Jump to content

Dotazy a odpovědi...


Guest Tomas Kocanda

Recommended Posts

Tohle je diskuze kde se můžete ptát na cokoliv o Smartphone a nemusíte kvůli tomu zakládat nový topic...

<{POST_SNAPBACK}>

Super takze niekde som cital ze sa daju na SDA pozerat filmy s titulkami ale pocket divxencoder ich tam nevie dat...poradte prosim naky jednoduchy program na vkladanie titulkov do filmov virtuadub mi blbne takye ten nie vdaka MK

Link to comment
Share on other sites

Premyslim nad timto telefon docela silne. Vyzkousel jsem hodne mobilu, ale jeste zadny s operacnim systemem. A ted si chci poridit telefon pouze s op. systemem (Smartphone 2, MPx220, P910). Ale nikde sem nenasel jak jsou na tom tyto (spise tento smartphone 2) phony ohledne zabavy. Jaky ma displej, jestli je jemny ci ne. Jaky dela fotky (nemyslim jak jsou videt na pocitaci) ale jak jsou videt v telefonu. Behaji na nem normalni java hry, mam spoustu na SE tak jestli bych si jeste nekdy zahral. Jak je to s kalendarem (muzu si upominku posunout treba o 30min pozdejs nez jsem ji mel naplanovanou viz. Nokie), vyzvaneni bez MP3?, neni to skoda, neda se nejak nastavit? Jak komunikuje s ostatnimi telefony pres Bluetooth (napriklad MPx200 pomoci infra nic od ostatnich telefonu neprijme :lol: ) Momentalne me nic uz nenapada, budu tedy rad aspon za nejakou tu odpoved. Doufam ze se neptam na stejne veci jako ostatni lidi. Uz jsem prolezl dost forum a tak ted se ptam ja 8) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Premyslim nad timto telefon docela silne. Vyzkousel jsem hodne mobilu, ale jeste zadny s operacnim systemem. A ted si chci poridit telefon pouze s op. systemem (Smartphone 2, MPx220, P910). Ale nikde sem nenasel jak jsou na tom tyto (spise tento smartphone 2) phony ohledne zabavy. Jaky ma displej, jestli je jemny ci ne. Jaky dela fotky (nemyslim jak jsou videt na pocitaci) ale jak jsou videt v telefonu. Behaji na nem normalni java hry, mam spoustu na SE tak jestli bych si jeste nekdy zahral. Jak je to s kalendarem (muzu si upominku posunout treba o 30min pozdejs nez jsem ji mel naplanovanou viz. Nokie), vyzvaneni bez MP3?, neni to skoda, neda se nejak nastavit? Jak komunikuje s ostatnimi telefony pres Bluetooth (napriklad MPx200 pomoci infra nic od ostatnich telefonu neprijme :( ) Momentalne me nic uz nenapada, budu tedy rad aspon za nejakou tu odpoved. Doufam ze se neptam na stejne veci jako ostatni lidi. Uz jsem prolezl dost forum a tak ted se ptam ja  8) .

<{POST_SNAPBACK}>

No jestli si přečtete třeba poslední číslo časopisu Computer, tak tam je přímo napsané v článku o ET SP II, že displej je to nejlepší, co existuje na našem trhu. Já s tím souhlasím, displej je úžasnej - super rozlišení, skvělý jas (v noci až moc) a barvy. K displeji nemám jedinou výhradu. Fotky mě nezajímají, nemám mobil na focení ale určitě jsou lepší. Java hry běhají a velice rychle. Kalendářů je několik (komu nevyhovuje sériově dodávaný může si opatřit komfortnější). Komunikace po IRDA je v pohodě, BT přenosy dat někdy fungují (s PDA 100%) a někdy ne (fotky z nokie do SPII mi zlobí, přitom jiné soubory v pohodě).

Ano, ptáš se na úplně stejné věci jako spousta dalších lidí :lol: Hodně z toho bylo popsaného v recenzi na Mobilmanii (displej, java, kalednář).

Link to comment
Share on other sites

No jestli si přečtete třeba poslední číslo časopisu Computer, tak tam je přímo napsané v článku o ET SP II, že displej je to nejlepší, co existuje na našem trhu. Já s tím souhlasím, displej je úžasnej - super rozlišení, skvělý jas (v noci až moc) a barvy. K displeji nemám jedinou výhradu. Fotky mě nezajímají, nemám mobil na focení ale určitě jsou lepší. Java hry běhají a velice rychle. Kalendářů je několik (komu nevyhovuje sériově dodávaný může si opatřit komfortnější). Komunikace po IRDA je v pohodě, BT přenosy dat někdy fungují (s PDA 100%) a někdy ne (fotky z nokie do SPII mi zlobí, přitom jiné soubory v pohodě).

Ano, ptáš se na úplně stejné věci jako spousta dalších lidí :lol: Hodně z toho bylo popsaného v recenzi na Mobilmanii (displej, java, kalednář).

<{POST_SNAPBACK}>

Diky za odpoved a sorry za stejne dotazy :( , ale konecne mam jasno :D. Jeste jednu odpoved bych chtel, v mobilmanii napsali ze neumi MP3 jako vyzvaneni. Co je na tom pravdy? Budu si muset zvykat na midi? Od te doby co mam neomezeny rychli net, tak casopisy nekupuju, ale kdyz rikas ze je ted popsany v Computeru, tak uz pro nej bezim :D . Jinak s te mobilmania jsem byl takovej nejakej :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Diky za odpoved a sorry za stejne dotazy  :lol: , ale konecne mam jasno :(. Jeste jednu odpoved bych chtel, v mobilmanii napsali ze neumi MP3 jako vyzvaneni. Co je na tom pravdy? Budu si muset zvykat na midi? Od te doby co mam neomezeny rychli net, tak casopisy nekupuju, ale kdyz rikas ze je ted popsany v Computeru, tak uz pro nej bezim  :D . Jinak s te mobilmania jsem byl takovej nejakej :D

<{POST_SNAPBACK}>

No já tohle zatím neřešil ale povídá se že nový update ROM právě umožní používat MP3 jako zvonění. Pochopitelně jde WAV a když se to pustí z karty tak mě ani nevadí že to je větší...

Link to comment
Share on other sites

No jestli si přečtete třeba poslední číslo časopisu Computer, tak tam je přímo napsané v článku o ET SP II, že displej je to nejlepší, co existuje na našem trhu. Já s tím souhlasím, displej je úžasnej - super rozlišení, skvělý jas (v noci až moc) a barvy. K displeji nemám jedinou výhradu. Fotky mě nezajímají, nemám mobil na focení ale určitě jsou lepší. Java hry běhají a velice rychle. Kalendářů je několik (komu nevyhovuje sériově dodávaný může si opatřit komfortnější). Komunikace po IRDA je v pohodě, BT přenosy dat někdy fungují (s PDA 100%) a někdy ne (fotky z nokie do SPII mi zlobí, přitom jiné soubory v pohodě).

Ano, ptáš se na úplně stejné věci jako spousta dalších lidí :lol: Hodně z toho bylo popsaného v recenzi na Mobilmanii (displej, java, kalednář).

<{POST_SNAPBACK}>

Tak si tu mp3 v počítači převedeš na WAV/WMA a seš vysmáte, ne?

A k těm hrám: Až si zahraješ na SP Dooma nebo Duka 3D, tak zapomeneš, že kdy existovaly ňáký java hry.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím. Keďže je táto téma o otázkach a odpovediach...

...tak by som sa chcel opýtať. :lol:

Nevie niekto náhodou, či je nejaká možnosť označiť text, alebo viacero správ(napr. pri vymazávaní viacerých správ) v MPx 220? (ako na PC, alebo Pocket PC)

Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zdravím. Keďže je táto téma o otázkach a odpovediach...

...tak by som sa chcel opýtať. :lol:

Nevie niekto náhodou, či je nejaká možnosť označiť text, alebo viacero správ(napr. pri vymazávaní viacerých správ) v MPx 220? (ako na PC, alebo Pocket PC)

Ďakujem.

<{POST_SNAPBACK}>

Jojo, na to existuje prográmek XBar. Buď označí a zkopíruje/vloží celý text nebo výběr...

http://xetranet.free.fr/xbar2/?project=xBar%202

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN

Zdravím a zkouším oslovit někoho kdo se v tom vyzná lépe než já. Takže:

1. lze nějak nastavit přiřadit ke kontaktu individuální vyzvánění, které je uložené na kartě ? Jako "základní" vyzvánění v settings mi to "wma" na kartě nabídne, u jednotlivého kontaktu ne. Zkoušel jsem to ošálit zástupcem, ale neúspěšně.

2. "chytře" jsem si vymazal Brightpoint Eurotel, takže jsem musel udělat nastavení GPRS apod. ručně. Snad OK, ale když chci poslat mail, tak se to nepovede a vždy mi příjde zpráva od "správce systému", že je "neplatné zadání příjemců zprávy", adresy jsou OK, mail se nedostane z mobilu. Neví někdo?

3. ActiveSync přes BT se mi nepodařilo zprovoznit ani za použití zde uváděných návodů (mám XP prof., SP1). A v nabídce ActiveSync/Možnosti atd. nemám v "upřesnit nastavení" možnost BLUETOOTH, jen USB a nějaká čísla.

Omlouvám se za jistě již dříve a někde jinde zodpovězené dotazy. Bohužel nemohu hledání věnovat tolik času, kolik by bylo potřeba. Díky.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zdravím a zkouším oslovit někoho kdo se v tom vyzná lépe než já. Takže:

1. lze nějak nastavit přiřadit ke kontaktu individuální vyzvánění, které je uložené na kartě ? Jako "základní" vyzvánění v settings mi to "wma" na kartě nabídne, u jednotlivého kontaktu ne. Zkoušel jsem to ošálit zástupcem, ale neúspěšně.

2. "chytře" jsem si vymazal Brightpoint Eurotel, takže jsem musel udělat nastavení GPRS apod. ručně. Snad OK, ale když chci poslat mail, tak se to nepovede a vždy mi příjde zpráva od "správce systému", že je "neplatné zadání příjemců zprávy", adresy jsou OK, mail se nedostane z mobilu. Neví někdo?

3. ActiveSync přes BT se mi nepodařilo zprovoznit ani za použití zde uváděných návodů (mám XP prof., SP1). A v nabídce ActiveSync/Možnosti atd. nemám v "upřesnit nastavení" možnost BLUETOOTH, jen USB a nějaká čísla.

Omlouvám se za jistě již dříve a někde jinde zodpovězené dotazy. Bohužel nemohu hledání věnovat tolik času, kolik by bylo potřeba. Díky.

<{POST_SNAPBACK}>

1. Ano. Mám přesměrovaný celý adresář zvuků na kartě, bezproblémů mi to funguje i u individuálních kontaktů i obecného vyzvánění. Nejdou jen systémové zvuky (varování apod), ty z karty prostě nejdou. Používám WAV. Na tu úpravu registrů aby to hrálo z karty si z hlavy nepamatuju ale určitě bych to někde našel. Existuje na to i taková šikovná utilita a ta nastavuje fůru dalších věcí v registrech... Zítra (v práci) se na to když tak podívám, pokud někdo neporadí dřív.

2. To mě funguje naprosto bezproblémově. Mám tam smtp server eurotelu (etmail.cz) a s tím to jede. Nepovedlo se mi odeslat jedinou zprávu přes jiné SMTP. Nemůže to být ten problém?

3. Neporadím, nemám BT...

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN
1. Ano. Mám přesměrovaný celý adresář zvuků na kartě, bezproblémů mi to funguje i u individuálních kontaktů i obecného vyzvánění. Nejdou jen systémové zvuky (varování apod), ty z karty prostě nejdou. Používám WAV. Na tu úpravu registrů aby to hrálo z karty si z hlavy nepamatuju ale určitě bych to někde našel. Existuje na to i taková šikovná utilita a ta nastavuje fůru dalších věcí v registrech... Zítra (v práci) se na to když tak podívám, pokud někdo neporadí dřív.

2. To mě funguje naprosto bezproblémově. Mám tam smtp server eurotelu (etmail.cz) a s tím to jede. Nepovedlo se mi odeslat jedinou zprávu přes jiné SMTP. Nemůže to být ten problém?

3. Neporadím, nemám BT...

<{POST_SNAPBACK}>

1. Jestli tomu rozumím, musí se sáhnout do registrů. To bude můj konec, resp. konec Smartphonu, jsem spíš uživatel než průzkumník.

2. Nastavení pošty (smtp.iol.cz pro odeslání) je OK, nastaveno přímo v Eurotelu. Do vymazání Brightpointu to fungovalo. Teď jde jen přijmout poštu a ne odeslat.

Link to comment
Share on other sites

2. Nastavení pošty (smtp.iol.cz pro odeslání) je OK, nastaveno přímo v Eurotelu. Do vymazání Brightpointu to fungovalo. Teď jde jen přijmout poštu a ne odeslat.

<{POST_SNAPBACK}>

Nevim 100% jestli u IOL, ale zkousel si to i s nastavenim - Server odchozi posty pozaduje overeni ?

Vetsina serveru to vyzaduje..

Ale asi to nebude ten problem..

Edited by marel
Link to comment
Share on other sites

Ad 2) Nastavení pošty (smtp.iol.cz pro odeslání) je OK, nastaveno přímo v Eurotelu

Dej si tam smtp.etmail.cz a zaškrtni požaduje ověření. U SMTP serveru je vcelku jedno, co tam dáš.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Ďakujem. Len škoda, že ho treba zaplatiť. Asi som naivný, keby som chcel taký program zadarmo. :lol:  Aj tak, ešte raz ďakujem.

<{POST_SNAPBACK}>

Starší verze je tuším freeware a na copy/paste by měla stačit

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Ad 2) Nastavení pošty (smtp.iol.cz pro odeslání) je OK, nastaveno přímo v Eurotelu

Dej si tam smtp.etmail.cz a zaškrtni požaduje ověření. U SMTP serveru je vcelku jedno, co tam dáš.

<{POST_SNAPBACK}>

No jedno to rozhodně není. Já to například se serverem servery.cz nebo volny.cz nerozchodil, i když mám nastavené ověření apod. Jediný fungující byl právě ten etmail.cz

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Nevim 100% jestli u IOL, ale zkousel si to i s nastavenim - Server odchozi posty pozaduje overeni ?

Vetsina serveru to vyzaduje..

Ale asi to nebude ten problem..

<{POST_SNAPBACK}>

já tam měl od eurotelu přednastaveny etmail.cz a ten nevyžaduje ověření. U ostatních mi to nechodilo ani s ověřením....

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN
Ad 2) Nastavení pošty (smtp.iol.cz pro odeslání) je OK, nastaveno přímo v Eurotelu

Dej si tam smtp.etmail.cz a zaškrtni požaduje ověření. U SMTP serveru je vcelku jedno, co tam dáš.

<{POST_SNAPBACK}>

Tak zkouším všechny možné varianty, s ověřením i bez ověření a nic. Když dám smtp.etmail.cz nebo etmail.cz mi to hlásí chybu připojení, když tam je smtp.iol.cz tak se mi vždy objeví zpráva od správce systému "Neplatné zadání příjemců zprávy". Asi práce pro Eurotel.

Každopádně díky za rady.

Link to comment
Share on other sites

já tam měl od eurotelu přednastaveny etmail.cz a ten nevyžaduje ověření. U ostatních mi to nechodilo ani s ověřením....

<{POST_SNAPBACK}>

jedu pres superhosting.cz a jede to s overenim + ssl (jak pro pop3 tak pro smtp).

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN

Když srovnávám ET smartphone II s N7650, kterou jsem používal dřív, schází mi jedna důležitá věc: při příchozím volání N7650 nabízí na klávesách pod displejem možnost PŘIJMOUT a ZTIŠIT (MUTE). To ztišit funguje tak, že vypne zvonění. Po zmáčknutí dále nabízí ODMÍTNOUT. To je funkce na různých jednání k nezaplacení (doslova, pokud si před poradou zapomenu přepnout profil). Neznáte někdo nějaký prográmek nebo utilitu, která tohle nabízí i pro Smartphone.

Díky.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Tak zkouším všechny možné varianty, s ověřením i bez ověření a nic. Když dám smtp.etmail.cz nebo etmail.cz mi to hlásí chybu připojení, když tam je smtp.iol.cz tak se mi vždy objeví zpráva od správce systému "Neplatné zadání příjemců zprávy". Asi práce pro Eurotel.

Každopádně díky za rady.

<{POST_SNAPBACK}>

Mám jak přímo ve dvou účtech v poště telefonu, tak v Mailcentru Sunnysoft nastaveno smtp.etmail.cz bez ověření. Funguje to bezproblémů. Používám GPRS Eurotel data nonstop. Napadá mě, že když tam dáš SMTP eurotelu a zkoušíš to v práci připojením přes passthrough tak to fungovat nebude. Není to ten problém? Musíš být připojený po GPRS eurotelu, jinak jejich SMTP nefunguje.

Podle toho že ti to dělá pokaždý něco jiného, tak bych řekl že to bude ten problém s SMTP...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.