruke i imenik, tako da nebi bilo na odmet da ih sačuvate na sd karticu. Ovo je već sve objašnjeno svuda na ovom forumu, ja nisam ništa drugo uradio nego to preveo tj. napisao kako sam ja to uradio u mojoj situaciju uz pomoć ovog foruma. Tako da veliko hvala MoDaCo forumu

Edited by Paun21, 21 March 2013 - 04:08 PM.

• 1

Paun21

Paun21

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 posts

Matori skines backup (odakle sam ga skinuo neznam) uklucis usb mass storage i prebacis u clockworkmod folder backup, onad odes u recovery backup and restore i restore taj backup i to je sve

ukoliko skine samo backup i dalje mu ostaje cwm a to je upravo ono što treba da se sakrije kad ga vraćaš ako želiš da ti uvaže garanciju, naravno pored root-a

Edited by Paun21, 21 March 2013 - 04:17 PM.

• 0

bata011bg

bata011bg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Devices:ZTE Skate

ovo je stock 2.3.5 Android za ZTE Skate P743V1.0.0B01, bez root dozvole, ja sam ga stavio na telefon kada sam ga vraćao u VIP da bi mi zamenili prednji zvučnik jer je ponekad krčao i to me je nerviralo, garancija mi je prihvaćena, znači samo sam stavio ovu verziju androida i tako ga odneo, u informacijama o telefonu vreme rada istog je bilo 00:01:23, niko mi ništa nije rekao, kvar je otklonjen, tj zamenjen je zvučnik, čak su mi ga vratili update-ovanog sa verzijom B025. http://www11.zippysh...83260/file.html skinete ovo rapakuje te ga, kada ga raspakujete u prvom folderu se nalazi folder "image" taj folder kopirate na sd karticu telefona. instalacija je vrlo prosta opcija 1. Podešavanja>O telefonu>System updates>Storage card updates>OK ; opcija 2 je da ugasite svoj telefon i zatim držite zajedno pojačavanje (volume +), za meni (dugme u sredini-one tri crtice) i dugme za paljenje-otključavanje, pojaviće se tpt bar sa procesom izvršenosti u procentima, kada to završi telefon se sam resetuje,tj pali sa Android 2.3.5 stock verzijom obe opcije su potpuno identične, pa koju god da izaberete. Ne zaboravite da ovim postupkom gubite svoje poruke i imenik, tako da nebi bilo na odmet da ih sačuvate na sd karticu. Ovo je već sve objašnjeno svuda na ovom forumu, ja nisam ništa drugo uradio nego to preveo tj. napisao kako sam ja to uradio u mojoj situaciju uz pomoć ovog foruma. Tako da veliko hvala MoDaCo forumu

Hvala brate i tebi i MoDaCo forumu.

• 0

sashko69

sashko69

Regular

• Members
  • PipPip
  • 115 posts
  • Devices:Huawei Ascend G300
Ovo definitivno treba imati u rezervi za ne daj Bože! Prvo što sam uradio kad sam kupio telefon bilo je da mu puknem CWM i custom ROM, ko će još da se muči sa VIP glupostima?! Ovako sam miran ako mi zatreba garancija. ^_^

• 0

marko_serb

marko_serb

Regular

• Members
  • PipPip
  • 50 posts
  • Devices:HTC Blue Angel :)
Hvala Paune za ROM! Jel zna neko kako da vratim VIP logo na telefon? Prilikom nekog ranijeg flasha se promenio, a posle flashovanja ROMa odgore - imam prvo logo koji je bio pa onda ZTE logo, a ne VIP-ov. Prso mi je zvucnik i proximity senzor pa moram da reklamiram.. Help? :(

• 0

Paun21

Paun21

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 posts
ja nisam ni imao vip logo, i sa ovim romom su mi uvažili garanciju, i meni je bio prso zvučnik

• 0

zareasus

zareasus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Devices:ZTE SKATE

људи, након два дана ишчитавања интернета коначно нађох овај пост.

ХВАЛА ВАМ ДО НЕБА КОНАЧНО ОПЕТ ИМАМ ИСПРАВАН ТЕЛЕФОН

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users