Jump to content
Sign in to follow this  
mert1677

Vodafone smart ultra 6 partition table

Recommended Posts

Hi  friends.I'm trying Qfil rom for vodafone smart ultra 6.Becaue my phone is hard bricked.I need it vodafone smart ultra gpt files ( gpt_backup0.bin ,gpt_both0.bin. gpt_main0.bin vs ) and partition.xml.I Türkcell T60 qfil rom edit and instal vodafone smart ultra 6 and rom is work it.But micro sd card is not work.Becaause gpt and partition  different.I think so...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üstad yaptım yapmasına da sorunlu rom.Şöyle ki evet cihazı hard brickten kurtarıyor ancak sd cartı görmüyor.Ben şöyle yaptım:Türkcell T60'ın Qfil romunu indirdim ve vodafone smart ultra 6'nın update romunun içeriğini t60 takilerle değiştirdim ( bu arada stock recovery yerine twrp recovery dosyasını kullandım.Çünkü cihaz sd cartı görmediği için custom 6.0.1 romu dahili hafızaya atarak flaslamak gerekiyor.)ve qfil programı ile flashladım.Bu flashlama işlemi sadece hard bricki ortadan kaldırıyor sistem yüklemesi yapmıyor.Bu nedenle de twrp den custom 6.0.1 romu kurup root yükledikten sonra wipe yapıp cihazı reboot ettim ve cihaz normal olarak açıldı.Yani aslında benimki rom yapmaktan ziyade mantık yürüterek çözüm üretmek diyebiliriz.

Edited by mert1677

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benim editleyip kullandığım rom bu.İsterseniz hard brick cihazlarda kullanabilirsiniz ancak oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.Kullanırsanız sd cartınızın çalışıp çalışmadığına dair dönüş yaparsanız sevinirim.En azından benim sd cartım mı bozuk yoksa gerçekten romda mı uyumsuzluk var tespit etmiş oluruz.Orijinalini bulana kadar ben de bunu kullanmak zorundayım.Öncelikle Qualcomm HS USB QDLoader com driverı yükleyin. Daha sonra da Qfil programı ile yyükleyebilirsiniz.Ancak değişik qfil sürümleri yükleyip denemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz.Ben QPST.WIN.2.7 Installer-00425.1 sürümünü kullandım.Çünkü denediklerimin arasında yalnızca bu çalıştı.Cihazı kablo ile pc ye bağlarken değişik tuş kombinasyonları kullanmak zorunda kalabilirsiniz.Mesela bende bazen hiçbir tuş kombinasyonu kullanmadan taktığımda da pc cihazı Qualcom HS USB olarak görüyordu.Bazen de uzun süre ses açma +ses kısma+power tuşlarına basılı tutuyordum ta ki aygıt yöneticisinden ya da qfil programında Qualcom HS USB com portunu görene kadar.

https://mega.nz/#!dZlGgDZb!iE298ZnzJmw1-LQTP8G6CKjVEKsMdMxh00f1M8_T7ZI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mert bir de miui 8 portlamayı deneyebilir misin kardeşim benim pek fazla bilgim yok portlama konusunda daha çok donanım konusunda iyiyim portlamayı öğrenebileceğim bir site anlatım vb varsa da çok iyi olur xioami yazılımları çok iyi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROM portlama konusunda benim de çok fazla bilgim yok açıkçası.Bu aralar pek vaktim de yok zira bazı sınavlara hazırlanmakla meşgulüm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mert Hocam Sizden acilen bir ricam olacak benim de aynı smart ultra 6 uçtu siz hangi dosyaları değiştiriyorsunuz t60 la ben bir türlü yapamadım yardımınıza ihtiyacım var bir el atarsanız çok sevinirim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unbrick pack for hard bricked vsu6 (for Qfill Rom)
My edit T60 qfil rom for vodafone smart ultra 6.Rom flash qfil flasher and unbirick phone.Go recovery and install custom rom and root.My english is so bad that I write turkish, so do not blame.
Arkadaşlar öncelikle bu yöntemin hard brick olmuş vodafone smart ultra 6 cihazını unbrick yapmak için kullanılabileceğini ifade etmek isterim. Cihazımın hard brick olması üzerine (ki cihazım açılmıyor ve recovery moda da girmiyordu. Şarja taktığımda ya da bilgisayara taktığımda şarj almıyor, home tuşunun ışığı yani bildirim ledi yanıyordu bilgisayarda aygıt yöneticisinde de Qualcom HS USB aygıtı olarak görünüyordu) yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda böyle bir yöntem geliştirdim ve cihazımı böylece unbrick yaptım. Şunu da önemle belirtmek isterim ki bu yöntem kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Cihazınızda oluşabilecek herhangi bir sorundan dolayı mesuliyet kabul etmiyorum. Bu yöntemi geliştirmek için www.mobilkulup.com sitesinde bykaya27 arkadaşımızın paylaşmış olduğu Türkcell T60 Qfil romunu kullandım. Kendisine de paylaşımından dolayı teşekkür ediyorum.

Download  Qualcomm Usb driver and install yor pc

https://mega.nz/#!kEFXgB6Y!aHkajx2D779ahnqh_EOkv7azL7UeO4CgS0JN5sytqX8

Download  Qfil and instal your pc.

https://mega.nz/#!FZkRSKIA!p2Y9x0JSSDy9lGj0uFHn-lW14DyuxHh4DocBhxqVHf8

Qfil programının bu sürümü benim bilgisayarımda sorunsuz bir şekilde çalıştı ancak başka sürümleri ise çalışmıyordu. Ancak sizin bilgisayarınızda sorun olursa başka sürümlerini denemenizi öneririm. Daha sonra da bu adresten Türkcell T60 Qfil romdan vodafone smart ultra 6 için düzenlediğim Qfil romu indirin.

Download VSU6 Qfil rom (UNBRİCK PACK)

https://mega.nz/#!EMEiRKLS!A9XWvY1brQSFstReDpm8gTggIDMo2qdj1d0k-nh7ubA

Hard brick olmuş vodafone smart ultra 6 cihazınızı download moda yani aygıt yöneticisinde QualcomHS USB Com cihazı olarak görecek şekilde bilgisayara usb ile bağlayın. Bu işlem için çeşitli tuş kombinasyonlarını kullanarak yapabilirsiniz. Örneğin ben Qfil programı ya da bilgisayar cihazı Qualcomm HS USB cihazı olarak görene kadar Power + ses açma + ses kısma tuşlarının hepsine basarak yapıyordum. Qfil programı ya da bilgisayar cihazı Qualcomm HS USB cihazı olarak gördükten sonra tuşları bırakarak Qfil programı ile normal yükleme yapıyorum. Burada Qfil programı ile yüklemenin nasıl yapıldığını uzun uzadıya anlatmayacağım zira sitede de var internette de var. Qfil ile yükleme işlemi bittikten sonra usb kabloyu çıkarıp power tuşuna 5 saniye kadar basılı tutup bırakın. Sonra power tuşuna basıp cihazı açmayı deneyin. Eğer sistem açılırsa ne ala. Yok açılmaz ise Vodafone smart ultra 6 sd card romunu sd card aracılığı ile kurmanız gerekecektir. Ben sd card romdaki system klasörünü system.img şeklinde paketleme işinden pek anlamadığım için sd card dan orijinal sistemi yüklemeyi tercih ettim ve paketteki rawprogram0.xml dosyasını da ona göre düzenledim. Eğer siz system.img dosyasını oluşturup eklemek isterseniz aklınızda bulunsun rawprogram0.xml dosyasına ilgili satırı eklemeniz gerekir.( notepad++ programı ile düzenleyebilirsiniz.)

Bu aşamada orijinal sistemi yükleyip marsmallow’a güncelledikten sonra cihazı root yapmak için twrp yüklemek gerekecektir. Bunun için de Qfil programı işimizi görecektir. Öncelikle bu dosyayı indirin.
  
Download Pack is Qfil install TWRP pack  (For orijinal marsmallow)

https://mega.nz/#!5B1CCDwA!X7daokxhM1XpiZoSebq5f-wwau4byED60ExCp8tDFG4

ve Qfil programı ile yükleyin. Böylece cihaza TWRP yüklemiş olacaksınız. Daha sonra da twrp’den yüklemek üzere bu dosyayı indirin


Download pack is TWRP root pack  for marsmallow

https://mega.nz/#!oU8CTCTQ!naklNI7kaoiZz_JaZVcECBx9gFjyjpb4IsTkjffh2VM

ve twrp’den yükleyin. Yükleme işleminden sonra cihazı açın. Açılış biraz uzun sürebilir ANDROİD yazısı iki kere geleblir bekleyin. Cihaz açılınca orijinal marsmallow romu root’lamış olursunuz.

Arkadaşlar ben bütün bu anlattıklarımı kendi cihazımda uyguladım ve uyguladığım şekli ile anlattım. Ancak sizin cihazınızda aynı şekilde mi olur farklı şekilde mi olur o kadarını bilecek kadar uzman olmadığım için baştan da uyardığım gibi mesuliyet kabul etmiyorum. Ayrıca bu paylaşımım bireysel kullanıcılara analarının ak sütü gibi helâldir. Teknik servislere vs ise hakkımı helâl etmiyorum. Çünkü hiçbir emek sarf etmeden başkalarının emeği üzerinden haksız kazanç elde etmektedirler.

Edited by mert1677

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.