Tomas Kocanda

MDA compact / Qtek S100

3 posts in this topic

Měl jsem možnost vyzkoušet si na jiných fórech oslavovaný (minimálně recenzenty) MDA Compact resp. Qtek S100.

Já jsem teda z toho dost zklamaný.

Je to klasický PDA s relativně zastaralým displejem (barevnost, rozlišení) sice ve velice úhledné formě a skutečně asi "do kapsy" ale s tak neskutečně nepohodlným ovládáním prstem (bez stylusu), že bych se z toho asi zbláznil, kdybych to měl používat místo telefonu.

Nevím jak to dělají recenzenti ale tlačítka na telefonování z numerické "klávesnice" jsou malá, dost blbě se do nich strefuje, ovládání při psaní SMS považuju na hranici snesitelnosti a přijde mi to strašně nedotažený co se týká jednoručního ovládání. Asi se předpokládá že to uživatel bude mít především pro mobilní internet, maily a další aplikace. Jakmile se použije pero a druhá ruka, všechny nevýhody jsou stranou a je to skvělý. Ale asi bych v tom případě uvažoval jestli by nebylo lepší koupit rychlejší PDA s lepším displejem a spíš ho propojit s normálním telefonem (nebo i s naším Smartphonem) pro přístup na net a vykašlat se na volání přímo z PDA.

No každopádně je to rozměrově i mechanicky skvělé ale software mi prostě přijde dost nepohodlný. To je jen můj názor po necelých dvou dnech testování...

0

Nebo do něj dát WM2005, to se pak jednou rukou ovládá dobře.

0

Nebo do něj dát WM2005, to se pak jednou rukou ovládá dobře.

<{POST_SNAPBACK}>

Ty jsi již testoval MDA Comact s WM2005? Tak neváhej a poděl se s náma o zkušenosti, moc by mě to zajímalo!

0