Jump to content

Dotazy a odpovědi...


Guest Tomas Kocanda

Recommended Posts

Panove mate niekto Eurotel(T-mobile) SDA a xBar 2.5 ?

Ako vam funguje copy/paste ?

Mne to nejde. Ked stalcim a drzim tl. na hlasitost tak xBar neoznacuje text :-(

Funguje to vobec na SDAck ?

dik

Peto

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Panove mate niekto Eurotel(T-mobile) SDA a xBar 2.5 ?

Ako vam funguje copy/paste ?

Mne to nejde. Ked stalcim a drzim tl. na hlasitost tak xBar neoznacuje text :-(

Funguje to vobec na SDAck ?

dik

Peto

<{POST_SNAPBACK}>

Na ET SP II funguje naprosto bezproblémů. Mám to nahozený namísto akčního tlačítka na hlasitost dolů, vyvolám lištu, vyberu položku shift, označím text, opět vyvolám lištu a je to. 100% funkční.

Zkus to namapovat na jiné tlačítko. Defaultně to není přece na hlasitost ne?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest clokan

zdar lidi,

nedavno mi kamos predvedl svou novou moto 200 a ja se desne nadchnul pro smartfouny. zacal sem se rozhlizet po trhu a zaujal me Eurotel SmartPhone II, pravdepodobne stejne jako vetsinu z vas. puvodne se mi na nem nelibilo vic veci, ale seznam se postupne omezil na jednu polozku:

TO HLAVNI OVLADACI TLACITKO ci valecek, chcete-li. chtel bych se zeptat na zkusenost lidi, co tenhle pristroj maji.

-jake je to na ovladani normalnich aplikaci

/predpokladam, ze v pohode, ale hlavne mi jde o neco jineho / :

- jake je to na hrani her, treba wormsy, nejaky auta, strilecky a tak.

no a od tohodle se odviji muj posledni dotaz:

-jsou windows mobile vubec na hrani her? existuji pro ne nejake opravdu DOBRE hry? wormsy znam, ale jinak dost tapu. her je na internetu ke stazeni spousta, ale chtel bych vedet, jestli jsou nektere opravdu dobre, dle vasi osobni zkusenosti.

diky za pripadne odpvedi, pokud na me otazky existuje odpoved ve forme linku, poslete me prosim na nej a ne do haje. d.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
-jake je to na ovladani normalnich aplikaci

- jake je to na hrani her, treba wormsy, nejaky auta, strilecky a tak.

-jsou windows mobile vubec na hrani her?

- na ovládání normálních aplikací je to fakt jen věc zvyku. Používal jsem rok a půl ten "joystick" na starém smartphone a myslel jsem že si na "váleček" nezvyknu. Dneska mi to přijde spíš naopak, když mám dělat se starým, tak mi to přijde nepřesný...

- na hraní her to asi moc dobrá volba není. Mraky lidí si na to tady (i jinde) stažuje a opravdu váleček neumí šikmé pohyby apod. Doporučuju jinou verzi telefonu, která to má vyřešené líp (třeba Mpx220 a snad i SDA..)

- windows mobile je naprosto dokonalá platforma pro hry. Zkoušel jsem pár věcí (nativních pro WM2003) jako je třeba 3D kulečník, golfový simulátor apod - grafika, rychlost i zvuky naprosto dokonalý. Mě osobně tyhle věci na telefonu moc nezajímají, mám ho na práci ne na hraní. Ale určitě to není o nic horší než konkurenční platforma a řekl bych že výběr her je fakt obrovský. Stačí si projít nabídku na několika komerčních webech kde se prodává software na smartphone a uvidíš sám.

Link to comment
Share on other sites

Guest clokan

- na hraní her to asi moc dobrá volba není. Mraky lidí si na to tady (i jinde) stažuje a opravdu váleček neumí šikmé pohyby apod. Doporučuju jinou verzi telefonu, která to má vyřešené líp (třeba Mpx220 a snad i SDA..)

--- no, toho sem se bal. je sem totiz tak trosku limitovan tim, ze muje nova hracka musi byt od eurotelu. prodava eurotel nejakou jinou nez valeckovou verzi?

jinak, ja ten telefon budu mit jen na zabavu, organizovani casu me moc nezajima, stejne tak jako nejake EDGE /bych se nedoplatil/, dokonala sync s outlokem a podobne ,,manazerske'' machrovinky. jde mi o to, aby telefon byl schopny pouzivat pridavne pametove karty, prehravat mp3 a video a aby se na nem dalo hrat.

ale stejne, symbian me nepresvedcil, ze by to pro me byla lepsi platforma.

nevite nahodou, kdy se ma konecne zacit prodavat ta mpx220? pripadne, nema se na nas trh v nejblizsi dobe vrhnout novy smartphone s windows mobile? me totiz na te 220 vadi, ze podle mobilmanie prehrava hur mp3 /nez etII/, coz je pro me stezejni vlastnost a navic nema standardni miniUSB konektor... proste ETII by byl v poho, nebyt toho koko valce.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic

Mohu potvrdit, joystick na SDA je výborný, tak akorát tuhý. Co jsem mohl porovnat joystick na staré N7650, tak je na SDA tak 10x lepší!

Pokud potřebuješ telefon převážně na zábavu, v tom případě vůbec nepotřebuješ Windows Mobile, ale rozhodně bych ti doporučil např. Nokia N-Gage, která je lepší v používání pam. karet, přehrává mp3 i video, myslím že má rádio a je přímo dělaná pro hry. Navíc softu s hrama najdeš pro Symbian rozhodně více i s recenzema, o warezu nemluvě. Je dostupná u ET (ETSP2 bez válečku u ET nekoupíš) a je rozhodně za mnohem lepší cenu!

Link to comment
Share on other sites

Guest clokan

Pokud potřebuješ telefon převážně na zábavu, v tom případě vůbec nepotřebuješ Windows Mobile, ale rozhodně bych ti doporučil např. Nokia N-Gage, která je lepší v používání pam. karet, přehrává mp3 i video, myslím že má rádio a je přímo dělaná pro hry. Navíc softu s hrama najdeš pro Symbian rozhodně více i s recenzema, o warezu nemluvě. Je dostupná u ET (ETSP2 bez válečku u ET nekoupíš) a je rozhodně za mnohem lepší cenu!

<{POST_SNAPBACK}>

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic

Myslím že jsi se zbytečně upnul na windows mobile. Symbian je systém, na který rozhodně seženeš více full aplikací - nevím kde jsi vzal cenu za korunu? Mám např. irc kanál, kde seženeš úplně vše poslední full verze... Nic takového na wm jsem zatím nenašel, i když aplikací na náš mobil je dost, ale je to pořád jen pouhý zlomek toho co jsi mohl sehnat třeba již před rokem na symbian, nemluvě o dnešku!

Na symbian i wm existují aplikace skoro na vše, ale díky tomu že symbian existuje mnohem déle a je mnohem rozšířenější je těch aplikací mnohem více. Výhodou wm telefonů jsou zase jiné věci. Např. super úvodní obrazovka today, já preferuji miniUSB konektor, výce paměti a možná i lepší a rychlejší přehrávání videa.

Obecně se říká, že Symbian je spíše pro zábavu a wm pro práci - s tím musím souhlasit - wm je lepší na synchronizaci - tak pohodlná rozhodně na symbianu není, na symbian je zase mnohem více her a funny programů.

Ale jestli jsi si vsugeroval že chceš za každou cenu wm, tak ti to asi budu těžko rozmlouvat - ale sám jsem dřív používal symbian a dnes jsem přešel na wm, protože hry mě už moc neberou a ty co hraju - tedy šachy mám i na wm :D. Naopak jsem ocenil již výše zmíněné výhody a suprovou synchronizaci.

Máš to těžký, u nás se s wm zatím prodává jen stará Mpx200 nebo ETSP2 se s*** ovládacím válečkem. Já bych do toho taky nešel, poslední kapkou bylo to, že jsem sehnal slovenské sda s perfektním joystickem za necelých 10000 Kč. Takže vyzkoušej oba telefony a neptej se jen na wm fóru jaký tel. vybrat, zajdi např. i na symbianforum.cz.

Link to comment
Share on other sites

Guest clokan
Máš to těžký, u nás se s wm zatím prodává jen stará Mpx200 nebo ETSP2 se s*** ovládacím válečkem. Já bych do toho taky nešel, poslední kapkou bylo to, že jsem sehnal slovenské sda s perfektním joystickem za necelých 10000 Kč. Takže vyzkoušej oba telefony a neptej se jen na wm fóru jaký tel. vybrat, zajdi např. i na symbianforum.cz.

<{POST_SNAPBACK}>

ok, dik. mozna mas prabdu, ze sem se zbytecne upnul na WM, ale sam nechapu proc, zadny fanda mrkvo$oftu nejsem... prectu si teda dukladne info o symbianu a uvidim... ale stejne porad nevim o zadnem dobrem /nenokiackem/ telefonu. ach jo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
ok, dik. mozna mas prabdu, ze sem se zbytecne upnul na WM, ale sam nechapu proc, zadny fanda mrkvo$oftu nejsem... prectu si teda dukladne info o symbianu a uvidim... ale stejne porad nevim o zadnem dobrem /nenokiackem/ telefonu. ach jo.

<{POST_SNAPBACK}>

Jo to máš pravdu, Nokia se dost zhoršila, ale teť má ohlášeny solidní a vcelku levné kousky běžící na series 60 - jen u symbianu je ten problém, že si těžko přefešuješ foun jako s wm a na wm si třeba dohraješ českou t9 a vypadá to že by někdo mohl i vykoumat editaci t9 slovníku, atp. To se series 60 nejde, navíc se musíš smířit že v sms budeš mít diakritiku (standardní vlastnost series 60 telefonů nokia).

Kámoš si nedavno koupil siemens sx-1. Myslím že je to exceletní telefon co má jen dvě chyby - klávesnici na kterou si on prý zvyknul a sms píše stejně rychle jako já - zkoušeli jsme to - a pak malá ramka (asi kolem 4MB), ale pro většinu symbian aplikací dostačující. A je to za super cenu, má to rádio, přehrává filmy, paměťová karta je přístupná z boku za chodu, sms nezkracuje t9-ka, atp. Ale já bych ho nekoupil :D.

Link to comment
Share on other sites

Guest giger

Neviete poradit ako editovat v registroch niektore polozky?

Mam Qtek8080 a ked skusam zmenit v registroch nejake hodnoty cez PHM Registry Editor

alebo cez Mobile registry editor - http://www.breaksoft.com/Blog/Utilities/20...try_Editor.aspx

a vzdy pri urcitych klucoch a hodnotach sa objavi hlaska "...Access denied..." :D

Da sa to nejak vyriesit? :idea:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Neviete poradit ako editovat v registroch niektore polozky?

Mam Qtek8080 a ked skusam zmenit v registroch nejake hodnoty cez PHM Registry Editor

alebo cez Mobile registry editor - http://www.breaksoft.com/Blog/Utilities/20...try_Editor.aspx

a vzdy pri urcitych klucoch a hodnotach sa objavi hlaska "...Access denied..."  :D

Da sa to nejak vyriesit?  :idea:

<{POST_SNAPBACK}>

Myslím že máš zapnutou ochranu registrů. Potřebuješ SDA unlocker nebo podobnou aplikaci co ti to zabezpečení odstraní. Projdi si tady ty diskuze a určitě to najdeš...

Link to comment
Share on other sites

Guest giger
Myslím že máš zapnutou ochranu registrů. Potřebuješ SDA unlocker nebo podobnou aplikaci co ti to zabezpečení odstraní. Projdi si tady ty diskuze a určitě to najdeš...

<{POST_SNAPBACK}>

Niektore hodnoty ale idu editovat...

Je to normalne a treba aj tak unlock registrov? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Niektore hodnoty ale idu editovat...

Je to normalne a treba aj tak unlock registrov?  :shock:

<{POST_SNAPBACK}>

Ano, jen některé větve v registrech mohou být locknuty.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis

Lze nějakým způsbem zílohovat pouze kontakty z telefonu ? Chtěl bych podotknout, že outlook nemám a nepoužívám. Zkrátka si ty kontakty nějakým způsobem vycucnout, do nějakého rozumného formátu souboru, s možností editovat apod.

Díky.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda

Podle mě by to mohlo jít synchronizovat i s Outlook expresem nebo jinými programy, které používají stejný formát dat. Každopádně si můžeš nahrát kontakty do čistého outlooku, instalace je součástí dodávky nebo si to alespoň myslím, že to tak bylo, a potom si to můžeš vyexportovat třeba do TXT a editovat si to v notepadu, když nechceš používat Outlook. Ale je to jedna z hlavních výhod téhle platformy a tím, že Outlook nepoužíváš, přicházíš o docela fajnové možnosti synchronizace.

Link to comment
Share on other sites

Guest kultus
Podle mě by to mohlo jít synchronizovat i s Outlook expresem nebo jinými programy, které používají stejný formát dat. Každopádně si můžeš nahrát kontakty do čistého outlooku, instalace je součástí dodávky nebo si to alespoň myslím, že to tak bylo, a potom si to můžeš vyexportovat třeba do TXT a editovat si to v notepadu, když nechceš používat Outlook. Ale je to jedna z hlavních výhod téhle platformy a tím, že Outlook nepoužíváš, přicházíš o docela fajnové možnosti synchronizace.

<{POST_SNAPBACK}>

uplne suhlasim synch. je jedna s klucovych vyhod je to predsa len manazersky telefon a ak mozem poradti skus jeyo mobile companion

Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis
Podle mě by to mohlo jít synchronizovat i s Outlook expresem nebo jinými programy, které používají stejný formát dat. Každopádně si můžeš nahrát kontakty do čistého outlooku, instalace je součástí dodávky nebo si to alespoň myslím, že to tak bylo, a potom si to můžeš vyexportovat třeba do TXT a editovat si to v notepadu, když nechceš používat Outlook. Ale je to jedna z hlavních výhod téhle platformy a tím, že Outlook nepoužíváš, přicházíš o docela fajnové možnosti synchronizace.

<{POST_SNAPBACK}>

No pouzivám klienta The Bat! ale to asi synchronizovat nepujde :D No nejak uz to pokoumam, diky.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest darkan

Chtěl jsem se zeptat jakym zpusobem se da upravovat usporadani v menu.Chtel bych totiz si treba vytvorit slozku nepouzivane a nahazet tam hlas poznamky,pocket msn atd:Ale neprisel jsem jak na to.Nekde jsem cetl ze zmenou v storage/windows/startmenu ale to mi neslo(respektive slo jen u doistalovanejch apps)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Chtěl jsem se zeptat jakym zpusobem se da upravovat usporadani v menu.Chtel bych totiz si treba vytvorit slozku nepouzivane a nahazet tam hlas poznamky,pocket msn atd:Ale neprisel jsem jak na to.Nekde jsem cetl ze zmenou v storage/windows/startmenu    ale to mi neslo(respektive slo jen u doistalovanejch apps)

<{POST_SNAPBACK}>

Pro přesun předinstalovaných zástupců použij vestavěný File Explorer, který jako jeden z mála dokáže tyto systémové soubory přesouvat a mazat. Já mám takto uspořádané menu - ani jeden přímý link, ale pouze osm skupin do kterých si třídím veškeré programy. Je to super, skoro lepší než matice na Series 60.

Link to comment
Share on other sites

Guest darkan

Diky,uz to funguje.Ja jsem to zkousel jen pres PC(plugin do totalcomanderu) a pres Profi Explorer ale neslo to.

Btw:Kdyz uz jsem u toho vyptavani jakej pouzivate datovej tok videa(u PocketdivxEncoder-kvalita video) a kolik maximalne muze muj Smartphone II zvladnout????

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Diky,uz to funguje.Ja jsem to zkousel jen pres PC(plugin do totalcomanderu) a pres Profi Explorer ale neslo to.

Btw:Kdyz uz jsem u toho vyptavani jakej pouzivate datovej tok videa(u PocketdivxEncoder-kvalita video) a kolik maximalne muze muj Smartphone II zvladnout????

<{POST_SNAPBACK}>

Zrovna před chvílí jsme podobnou diskusi vedli na mém webu u článku o BetaPlayeru - http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=218

Link to comment
Share on other sites

Guest Majkl

Xakru, to tady fakt nikdo nemá Eurotel Smartphone provozovaný na síti T-mobile? Pošlete mi, PROSÍM, někdo nastavení připojení k internetu atd...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Xakru, to tady fakt nikdo nemá Eurotel Smartphone provozovaný na síti T-mobile? Pošlete mi, PROSÍM, někdo nastavení připojení k internetu atd...

<{POST_SNAPBACK}>

Nepomůžu ti (mám síť ET) ale třeba je to tím, že tuhle diskuzi sleduje jen pár lidí. Zkus napsat nový příspěvek s jasným názvem..

Podle mě to nastavení bude hrozně podobné jako nastavení jejich PDA-telefonů. Nemají to někde na webu?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.