Jump to content

Eurotel Smartphone II firmware


Guest koutnyp

Recommended Posts

Guest koutnyp

Přátelé nemáte někdo známeho v GSMobile. Protože jsem z druhé strany republiky a posílat 5 founů na firmwarovani a uříznout pět lidí od temefonu je holé šilenství. Potřeboval bych nějaký firmware co do toho teď aktuálně ládují.

Nějaká slečna mě přes telefon poslal pěkně rychlo do otvoru :lol:))

Díky

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Přátelé nemáte někdo známeho v GSMobile. Protože jsem z druhé strany republiky a posílat 5 founů na firmwarovani a uříznout pět lidí od temefonu je holé šilenství. Potřeboval bych nějaký firmware co do toho teď aktuálně ládují.

Nějaká slečna mě přes telefon poslal pěkně rychlo do otvoru :lol:))

Díky

<{POST_SNAPBACK}>

Hm mám s touhle firmou podobný problém. Mám ze Slovenska jejich EuroTel SDA (stejné jako německý T-Mobil SDA - Sonata). Bohužel Slovenské SDA nemá mezi jazyky volbu češtiny, za to německý SDA tam češtinu má místo Slovenštiny.

Slovenský ET mě odkázal na GSMobile, že prý jsou v ČR servis pro Slovenské telefony, ale GSMboile (asi ta samá slečna) mě také poslala ke kopru :D. Ptat jsem se jestli by mohli nahrát jinou ROM s češtinou. Po poradě s technikem že prý to nejde. Tak jsem se zeptat zda-li nejde nahrát nová ROM či nemají tu s češtinou - prý nejde nahrát :(. No tak jsem toho raději nechal, ty lidi o tom asi moc páru nemají...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Hm mám s touhle firmou podobný problém. Mám ze Slovenska jejich EuroTel SDA (stejné jako německý T-Mobil SDA - Sonata). Bohužel Slovenské SDA nemá mezi jazyky volbu češtiny, za to německý SDA tam češtinu má místo Slovenštiny.

Slovenský ET mě odkázal na GSMobile, že prý jsou v ČR servis pro Slovenské telefony, ale GSMboile (asi ta samá slečna) mě také poslala ke kopru :(. Ptat jsem se jestli by mohli nahrát jinou ROM s češtinou. Po poradě s technikem že prý to nejde. Tak jsem se zeptat zda-li nejde nahrát nová ROM či nemají tu s češtinou - prý nejde nahrát :lol:. No tak jsem toho raději nechal, ty lidi o tom asi moc páru nemají...

<{POST_SNAPBACK}>

No je klidně možný že do SDA nejde nahrát ROM z QTek 8010. To je fakt asi možný. Doufejme že ta nová ROM bude brzo...

Link to comment
Share on other sites

Guest koutnyp

Jelikož jsme významní zákazníci, tak sem potrápil Eurotel a moc Vás nepotěším tvrzením z více zdrojů, že eurotel zatím nepřipravuje nějaký nový firmware pro ET Smartphone II. Takže mám pocit, že asi 99% veškerých požadavků skončí u firmy GSMobile která to dělá ONLY!!!! v Praze v servisním centru. Takže prostě můžete posbírat všech 10 telefonů a vyrazit na výlet do Prahy. :D Abych se přiznam tak sem tímto outsorsingem servisu docela sklamán. Vždy sem přepokládal Eurotel za skupinu profesionálů ale tohle podle mě nezvládli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Jelikož jsme významní zákazníci, tak sem potrápil Eurotel a moc Vás nepotěším tvrzením z více zdrojů, že eurotel zatím nepřipravuje nějaký nový firmware pro ET Smartphone II. Takže mám pocit, že asi 99% veškerých požadavků skončí u firmy GSMobile která to dělá ONLY!!!! v Praze v servisním centru. Takže prostě můžete posbírat všech 10 telefonů a vyrazit na výlet do Prahy. :D Abych se přiznam tak sem tímto outsorsingem servisu docela sklamán. Vždy sem přepokládal Eurotel za skupinu profesionálů ale tohle podle mě nezvládli.

<{POST_SNAPBACK}>

Je jen otázka času než se objeví třeba Qtek verze s podporou české T9 a funkčním vkládáním českých slov do slovníku nebo něž někdo někde zkopíruje tu verzi ROM co tam perou v Eurotelu (minimálně jí musí mít na značkových prodejnách). Jakmile bude k dispozici jedno z toho, můžeme se na značkový servis vykašlat a reset/downgrade ROM do původního stavu si uděláme sami. Na strarý Smartphone byla nová verze ROM k dispozici přímo na stažení na stránkách ET, tak proč by nedali i novou až bude. Zkusím zjitit z mých zdrojů jak to vypadá. Je možné, že to není na pořadu nejbližích týdnů - vzhledem k tomu že Eurotel asi teď řeší trošku jiné problémy ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest koutnyp

Mno jen doufám že máš pravdu. Protože sem zrovna nedávno četl na msmobiles. A docela se tam opírali do Qtek potažmo HTC a solventností vůči zákazníkům, a slovo nedoporučovat je asi hodně slabé na to co tam používali směrem na na qtek a htc.:D Apropó taky jsem psal na Qtek x mailů mno a odpověď never came ;)

Budiž nám země lehká.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
No je klidně možný že do SDA nejde nahrát ROM z QTek 8010. To je fakt asi možný. Doufejme že ta nová ROM bude brzo...

<{POST_SNAPBACK}>

OK, to je mi jasný, ale ROM z německého SDA (Sonata), které je úplně stejné jako Slovenský ET SDA, tak by to jít mělo. Jen asi nemají tu ROM. Zkusim sesmolit dopis pro německý T-Mobil, uvidíme.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Mno jen  doufám že máš pravdu. Protože sem zrovna nedávno četl na msmobiles. A docela se tam opírali do Qtek potažmo HTC a solventností vůči zákazníkům, a slovo nedoporučovat je asi hodně slabé na to co tam používali směrem na na qtek a htc.:D Apropó taky jsem psal na Qtek x mailů mno a odpověď never came ;)

Budiž nám země lehká.

<{POST_SNAPBACK}>

Především MSMobiles nepovažuju za nezaujatý zdroj. Dřív to byla "bašta" Motoroly a propagovali jí i na titulní stránce a dost se o nich mluvilo jako o ne zcela objektivním zdroji. Nicméně sleduju to téměř denně a rozhodně jsem si nevšiml žádného kritického článku o HTC, naopak, psali poměrně nedávno o fantastickém útoku HTC na světový trh, jak jejich výrobky prodává fůra výrobců atd...

Jinak nemůžeš plést QTek a HTC. HTC je výrobce, QTek je obchodní značka, stejně jako iMate. Starý eurotel smartphone byl přímo od HTC jako OEM (Eurotel), kdežto nový smartphone II už není - je to pouze přeprodej QTeku s nějakými úpravami software ale není to přímo OEM výrobek HTC. Takže těžko mluvit o nějaké solventnosti (co tím vlastně myslíš?) nebo vztahu k přímým zákazníkům - HTC je OEM výrobce a těžko bude vyřizovat požadavky direct zákazníků svých obchodních partnerů. V tom je pricip OEM. Veškeré závazky kromě vlastní výroby (a vývoje) bere na sebe prodejce. Vem si třeba software nebo hardware dodaný třeba od Dellu - myslíš že když zjistíš že grafiku nebo board dělá nějaká firma na taiwanu tak s tebou budou komunikovat v případě nějakých problémů nebo dotazů? Ne. Od toho je tu Dell, kterému oni pouze OEM vyrábí. Zavolej na podporu Microsoft a zeptej se na něco s Windows nebo Office, které máš koupené OEM s počítačem. Odkážou tě na toho, kdo ti to prodal resp. OEM prodejce atd.

Takže chápu že HTC přímo s nikým nekomunikuje. A protože náš telefon není prodávaný ani jako originál QTek, tak taky chápu proč i QTek nebude vyřizovat dotazy od lidí co mají ET. Když si koupíš od Eurotelu telefon Nokia, tak je pravděpodobné, že servisy Nokia budou řešit tvoje požadavky stejně jako u zákazníků, co si telefon koupí v nějaké značkové prodejně Nokia apod. Je to Nokia a hotovo. Ale my nemáme QTek ani HTC, máme Eurotel Smartphone II a součástí obchodních podmínkek mezi ET a QTek je zaručeně i pasáž, kde se QTek zříká jakékoliv podpory zákazníků ET a nezáleží na tom, jaký je vztah HTC a QTek nebo jestli jde o jednu finanční skupinu apod.

Takže když budeš psát kterékoliv z těch firem, tak je to stejně účinné, jako kdybys psal ministerskému předsedovi Tanzánie :D Ztráta času, protože i kdyby chtěli, tak ti nesmí pomoct. Jediný na koho se máš a musíš obracet je v tvém případě Eurotel.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
OK, to je mi jasný, ale ROM z německého SDA (Sonata), které je úplně stejné jako Slovenský ET SDA, tak by to jít mělo. Jen asi nemají tu ROM. Zkusim sesmolit dopis pro německý T-Mobil, uvidíme.

<{POST_SNAPBACK}>

Něco asi půjde, něco ne. Pokud český T-Mobile nezačne něco takového prodávat (s podporou české T9) tak co by nutilo výrobce nebo prodejce vyvíjet českou T9, když se to zařízení v dané zemi oficiálně neprodává. To, že to je stejné zařízení, není v pohledu OEM smluv vůbec důležité. Stačí aby se to ohlásilo trošku jiným kódem a pokud výrobce ROM nechce, tak se ta verze do tvého zařízení nenainstaluje. Četl jsem pokusy jak někdo spustí instalátor a ve vhodném okamžiku přepíše některý ze souborů, které si instalátor kontroluje jen při spuštění ale za chodu už ne a tím se mu tam přistrčí upravený soubor který projde přes detekci jiného OEM zařízení a instalaci ROM pustí atd. Je to dost alchymie... V tohle tvém případě pokud německý T-Mobile tu ROM s češtinou mít někdy bude (kdo ví?) tak to půjde, protože ty zařízení jsou fakt asi totožný. Ale ROM z QTek 8010/ET SP II tam nedostaneš, stejně jako já tam nedostanu ROM z Orange apod.

Link to comment
Share on other sites

Guest koutnyp

Přesně tak, sám sem s tím pokusoval a řekl bych že to odmitne telefon na své úrovni ať to člověk podhazuje jak chceš. Ikdyž ho tak zmateš že ROM ulitiy nevi co tam máš tak ti to poto mstejně řekne nazdar vendor id. Jsem si jist že v průbehu času bude TyphoonNBFUtil umět taky nejen zobrazit ale taky upravit header a potom to bude bomba a budeš moct přepisovat jak šílený :D)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Přesně tak, sám sem s tím pokusoval a řekl bych že to odmitne telefon na své úrovni ať to člověk podhazuje jak chceš. Ikdyž ho tak zmateš že ROM ulitiy nevi co tam máš tak ti to poto mstejně řekne nazdar vendor id. Jsem si jist že v průbehu času bude TyphoonNBFUtil umět taky nejen zobrazit ale taky upravit header a potom to bude bomba a budeš moct přepisovat jak šílený :D)

<{POST_SNAPBACK}>

Otázka je, jestli za pár měsíců nepřijde masivně ten c550 a všichni se vrhnou na vývoj tímhle směrem a koho bude zajímat "starý přístroj"? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
V tohle tvém případě pokud německý T-Mobile tu ROM s češtinou mít někdy bude (kdo ví?) tak to půjde, protože ty zařízení jsou fakt asi totožný.

<{POST_SNAPBACK}>

Ale já vím, že německý T-Mobil již MÁ a v německu prodává SDA s volbou jazyka češtině!!! Mluvil jsem s jedním člověkem, který si koupil v německu SDA, ve kterém měl na výběr mimo jiné také češtinu! Pouze ve slovenské verzi SDA tam ta čeština není, ale slovenština.

Mám dvě řešení - první, že německý T-Mobil pošle ROM s češtinou kterou vím že již MÁ nebo druhé, že někdo dokáže vydumpovat ROM z již stávajícího SDA které tu češtinu obsahuje. Vědět postup, tak tu ROM již dávno mám...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Ale já vím, že německý T-Mobil již MÁ a v německu prodává SDA s volbou jazyka češtině!!! Mluvil jsem s jedním člověkem, který si koupil v německu SDA, ve kterém měl na výběr mimo jiné také češtinu! Pouze ve slovenské verzi SDA tam ta čeština není, ale slovenština.

Mám dvě řešení - první, že německý T-Mobil pošle ROM s češtinou kterou vím že již MÁ nebo druhé, že někdo dokáže vydumpovat ROM z již stávajícího SDA které tu češtinu obsahuje. Vědět postup, tak tu ROM již dávno mám...

<{POST_SNAPBACK}>

Tak to je ovšem něco nového. Já myslel že zatím nikde ROM s češtinou pro SDA není. Jestli je, tak je vysoce pravděpodobné že to půjde nahrát, protože slovenský SDA je totožný přístroj ze stejného zdroje, není to OEM a nemá žádné úpravy ne? Jen kde to sehnat. Zkus napsat přímo na Modaco dotaz jestli někdo nemá ROM s češtinou aby ti napsali alespoň verzi apod.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Mystic
Tak to je ovšem něco nového. Já myslel že zatím nikde ROM s češtinou pro SDA není. Jestli je, tak je vysoce pravděpodobné že to půjde nahrát, protože slovenský SDA je totožný přístroj ze stejného zdroje, není to OEM a nemá žádné úpravy ne? Jen kde to sehnat. Zkus napsat přímo na Modaco dotaz jestli někdo nemá ROM s češtinou aby ti napsali alespoň verzi apod.

<{POST_SNAPBACK}>

Ty přístroje budou asi stejné, protože jsou i stejně barevné :D. Jinak má angličtina je absolutně základní a bídná, takže těžko něco sesmolím. Zkusím sesmolit alespoň ten dopis v češtině na T-Mobil, možná mi nějaká dobrá duše pomůže s překladem. A kdyby někdo z vás uměl trochu anglicky, prosím zeptejte se zde na fóru jestli někdo nemá ROM pro SDA s češtinou - tu německou verzi... Thx.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Ty přístroje budou asi stejné, protože jsou i stejně barevné :D. Jinak má angličtina je absolutně základní a bídná, takže těžko něco sesmolím. Zkusím sesmolit alespoň ten dopis v češtině na T-Mobil, možná mi nějaká dobrá duše pomůže s překladem. A kdyby někdo z vás uměl trochu anglicky, prosím zeptejte se zde na fóru jestli někdo nemá ROM pro SDA s češtinou - tu německou verzi... Thx.

<{POST_SNAPBACK}>

OK. Napíšu to a uvidíme...

Sleduj to tady:

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=202262

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest tygerrr
OK. Napíšu to a uvidíme...

Sleduj to tady:

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=202262

<{POST_SNAPBACK}>

zohnal som nemecky fw a kedze ja hne vsetko bez rozmyslania aj vyskusam, tak som skusil ho dat do slovenskeho sda a ... aj ked to najprv vypisalo, ze je to rovnaky hardware, a nabehlo to do canary modu, aj tak to nakoniec napisalo ze nemoze previest update ...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.