Jump to content

Magorina

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Magorina

 • Rank
  Newbie

Profile Information

 • Your Current Device(s)
  B7610 - Omnia Pro
 1. Hi is it possible to download this ROM? Because my Omnia has recently crashed down. It has many problems with performance and functionality. I'm prepared to flash new ROM as the last chance for my phone. Before I decide to buy myself a new one and throwing the old one out. I'm not interested in any (mega)lite version of this ROM. The only thing I need is a properly working phone :-) Thanks
 2. Sice nedokážu poradit, co s tím problémem udělat. Ale přikládám tip na šikovný prográmek BattClock, který kromě všemožných změn ikon a ukazatelů umí i zaznamenávat stav baterie. Možná by podle toho šlo vysledovat, kdy dochází k tomu žraní baterie a taky omrknout, jaké programy jsou při tom spuštěné.
 3. Měl a už nemáš? (A případně proč?) Jak byla rychlá, co problémy s vyzváněním, budíkem a další...?
 4. Chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel poslední romku od Thundera ( Tuhle ). Co jsem tak pročítal ten thread, tak tam pořád pár věcí nefunguje jak má, případně vůbec. Ale většinou se problémy týkaly Ultra verze. Nezkoušel už někdo náhodou Full?
 5. Does this rom support only German? I'd appreciate English version or some "Central Europe" version (including Czech). Because "Deutsch" is not my favourite language (Sorry :D )
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.