Jump to content

Prach pod krycim sklem displeje


Guest Jenycek

Recommended Posts

Guest Jenycek

Preji krasny vecer. ET SmartPhone II mam tyden a dneska jsem zjistil nemilou vec, na kterou jsem nebyl u meho Siemense ME45 zvykly. a to ze mam pod krycym sklem prach. Nevite kudy se tam mohl dostat a jak ho dostat pryc? Docela dost se mi tam nelibi :lol:

A jeste jeden takovy off-topic dotaz. Nekde jsem zahledl, ze existuje na nejakem IRC serveru skupina #Smartphone a ted at hledam jak hledam tak ji nemuzu najit. Nevite o ni nekdo neco?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Preji krasny vecer. ET SmartPhone II mam tyden a dneska jsem zjistil nemilou vec, na kterou jsem nebyl u meho Siemense ME45 zvykly. a to ze mam pod krycym sklem prach. Nevite kudy se tam mohl dostat a jak ho dostat pryc? Docela dost se mi tam nelibi :lol: 

A jeste jeden takovy off-topic dotaz. Nekde jsem zahledl, ze existuje na nejakem IRC serveru skupina #Smartphone a ted at hledam jak hledam tak ji nemuzu najit. Nevite o ni nekdo neco?

<{POST_SNAPBACK}>

O prachu se na Modacu mluví od té doby, co je c500 na trhu. Já mám ten telefon asi měsíc a půl a nemám tam ani zrníčko. Nepoužívám žádné pozdro, nosím ho většinou v kapse a zatím v pohodě.

Link to comment
Share on other sites

Preji krasny vecer. ET SmartPhone II mam tyden a dneska jsem zjistil nemilou vec, na kterou jsem nebyl u meho Siemense ME45 zvykly. a to ze mam pod krycym sklem prach. Nevite kudy se tam mohl dostat a jak ho dostat pryc? Docela dost se mi tam nelibi :lol: 

A jeste jeden takovy off-topic dotaz. Nekde jsem zahledl, ze existuje na nejakem IRC serveru skupina #Smartphone a ted at hledam jak hledam tak ji nemuzu najit. Nevite o ni nekdo neco?

<{POST_SNAPBACK}>

Uff, to jsi me tedy polekal :shock: mam ho od vcera a nechci tam mit zadne smeti ... mno uvidime

co takhle vyplnit tu mezeru mezi tim skl. rameckem a phonem nejakym silikonem, treba ne tesneni oken nebo tak ? 8)

Link to comment
Share on other sites

O prachu se na Modacu mluví od té doby, co je c500 na trhu. Já mám ten telefon asi měsíc a půl a nemám tam ani zrníčko. Nepoužívám žádné pozdro, nosím ho většinou v kapse a zatím v pohodě.

<{POST_SNAPBACK}>

To by me celkem zajimalo, pac taky planuju praktikovat noseni v kapse bez obalu apod. Neni treba to sklicko nachylne na poskrabani nebo jine casti phony, ktere by timto nosenim mohly prijit k ujme ?

P.S. mam ten phone od vcera, tak zatim jsem az prehnane opatrny :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
To by me celkem zajimalo, pac taky planuju praktikovat noseni v kapse bez obalu apod. Neni treba to sklicko nachylne na poskrabani nebo jine casti phony, ktere by timto nosenim mohly prijit k ujme ?

P.S. mam ten phone od vcera, tak zatim jsem az prehnane opatrny :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

No já ten starý Smartphone nosil taky jen tak po kapsách (pouzdro jsem nikdy nepoužil) a byl sice poškrábaný až hrůza ale jakmile se rozsvítí displej, tak všechny škrábance "zmizí". Jas je tak velký že to vůbec nevadí. Jinak se dají sehnat ty krycí folie (jako na PDA) a nebo leštící pasty apod.

S tím prachem jsem to četl (najděte si v anglické části příspěvky na téma C500+DUST) ale myslím že oni to používají jako prima argument pro bezplatný servis nebo reklamace.

Link to comment
Share on other sites

No já ten starý Smartphone nosil taky jen tak po kapsách (pouzdro jsem nikdy nepoužil) a byl sice poškrábaný až hrůza ale jakmile se rozsvítí displej, tak všechny škrábance "zmizí". Jas je tak velký že to vůbec nevadí. Jinak se dají sehnat ty krycí folie (jako na PDA) a nebo leštící pasty apod.

S tím prachem jsem to četl (najděte si v anglické části příspěvky na téma C500+DUST) ale myslím že oni to používají jako prima argument pro bezplatný servis nebo reklamace.

<{POST_SNAPBACK}>

no nejaka ten kry/foliet byse hodil/a, mas nejaky tip kde to sehnat ? kdyz uz bych neco chtel tak neco decentniho, ne ty silene "kozene" obaly co se vsemozne prodavaji :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
no nejaka ten kry/foliet byse hodil/a, mas nejaky tip kde to sehnat ? kdyz uz bych neco chtel tak neco decentniho, ne ty silene "kozene" obaly co se vsemozne prodavaji :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Obal se prodává tuším Krusel (sunnysoft) ale já myslel jen folii na displej. To prodávají všude kde mají doplňky pro PDA a u sunnysoftu tuším taky.

Link to comment
Share on other sites

Preji krasny vecer. ET SmartPhone II mam tyden a dneska jsem zjistil nemilou vec, na kterou jsem nebyl u meho Siemense ME45 zvykly. a to ze mam pod krycym sklem prach. Nevite kudy se tam mohl dostat a jak ho dostat pryc? Docela dost se mi tam nelibi :lol: 

A jeste jeden takovy off-topic dotaz. Nekde jsem zahledl, ze existuje na nejakem IRC serveru skupina #Smartphone a ted at hledam jak hledam tak ji nemuzu najit. Nevite o ni nekdo neco?

<{POST_SNAPBACK}>

Mám ho snad měsíc, nosím ho v kapse jen tak a zatím nic...

Link to comment
Share on other sites

Guest Eldar2k

Obecne receno, vsechny telefony vyrabene do Prosince 2004 mely tento problem s prachem....(at uz to je C500, SP3, Audiovox nebo treba Qtek 8010..)

Ja jsem si v USA koupil I-Mate SP3 a hned po 2 tydnu pouzivani se prach zacal objevovat.

Bohuzel s timto se neda nic delat. Musite jet na Letnany (v Praze) kde se nachazi znackovy servis telefonu ET SmartPhone a ET SmartPhone II a tam vam to v ramci zaruky odstrani....

Z vlastni zkusenosti bych rekl, ze vam to udelaji i na pockani (mel jsem par problemu s mym starym ET SmartPhone -- zasekla tlacitka-2krat se mi to stalo, 2krat jsem tam byl a 2krat mi vymenily cely kryt zdarma), takze urcite se to vyplati.

Bohuzel ja vlastnim SP3 a proto za tuto operaci budu muset zaplatit...mne se to asi nevyplati, stejne vecer ten prach neni videt a ve dne telefon pouzivam jen k SMS a volani....

Link to comment
Share on other sites

Guest Jenycek
No já ten starý Smartphone nosil taky jen tak po kapsách (pouzdro jsem nikdy nepoužil) a byl sice poškrábaný až hrůza ale jakmile se rozsvítí displej, tak všechny škrábance "zmizí". Jas je tak velký že to vůbec nevadí. Jinak se dají sehnat ty krycí folie (jako na PDA) a nebo leštící pasty apod.

S tím prachem jsem to četl (najděte si v anglické části příspěvky na téma C500+DUST) ale myslím že oni to používají jako prima argument pro bezplatný servis nebo reklamace.

<{POST_SNAPBACK}>

Dneska jsem ho mel cely den v pouzdre v poloze konektory nahoru a prach se nejspise nekam "sesypal", a neni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jenycek
Bohuzel s timto se neda nic delat. Musite jet na Letnany (v Praze) kde se nachazi znackovy servis telefonu ET SmartPhone a ET SmartPhone II a tam vam to v ramci zaruky odstrani....

<{POST_SNAPBACK}>

A nevite, zda jsou schopni i vymenit pripadne poskrabane sklo a pripadne za kolik? Nebo by mi i stacil kontakt na ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eldar2k
A nevite, zda jsou schopni i vymenit pripadne poskrabane sklo a pripadne za kolik? Nebo by mi i stacil kontakt na ne.

<{POST_SNAPBACK}>

Normalne vytocte *11 nebo *88, zalezi, zda mate GO nebo pausal a tam se prepojte na operatora, ktery vam vse ochotne vysvetli a da vam i kontakty na servis...delaji tam vsechno co se tyce smartphonu, takze i vymenu poskrabaneho sklicka...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Normalne vytocte *11 nebo *88, zalezi, zda mate GO nebo pausal a tam se prepojte na operatora, ktery vam vse ochotne vysvetli a da vam i kontakty na servis...delaji tam vsechno co se tyce smartphonu, takze i vymenu poskrabaneho sklicka...

<{POST_SNAPBACK}>

Nebo druhá možnost - otevřít stránky eurotel, najít kontakty-servisy a ejhle:

GSMobil SERVICE

Kostelecká 879

197 00 Praha 9

Tel.: +420 2 8393 1809 (10)

Fax: +420 2 8393 0735

e-mail: [email protected]

Otevřeno Po-Pá 8:00 - 18:00

Osobní i poštovní příjem

P. S. Fakt to není složitý něco najít. Chce to jen trošku se tomu věnovat... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jenycek
Nebo druhá možnost - otevřít stránky eurotel, najít kontakty-servisy a ejhle:

GSMobil SERVICE

Kostelecká 879

197 00 Praha 9

Tel.: +420 2 8393 1809 (10)

Fax: +420 2 8393 0735

e-mail: [email protected]

Otevřeno Po-Pá  8:00 - 18:00

Osobní i poštovní příjem

P. S. Fakt to není složitý něco najít. Chce to jen trošku se tomu věnovat... :(

<{POST_SNAPBACK}>

Velice diky, ale protoze mam mobil par dni, tak zatim neplanuji ze bych reklamoval ci nechaval opravi. Takze by mi stacilo jen jmeno firmy. Zbytek bych si dohledal sam. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sakráá, mám telefon teprve rýden a v levém horním rohu už mám 2 zrníčka prachu, určitě tam předtím nebyly, chjo :/

jinak je celkem jasné jak tam prach leze ... mezi sklíčkem a samotným tělem je poměrně velká mezera, takže si tam nějaké to zrníčko vždycky najde cestu ...

Link to comment
Share on other sites

Sakráá, mám telefon teprve rýden a v levém horním rohu už mám 2 zrníčka prachu, určitě tam předtím nebyly,  chjo :/

jinak je celkem jasné jak tam prach leze ... mezi sklíčkem a samotným tělem je poměrně velká mezera, takže si tam nějaké to zrníčko vždycky najde cestu ...

<{POST_SNAPBACK}>

Mezera??? Teda, já tam nic takového nevidím.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
to víš, že tam je a já ji vidím, myslíš, že se tam to smetí teleportuje ? :D

<{POST_SNAPBACK}>

Já tam nikde žádnou mezeru nemám. Tak bych v tomhle případě asi moc neváhal a naběhni do Eurotelu a žádej výměnu za novější typ, který evidentně s prachem problémy už nemá.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis
Já tam nikde žádnou mezeru nemám. Tak bych v tomhle případě asi moc neváhal a naběhni do Eurotelu a žádej výměnu za novější typ, který evidentně s prachem problémy už nemá.

<{POST_SNAPBACK}>

takže ti ten díl krycí sklíčko vs tělo telefonu doléhá úplně těstě ? já po stranách mám malinkatou vůli (na levé větší), tato není veliká, nicméně zrníčka prachu se tam dostat mohou. důvod k reklamaci to je, ne ? když jsem neměl žádné smetí v telefonu za 3k tak proč bych ho měl tolerovat v telefonu za 14k, sepíšu papír a dneska tam jdu ...

P.S. já mám telefon týden, takže bych předpokládal, že dostanu nějaký novější typ, jak říkáš ten "prachotěsný", co máš ty :/

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
takže ti ten díl krycí sklíčko vs tělo telefonu doléhá úplně těstě ? já po stranách mám malinkatou vůli (na levé větší), tato není veliká, nicméně zrníčka prachu se tam dostat mohou. důvod k reklamaci to je, ne ? když jsem neměl žádné smetí v telefonu za 3k tak proč bych ho měl tolerovat v telefonu za 14k, sepíšu papír a dneska tam jdu ...

P.S. já mám telefon týden, takže bych předpokládal, že dostanu nějaký novější typ, jak říkáš ten "prachotěsný", co máš ty :/

<{POST_SNAPBACK}>

Jestli chceš, tak ti to klidně i vyfotím ale opravdu to sklíčko jde jakoby pod ten stříbrný rámeček kolem displeje a není tam vidět nikde žádná mezera. Res. vlasovou mezeru mám mezi tím stříbrným rámečkem a vlastním tělem telefonu ale ne mezi rámečkem a sklíčkem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis
Jestli chceš, tak ti to klidně i vyfotím ale opravdu to sklíčko jde jakoby pod ten stříbrný rámeček kolem displeje a není tam vidět nikde žádná mezera. Res. vlasovou mezeru mám mezi tím stříbrným rámečkem a vlastním tělem telefonu ale ne mezi rámečkem a sklíčkem.

<{POST_SNAPBACK}>

no tuhle mezeru jsem mám přesně namysli, pročetl jsem si fórum o DUSTu a právě tama se to svinstvo dostává (jak jinak přirozeně). V rozích jsou prý něco jako "mounting holes" a tudy to tam leze nejvíce ... přesně můj problém, začíná to v rohu.

no jinak ...

... dnes jsem byl reklamovat prach pod krycím sklem ... za týden používání jsem měl v levém horním rohu snad 10 zrnek.

Jiná věc, že jsem si domrvil registry a nějaké věci mi v telefonu nechodily, a prozřetelně jsem si neudělal backup :roll: Takže tak jako tak telefon putuje do GSMmobil ... budiž mi země lehká.

Hrozně mě zajímá, jak si poradí s tím prachem, co mi odpové, snad mě nepošlou do pr... určtě dám vědět, jak to dopadlo.

P.S. ze zákona mají na reklamaci lhůtu 30 dnů, snad do této doby nevyužijí, to by mě asi jeblo ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
no tuhle mezeru jsem mám přesně namysli, pročetl jsem si fórum o DUSTu a právě tama se to svinstvo dostává (jak jinak přirozeně). V rozích jsou prý něco jako "mounting holes" a tudy to tam leze nejvíce ... přesně můj problém, začíná to v rohu.

no jinak ...

... dnes jsem byl reklamovat prach pod krycím sklem ... za týden používání jsem měl v levém horním rohu snad 10 zrnek.

Jiná věc, že jsem si domrvil registry a nějaké věci mi v telefonu nechodily, a prozřetelně jsem si neudělal backup  :roll:  Takže tak jako tak telefon putuje do GSMmobil ... budiž mi země lehká.

Hrozně mě zajímá, jak si poradí s tím prachem, co mi odpové, snad mě nepošlou do pr... určtě dám vědět, jak to dopadlo.

P.S. ze zákona mají na reklamaci lhůtu 30 dnů, snad do této doby nevyužijí, to by mě asi jeblo ...

<{POST_SNAPBACK}>

Já teda zatím žádný prach nevidím ale ta spára je fakt vlasová. Téměř neznatelná. Třeba to je opravdu upravené aby to už nezlobilo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
No ať hledám, jak hledám, tak tam ani tu téměř neznatelnou mezeru nemám. Nebo ji prostě nevidím. Ani v rozích.

<{POST_SNAPBACK}>

Chtělo by to vidět tu "starou" verzi telefonu ale podle mě my máme telefony co to už mají opravené takže tam žádná spára není a proto nic nevidíme.

Link to comment
Share on other sites

Guest marel

Tak uz taky..

telefon mam zhruba tyden (nosim ho neustale v kapse) a v levem hornim uz mam taky par zrnicek :-(

Jinak ta leva strana (cela) blbe dolejha - staci v uplne tme mit rozsviceny foun a pod urcitym uhlem z boku to lehounce prosvita..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.