Jump to content

Dotazy a odpovědi...


Guest Tomas Kocanda

Recommended Posts

Guest Tomas Kocanda
Když srovnávám ET smartphone II s N7650, kterou jsem používal dřív, schází mi jedna důležitá věc: při příchozím volání N7650 nabízí na klávesách pod displejem možnost PŘIJMOUT a ZTIŠIT (MUTE). To ztišit funguje tak, že vypne zvonění. Po zmáčknutí dále nabízí ODMÍTNOUT. To je funkce na různých jednání k nezaplacení (doslova, pokud si před poradou zapomenu přepnout profil). Neznáte někdo nějaký prográmek nebo utilitu, která tohle nabízí i pro Smartphone.

Díky.

<{POST_SNAPBACK}>

Ta funkce tam je. Když ti telefon zvoní, tak stačí zmáčknout tlačítko naboku pro ztlumení hlasitosti reproduktoru a přestane to zvonit i přestane vibrovat (pokud to používáš). Pak máš možnost vybrat si soft tlačítky pod displejem jestli to přijemeš (levým) nebo odmítneš (pravým). Ty dvě funkce (přijmout/odmítnout) to tam nabízí okamžitě i bez tlačítka vypnutí zvonění.

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN
Mám jak přímo ve dvou účtech v poště telefonu, tak v Mailcentru Sunnysoft nastaveno smtp.etmail.cz bez ověření. Funguje to bezproblémů. Používám GPRS Eurotel data nonstop. Napadá mě, že když tam dáš SMTP eurotelu a zkoušíš to v práci připojením přes passthrough tak to fungovat nebude. Není to ten problém? Musíš být připojený po GPRS eurotelu, jinak jejich SMTP nefunguje.

Podle toho že ti to dělá pokaždý něco jiného, tak bych řekl že to bude ten problém s SMTP...

<{POST_SNAPBACK}>

Samozřejmě to nezkouším při mobilu připojeném k notebooku. Myslím, že nastavení mám OK, jen to nefunguje jak má, tudíž to zkusím vyřešit u ET.

A díky za to "ztlumení". Ten návod co k tomu dávají je fakt "vyčerpávající".

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Samozřejmě to nezkouším při mobilu připojeném k notebooku. Myslím, že nastavení mám OK, jen to nefunguje jak má, tudíž to zkusím vyřešit u ET.

A díky za to "ztlumení". Ten návod co k tomu dávají je fakt "vyčerpávající".

<{POST_SNAPBACK}>

To jsou takový ty drobnosti co jsou v tom ovládání schovaný. Spousta lidí třeba netuší že se dá telefon zamknout podržením červené klávesy apod. Něco v návodu je, něco asi nebude ani v anglickém. Nemám tady u sebe ani jeden, tak nevím....

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zdravím a zkouším oslovit někoho kdo se v tom vyzná lépe než já. Takže:

3. ActiveSync přes BT se mi nepodařilo zprovoznit ani za použití zde uváděných návodů (mám XP prof., SP1). A v nabídce ActiveSync/Možnosti atd. nemám v "upřesnit nastavení" možnost BLUETOOTH, jen USB a nějaká čísla.

<{POST_SNAPBACK}>

Hele teď jsem narazil na tohle, třeba to bude pomoc....

http://www.modaco.com/index.php?act=ST&f=1...t=0#entry440338

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN
Mám jak přímo ve dvou účtech v poště telefonu, tak v Mailcentru Sunnysoft nastaveno smtp.etmail.cz bez ověření. Funguje to bezproblémů. Používám GPRS Eurotel data nonstop. Napadá mě, že když tam dáš SMTP eurotelu a zkoušíš to v práci připojením přes passthrough tak to fungovat nebude. Není to ten problém? Musíš být připojený po GPRS eurotelu, jinak jejich SMTP nefunguje.

Podle toho že ti to dělá pokaždý něco jiného, tak bych řekl že to bude ten problém s SMTP...

<{POST_SNAPBACK}>

Díky za rady s nastavením mailu. Kde byl problém vlastně nevím, takže to krátce shrnu, třeba to někomu pomůže:

- původně byl jako server pro odeslání nastaven smtp.iol.cz. Fungovalo to, po cca týdnu nešly odeslat zprávy.

- zkoušeny různé zde uveřejněné návrhy ==> bez úspěchu.

- nechal jsem nastavit v ET, cca 1/2 hodiny marného snažení (nastavování parametrů apod.) bez úspěchu.

- výsledek přineslo až vytvoření NOVÉHO účtu, kde jako server pro odeslání zpráv je nastaven smtp.etmail.cz, bez ověření.

Dělá to na mě dojem, že zrovna v této době přestalo být funkční připojení přes smtp.iol.cz (je to možné, ET naznačil). Současně však Smartphone II neakceptoval provedenou změnu v nastavení starého účtu. Prostě 2 účty, naprosto shodné parametry, jediný rozdíl: jeden měl původně ...iol.cz, který byl změněn na ...etmail.cz, druhý vytvořen s ...etmail.cz. První zprávy neodeslal, druhý bez problémů.

Takovéto záhady nemám rád :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Díky za rady s nastavením mailu. Kde byl problém vlastně nevím, takže to krátce shrnu, třeba to někomu pomůže:

- původně byl jako server pro odeslání nastaven smtp.iol.cz. Fungovalo to, po cca týdnu nešly odeslat zprávy.

- zkoušeny různé zde uveřejněné návrhy ==> bez úspěchu.

- nechal jsem nastavit v ET, cca 1/2 hodiny marného snažení (nastavování parametrů apod.) bez úspěchu.

- výsledek přineslo až vytvoření NOVÉHO účtu, kde jako server pro odeslání zpráv je nastaven smtp.etmail.cz, bez ověření.

Dělá to na mě dojem, že zrovna v této době přestalo být funkční připojení přes smtp.iol.cz (je to možné, ET naznačil). Současně však Smartphone II neakceptoval provedenou změnu v nastavení starého účtu. Prostě 2 účty, naprosto shodné parametry, jediný rozdíl: jeden měl původně ...iol.cz, který byl změněn na ...etmail.cz, druhý vytvořen s ...etmail.cz. První zprávy neodeslal, druhý bez problémů.

Takovéto záhady nemám rád  :cry:

<{POST_SNAPBACK}>

No zajímavý, nepříjemný ale hlavně že existuje řešení. Určitě to někomu může pomoct...

Rozhodně je to zajímavý že se jakoby nevzala ta změna smtp bez zrušení a nového založení účtu v telefonu. To je fakt divný ale - hlavně že to jede!

Link to comment
Share on other sites

Guest lukash

Mam dotaz ohledne pripojeni telefonu k pocitaci. Doma, v praci proste tam kde mam prava administratora..., tak telefon bezproblemu pripojim. Zajimalo by me jestli se toto neda nejak obejit treba v internetovych kavarnach, proste tam kde nemate prava instalovat novy software (activesync, ktery je potreba pro pripojeni). Doufam ze jste nekdo muj dotaz pohobil :D . Predem diky za odpovedi ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Mam dotaz ohledne pripojeni telefonu k pocitaci. Doma, v praci proste tam kde mam prava administratora..., tak telefon bezproblemu pripojim. Zajimalo by me jestli se toto neda nejak obejit treba v internetovych kavarnach, proste tam kde nemate prava instalovat novy software (activesync, ktery je potreba pro pripojeni). Doufam ze jste nekdo muj dotaz pohobil  :D . Predem diky za odpovedi  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

A k čemu bys ho chtěl mít připojený? Chci říct "proč" ho chceš připojit?

Abys mohl něco do něj/z něj kopírovat? To je asi snadnější vyndat kartu a připojit tam čtečku. I kdybys tam nainstaloval activesync, tak ten synchronizuje data s outlookem. To bys musel asi nejdřív nainstalovat outlook což v kavárně nemá smysl ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek
A k čemu bys ho chtěl mít připojený? Chci říct "proč" ho chceš připojit?

Abys mohl něco do něj/z něj kopírovat? To je asi snadnější vyndat kartu a připojit tam čtečku. I kdybys tam nainstaloval activesync, tak ten synchronizuje data s outlookem. To bys musel asi nejdřív nainstalovat outlook což v kavárně nemá smysl ne?

<{POST_SNAPBACK}>

Kedze nemam citacku, tiez by ma to zaujimalo. Tiez predpokladam, ze Lukasovi ide o prenasanie suborov do Smartu (alebo naopak do PC). Nejaka odlahcena verzia ActivSync, umoznujuca iba prenos suborov.

Link to comment
Share on other sites

Guest kultus
Kedze nemam citacku, tiez by ma to zaujimalo. Tiez predpokladam, ze Lukasovi ide o prenasanie suborov do Smartu (alebo naopak do PC). Nejaka odlahcena verzia ActivSync, umoznujuca iba prenos suborov.

<{POST_SNAPBACK}>

viem presne o co tu ide a aj mne by sa to siklo aj ked ma pomalu citacku nemusel by som do skoly nosit mp3 prehravac ktory ma navyse iny kabel ako telefon...a s tou synch je to onicom ze sa hned synchronizuje...pockat co som to vypotil za p......u ved po instalacii sa da nastavit ci chcete synch. s pocitacom alebo nie a este aj ci chcete pripajat len s tymto alebo aj s inym PC ale na druhej strane nie vsade je povolene instalovat soft...keby tak isiel ten plugin do total comandera aj bez active sync...hmmmmm :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest kultus
No jestli si přečtete třeba poslední číslo časopisu Computer, tak tam je přímo napsané v článku o ET SP II, že displej je to nejlepší, co existuje na našem trhu. Já s tím souhlasím, displej je úžasnej - super rozlišení, skvělý jas (v noci až moc) a barvy. K displeji nemám jedinou výhradu. Fotky mě nezajímají, nemám mobil na focení ale určitě jsou lepší. Java hry běhají a velice rychle. Kalendářů je několik (komu nevyhovuje sériově dodávaný může si opatřit komfortnější). Komunikace po IRDA je v pohodě, BT přenosy dat někdy fungují (s PDA 100%) a někdy ne (fotky z nokie do SPII mi zlobí, přitom jiné soubory v pohodě).

Ano, ptáš se na úplně stejné věci jako spousta dalších lidí :D Hodně z toho bylo popsaného v recenzi na Mobilmanii (displej, java, kalednář).

<{POST_SNAPBACK}>

display je dobry ale ked som ho porovnal s mojou motorolou V500 tak "bila nebyla belejsi" na sda ktore mam je trochu zltsia :roll: ,ale ta velkost ohury kazdeho a aspon nie je sda tak soslepujuci ako motka v500...cafky

Link to comment
Share on other sites

Guest lukash

Je to tak 2dny zpet co jsem si nastavil MMS, GPRS WAP a internet (OSKAR). Vsechno funguje jak ma. Bohuzel se mi zacala objevovat chyba:

"Chyba komunikace

CHYBA

Kvuli neocekavane chybe

sluzeb Winsock se nelze

pripojit k pocitaci.

Opakujte akci. Pokud potize

potrvaji, obnovte vychozi

nastaveni zarizeni"

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? K pocitaci se pripojuji normalne pres USB a vse funguje. Dalsi vec co by me zajimala, tak je pismeno G nad signalem (nejmam tarif GPRS nonstop, tak se docela bojim jestli mi to neco nezere), dalsi G je vedle ikonky Bluetooth (nekde jsem cetl ze mi to oznamuje ze jsem na dosah sluzby GPRS), ale co znamena to druhe G netusim.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Je to tak 2dny zpet co jsem si nastavil MMS, GPRS WAP a internet (OSKAR). Vsechno funguje jak ma. Bohuzel se mi zacala objevovat chyba:

"Chyba komunikace

CHYBA

Kvuli neocekavane chybe

sluzeb Winsock se nelze

pripojit k pocitaci.

Opakujte akci. Pokud potize

potrvaji, obnovte vychozi

nastaveni zarizeni"

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? K pocitaci se pripojuji normalne pres USB a vse funguje. Dalsi vec co by me zajimala, tak je pismeno G nad signalem (nejmam tarif GPRS nonstop, tak se docela bojim jestli mi to neco nezere), dalsi G je vedle ikonky Bluetooth (nekde jsem cetl ze mi to oznamuje ze jsem na dosah sluzby GPRS), ale co znamena to druhe G netusim.

<{POST_SNAPBACK}>

Velké negativní "G" téměř uprostřed stavové lišty znamená že je v síti přítomné GPRS. Malé negativní G nad signálem znamená že je GPRS aktivní (přenos dat). Je to vidět třeba když přijímáš nebo odesíláš zprávu MMS. GPRS přenos se dá ukončit i manuálně - podržíš tlačítko "home" několik vteřin a z menu pak vybereš "Dissconect GPRS".

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic

Se z toho zbláznim. Jsem si omylem zapnul Flight mod a pak zase vypnul. Jenže - nyní nemohu volat. Vytočím číslo, ono to párkrát kraťounce propípne a vytáčení je přerušeno. Sms odesílám a přijímám normálně. Nevíte co s tím?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Se z toho zbláznim. Jsem si omylem zapnul Flight mod a pak zase vypnul. Jenže - nyní nemohu volat. Vytočím číslo, ono to párkrát kraťounce propípne a vytáčení je přerušeno. Sms odesílám a přijímám normálně. Nevíte co s tím?

<{POST_SNAPBACK}>

To se mi jednou podařilo se starým telefonem v Holandsku. Přiletěl jsem, chtěl to přepnout do normálního režimu a nic. Pomohl jen hard reset. Vůbec netuším čím to bylo.

A na stavovém displeji máš ikonku že telefon normálně jede (signál) nebo ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
To se mi jednou podařilo se starým telefonem v Holandsku. Přiletěl jsem, chtěl to přepnout do normálního režimu a nic. Pomohl jen hard reset. Vůbec netuším čím to bylo.

A na stavovém displeji máš ikonku že telefon normálně jede (signál) nebo ne?

<{POST_SNAPBACK}>

Jo a nepoužívá náhodou SDA dvě telefonní linky? Line 1 a Line 2? Na starém Smartphone se někdy omylem přepnulo na Line2 a v tom to dělalo to samé co tobě. Přepínalo se to podržením křížku asi 3 vteřiny.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
To se mi jednou podařilo se starým telefonem v Holandsku. Přiletěl jsem, chtěl to přepnout do normálního režimu a nic. Pomohl jen hard reset. Vůbec netuším čím to bylo.

A na stavovém displeji máš ikonku že telefon normálně jede (signál) nebo ne?

<{POST_SNAPBACK}>

No to jsou přesné ty příznaky. Navíc mi po startu tel. začne hrabat na gprs a taky mi to začalo vypisovat chybu s tím winsock. Se na to můžu vykašlat, zrovna když jsem si tam nainstaloval načisto všechny důležité aplikace ;).

Uááááááááááááááááááááá!

Teť abych vůbec nehrabal na ten flight mód a to ve čtvrtek letím pryč :D.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
No to jsou přesné ty příznaky. Navíc mi po startu tel. začne hrabat na gprs a taky mi to začalo vypisovat chybu s tím winsock. Se na to můžu vykašlat, zrovna když jsem si tam nainstaloval načisto všechny důležité aplikace ;).

Uááááááááááááááááááááá!

Teť abych vůbec nehrabal na ten flight mód a to ve čtvrtek letím pryč :D.

<{POST_SNAPBACK}>

Je to nějaký divný. Ale není to tragédie ne? Udělej zálohu všeho (máš ten sunnysoft a odblokovaný registry ne), hard reset, nahraj to zpátky a bude po problému myslím.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Jo a nepoužívá náhodou SDA dvě telefonní linky? Line 1 a Line 2? Na starém Smartphone se někdy omylem přepnulo na Line2 a v tom to dělalo to samé co tobě. Přepínalo se to podržením křížku asi 3 vteřiny.

<{POST_SNAPBACK}>

Tome, máš u mě panáka až někdy zorganizujeme sraz smartfounistů!!! A já pořád proč mi nahoře svítí dvojka - vrtalo mi hlavou co to v té horní liště znamená... Supééér, nemusím hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Tome, máš u mě panáka až někdy zorganizujeme sraz smartfounistů!!! A já pořád proč mi nahoře svítí dvojka - vrtalo mi hlavou co to v té horní liště znamená... Supééér, nemusím hard reset!

<{POST_SNAPBACK}>

Jojo, kdybych tohle nezažil (a nedělal jak idiot hard reset), tak bych to nevěděl :D

Nový eurotel už nemá line1/line2 ale evidentně SDA ano.

;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Jojo, kdybych tohle nezažil (a nedělal jak idiot hard reset), tak bych to nevěděl :D

Nový eurotel už nemá line1/line2 ale evidentně SDA ano.

;)

<{POST_SNAPBACK}>

K čemu to vůbec je to line 1/2? V manuálu k SDA jsem se o tom nedočetl, tak ani nevím k čemu by to mohlo být dobré...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
K čemu to vůbec je to line 1/2? V manuálu k SDA jsem se o tom nedočetl, tak ani nevím k čemu by to mohlo být dobré...

<{POST_SNAPBACK}>

V některých zemích můžeš mít dvě aktivní linky (třeba různá čísla nebo různé sazby za hovorné) a namísto přepínání mezi dvěma sim kartama se přepínáš mezi těmito linkami. Třeba pracovní/soukromá apod.

Link to comment
Share on other sites

Guest giger
V některých zemích můžeš mít dvě aktivní linky (třeba různá čísla nebo různé sazby za hovorné) a namísto přepínání mezi dvěma sim kartama se přepínáš mezi těmito linkami. Třeba pracovní/soukromá apod.

<{POST_SNAPBACK}>

To by sa dost zislo aj u CZ/SK operatorov....ved dnes uz pomaly kazdy ma dva telefony alebo aspon dve SIM a nosit dva MT je niekedy dost naprd...;)

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
To by sa dost zislo aj u CZ/SK operatorov....ved dnes uz pomaly kazdy ma dva telefony alebo aspon dve SIM a nosit dva MT je niekedy dost naprd...:D

:D

<{POST_SNAPBACK}>

To jo, ale většina lidí má dva telefony s kartama dvou různých operátorů ;) Tohle je řešení pro případy asi že máš dvě linky u jednoho operátora.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
To jo, ale většina lidí má dva telefony s kartama dvou různých operátorů :D Tohle je řešení pro případy asi že máš dvě linky u jednoho operátora.

<{POST_SNAPBACK}>

Tak tohle přesně znám. Má to u nás ředitel - u Eurotelu - jedno číslo klasické pracovní a druhé jako tu nouzovou povoďňovou linku. Ale neveděl jsem že je to tohle. Ale ET by to u nás měl podporovat, minimálně u firemních zákazníků...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.