Jump to content

active sync


Guest kultus

Recommended Posts

Guest kultus

Zdravim mam SDA od eurotelu. Doteraz mi isiel activesync bez problemov ale ako som zacal stahovat emaily z konta do telefonu tak to uplne zblblo. Active sync mi pise ze je 31 nevyriesenych items ale som ich pomazal aj v telefone aj v outlooku. Reinstaloval som active sync a zase to neslo stale najde 31 nedoriesenych items...skusil som vsetky mozne kombinacie nastaveni pri konflictoch a nic...ostava mi uz len preinstalovat outlook a nakoniec asi aj telefon co sa mi moc nechce lebo som robil pred 2 dnami...takze by som sa tomu najradsej vyhol. Please najdite mi riesenie lebo uz som z toho zufaly...synch. potrebujem ako sol zaujimave je ze okrem inboxu ide vsetko bezproblemov

Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede MK

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zdravim mam SDA od eurotelu. Doteraz mi isiel activesync bez problemov ale ako som zacal stahovat emaily z konta do telefonu tak to uplne zblblo. Active sync mi pise ze je 31 nevyriesenych items ale som ich pomazal aj v telefone aj v outlooku. Reinstaloval som active sync a zase to neslo stale najde 31 nedoriesenych items...skusil som vsetky mozne kombinacie nastaveni pri konflictoch a nic...ostava mi uz len preinstalovat outlook a nakoniec asi aj telefon co sa mi moc nechce lebo som robil pred 2 dnami...takze by som sa tomu najradsej vyhol. Please najdite mi riesenie lebo uz som z toho zufaly...synch. potrebujem ako sol zaujimave je ze okrem inboxu ide vsetko bezproblemov

Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede                                    MK

<{POST_SNAPBACK}>

Nesynchronizuj maily (Inbox)! Nemá smysl reinstalovat activesync nebo outlook, když je problém s obsahem a ne s těmi aplikacemi. Unresolved item znamená že ta položka je změněná na obou stranách (v telefonu i v počítači). Synchronizace znamená, že se nová nebo změněná položka na jedné straně, automaticky přenese na stranu druhou, bez ohledu na to, kde vznikl rozdíl. Unresolved je situace, kdy je u jedné (stejné) položky, např. kontaktu, změna (např. změněný telefon) jak v počítači tak v telefonu a active sync se ptá, co s tím má dělat. Takže musíš buď v telefonu nebo v počítači zjistit co je správně, opravit to do finální podoby na jedné straně a na druhé vymazat úplně. Pak po synchronizaci to bude ok. Bohužel v případě mailů to vůbec takhle snadno nefunguje, mě to zlobilo s interní firemní poštou (ty položky neustále hlásily konflikty) a stejně nemám telefon k tomu, abych si do něj poštu přenášel po kabelu ale po GPRS, takže inbox nesynchronizuju a je klid.

Link to comment
Share on other sites

Guest kultus

A teraz ja...to ze je tam problem zdvojenia a ako to funguje viem aj ja aj ze sa to musi na jednej strane opravit ale on hlasy unresolved a pri tom tie polozky tam nie su asi 1 den ani v telefone ani v outlooku vsetko je prec aj z storage/windows/messaging a stale to vypisuje niesom nejaky profesional ale ani blby amater len chcem vediet ci sa to da odstranit bez toho ze by som musel preinstalovat telefon...a s tym GPRS nemam nonstop takze za kazdy kB platim a mne staci nove maily dat vecer do telefonu a rano v autobuse si ich precitat odpisat a poslat ich zo skoly...moc by mi pomohlo vediet kolko kB je jedno spojenie pre odoslanie 1emailu napr 2kB myslim ci sa prirataju kB aj s pripajanim a odpajanim zo serveru

dik za interest

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda

Koukni se do activesync jaké konkrétní položky a kde to vidí jako unresolved. Nejsou to náhodou položky v odstraněné poště nebo nějaké jiné složce?

Zkus nastavit v rules v activesyncu "always replace items in my device" a zkus to synchronizovat znova. Co to udělá?

Link to comment
Share on other sites

Guest kultus
Koukni se do activesync jaké konkrétní položky a kde to vidí jako unresolved. Nejsou to náhodou položky v odstraněné poště nebo nějaké jiné složce?

Zkus nastavit v rules v activesyncu "always replace items in my device" a zkus to synchronizovat znova. Co to udělá?

<{POST_SNAPBACK}>

stale to iste hovorim skusil som vsetky nastavenia a nic asi bude reset telefonu to sa zas zapotim pri konfigurovani

ked uz s tebou pisem aky je rozdiel medzi clear storage (vycistit ulozisko ) a hard resetom (divoka kombinacia tlacidiel) pri clear storaGE mi dlho startoval win tak sa asi nabootoval novy ...a vsetko bolo ako ked som ho vybalil z krabice aj stymi hnusnymi zvukmi klavesnice :D dik za odpoved

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
stale to iste  hovorim skusil som vsetky nastavenia a nic asi bude reset telefonu to sa zas zapotim pri konfigurovani

ked uz s tebou pisem aky je rozdiel medzi clear storage (vycistit ulozisko ) a hard resetom (divoka kombinacia tlacidiel) pri clear storaGE mi dlho startoval win tak sa asi nabootoval novy ...a vsetko bolo ako ked som ho vybalil z krabice aj stymi hnusnymi zvukmi klavesnice :D dik za odpoved

<{POST_SNAPBACK}>

Hele já nevím. Snažil jsem se poradit to co vím. Tak udělej hard reset když si myslíš že to pomůže. Clear storage neznám. Hard reset je totální výmaz a natažení systému z ROM ale na starém systému mi to kupodivu někdy nesmazalo kontakty a další databáze, takže... nevím.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Zdravim mam SDA od eurotelu. Doteraz mi isiel activesync bez problemov ale ako som zacal stahovat emaily z konta do telefonu tak to uplne zblblo. Active sync mi pise ze je 31 nevyriesenych items ale som ich pomazal aj v telefone aj v outlooku. Reinstaloval som active sync a zase to neslo stale najde 31 nedoriesenych items...skusil som vsetky mozne kombinacie nastaveni pri konflictoch a nic...ostava mi uz len preinstalovat outlook a nakoniec asi aj telefon co sa mi moc nechce lebo som robil pred 2 dnami...takze by som sa tomu najradsej vyhol. Please najdite mi riesenie lebo uz som z toho zufaly...synch. potrebujem ako sol zaujimave je ze okrem inboxu ide vsetko bezproblemov

Problemy nastali s mailami s prilohami...mam WIN 2000 sp4, outlook 2000, active sync 7.1. Dakujem za vsetky odpovede                                    MK

<{POST_SNAPBACK}>

Ja som mal podobny problem s ActiveSync

Skus skontrolovat subory mapi*.dll

Mne ich prepisal mal.program TheBat!

peto

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.