Jump to content

Prach pod krycim sklem displeje


Guest Jenycek

Recommended Posts

Guest Vanis
Tak uz taky..

telefon mam zhruba tyden (nosim ho neustale v kapse) a v levem hornim uz mam taky par zrnicek :-(

Jinak ta leva strana (cela) blbe dolejha - staci v uplne tme mit rozsviceny foun a pod urcitym uhlem z boku to lehounce prosvita..

<{POST_SNAPBACK}>

přesně tak, máš ten samý problém, co já ... nahoře a dole sklíčko doléhá hezky, ale po stranách jsou mezery (vlevo větší)

já mám tel. od úterka v reklamaci, tak jsem zvědavý jak si s tím poradí a kdy dostanu tel. z5 !!!

jestli mi vrátí telefon, tak ja k byl, že to není závada nebo podobné kecy, tak si tam asi osobně zajedu, i když to mám 300km :D nedokážu si totiž představit, co za maras bych pod tím sklem měl třeba po půl roce používání ...

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek
no nejaka ten kry/foliet byse hodil/a, mas nejaky tip kde to sehnat ? kdyz uz bych neco chtel tak neco decentniho, ne ty silene "kozene" obaly co se vsemozne prodavaji :D

<{POST_SNAPBACK}>

Tiez by ma zaujimali nejake puzdra. Zatial ma zaujali tieto zaujimave puzdra na Typhoon (spv/et2...):

- Krusell

- alebo taketo decentne na opasok (tu su aj ine farby)

Videli ste nieco podobne predavat na Slovensku alebo v Cechach?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Tiez by ma zaujimali nejake puzdra. Zatial ma zaujali tieto zaujimave puzdra na Typhoon (spv/et2...):

- Krusell

- alebo taketo decentne na opasok (tu su aj ine farby)

Videli ste nieco podobne predavat na Slovensku alebo v Cechach?

<{POST_SNAPBACK}>

Krusell prodává www.sunnysoft.cz a mají většinu věcí skladem.

Já mám od nich horizontální pozdro a je dobré. Chtěl jsem nějaké, kde z telefonu nelezou rohy, takže při pádu na hranu se nic nemůže stát.

Ještě jsem si na zadní kryt baterky nalepil takový samolepící plíšek a můžu telefon mít v autě připevněný na magnetu co se prodává na benzínkách.

A poslední drobnost jsem koupil taky od Sunnysoftu - je to taková malá plastová sponka, nalepí se taky dozadu na telefon a jednak má očko na šňůrku na krk (konečně řešení) a hlavně, dá se do ní dát ten čep na jakékoliv otočné klipy Krusell. Funguje to a vypadá to docela použitelně.

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek
Krusell prodává www.sunnysoft.cz a mají většinu věcí skladem.

Já mám od nich horizontální pozdro a je dobré. Chtěl jsem nějaké, kde z telefonu nelezou rohy, takže při pádu na hranu se nic nemůže stát.

Ještě jsem si na zadní kryt baterky nalepil takový samolepící plíšek a můžu telefon mít v autě připevněný na magnetu co se prodává na benzínkách.

A poslední drobnost jsem koupil taky od Sunnysoftu - je to taková malá plastová sponka, nalepí se taky dozadu na telefon a jednak má očko na šňůrku na krk (konečně řešení) a hlavně, dá se do ní dát ten čep na jakékoliv otočné klipy Krusell. Funguje to a vypadá to docela použitelně.

<{POST_SNAPBACK}>

Jeeeej, diky. Klobuk dole pred sunnysoftom. Takuto sponku myslis? Mohol by si prosim ta dat nejaky link na tu sponku, lebo to na tom sunnysofte neviem najst

Krusell-puzdro som nasiel. Vdaka

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek

Este ma napadlo: akurat pozeram to horizontalne puzdro (predpokladam ze asi XS-long mas). Nie je problem, ze ked pritlacis na puzdro, zapne sa ti display? Mal som jedno take podobne puzdro a musel som ho z toho dovodu vratit, lebo display mi dost casto zbytocne svietil:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Jeeeej, diky. Klobuk dole pred sunnysoftom. Takuto sponku myslis? Mohol by si prosim ta dat nejaky link na tu sponku, lebo to na tom sunnysofte neviem najst

Krusell-puzdro som nasiel. Vdaka

<{POST_SNAPBACK}>

No ten link je na tu magnetku. To je ta druhá věc co jsem myslel.

Oni tam nemají jak na potvoru větší fotku toho očka - ale je to v kitu Klipy - KRUSELL phoneholdic multidapt KIT nebo samotný KRUSELL phoneholdic multidapt

http://obchod.sunnysoft.cz/pictures/store/57102.jpg

To horizontální pouzdro ten telefon docela pevně svírá, nenapadlo mě to že by to zapínalo telefon. Musím to vyzkoušet. Já ho mám vždycky se zamčenou klávesnicí... Podívám se na to.

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek
No ten link je na tu magnetku. To je ta druhá věc co jsem myslel.

Oni tam nemají jak na potvoru větší fotku toho očka - ale je to v kitu Klipy - KRUSELL phoneholdic multidapt KIT nebo samotný KRUSELL phoneholdic multidapt 

http://obchod.sunnysoft.cz/pictures/store/57102.jpg

To horizontální pouzdro ten telefon docela pevně svírá, nenapadlo mě to že by to zapínalo telefon. Musím to vyzkoušet. Já ho mám vždycky se zamčenou  klávesnicí... Podívám se na to.

<{POST_SNAPBACK}>

Tuto je vacsi obrazok

A to sa nalepi naspodok telefonu? Nevadi to potom ked je telefon v puzdre? Ja som bol v tom ze ten multidapt je iba pre puzdra

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail....=41225&level=30

BTW ked su klavesnice zablokovane, display sa rozsvieti iba ked stlacim SPUSTIT (tlacitko nad HOME). Najvyssie polozene tlacidlo je joystick, ale ajtak mi to stlacalo akurat tlacidlo spustit. Ale pravdou je ze telefon bol v tom mojom puzdre dost natesno.

Nemas fotku tvojho telefonu s tou sponkou?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Tuto je vacsi obrazok

A to sa nalepi naspodok telefonu? Nevadi to potom ked je telefon v puzdre? Ja som bol v tom ze ten multidapt je iba pre puzdra

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail....=41225&level=30

BTW ked su klavesnice zablokovane, display sa rozsvieti iba ked stlacim SPUSTIT (tlacitko nad HOME). Najvyssie polozene tlacidlo je joystick, ale ajtak mi to stlacalo akurat tlacidlo spustit. Ale pravdou je ze telefon bol v tom mojom puzdre dost natesno.

Nemas fotku tvojho telefonu s tou sponkou?

<{POST_SNAPBACK}>

To je ono. Rozměry toho plastu jsou asi 3x2cm a výška je jen pár mm. Do pouzdra se to dá dostat celkem v pohodě ale hlavně - od té doby co ho mám, nepotřebuju moc pouzdro protože šňůrka na krk je praktická věc a když potřebuju, tak si tam strčím ten otočný čep a klip na pásek.

Tenhle plast mám víceméně od kraje krytu baterie na osu směrem dolů, pak asi půl centimetru mezeru a za tím mám ten plíšek co je potřeba pro magnetku do auta. Vejde se to tam v pohodě.

Ne, mě se to fakt nezapíná. Zrovna jsem to zkoušel. Mám to pouzdro co má uvnitř jinou barvu kůže než venku a je docela pevné.

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek
... když potřebuju, tak si tam strčím ten otočný čep a klip na pásek.

<{POST_SNAPBACK}>

...to asi poznam. Je to prakticka vec. V dobach NMTcok som tak nosil nokie:-)

Tenhle plast mám víceméně od kraje krytu baterie na osu směrem dolů, pak asi půl centimetru mezeru a za tím mám ten plíšek co je potřeba pro magnetku do auta. Vejde se to tam v pohodě.

<{POST_SNAPBACK}>

Stale mi ale nejde do hlavy ako to tam drzi. To je na to nejaky "superkleber"? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
...to asi poznam. Je to prakticka vec. V dobach NMTcok som tak nosil nokie:-)

Stale mi ale nejde do hlavy ako to tam drzi. To je na to nejaky "superkleber"?  :D

<{POST_SNAPBACK}>

No u obojího byl přibalený takový čtvereček napuštěný nějakým odmašťovacím přípravkem. Tím se vyčistí to místo a nechá zaschnout. Pak se to normálně přilepí samolepkou co je na tom klipu i na tom plíšku. Drží to jak přibitý. Podle mě to už nejde sundat bez použití nějaké hrubé síly. Fakt to drží šíleně pevně.

Link to comment
Share on other sites

Guest bolek

Jeden spokojny zakaznik je lepsi ako ohromujuca reklama. Pri najblizsej navsteve Prahy pojdem navstivit ten obchod a vyskusat. Len si to asi budem dopredu cez net objednat, lebo asi nemaju vsetky puzdra na sklade. Diky za rady

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
no tuhle mezeru jsem mám přesně namysli, pročetl jsem si fórum o DUSTu a právě tama se to svinstvo dostává (jak jinak přirozeně). V rozích jsou prý něco jako "mounting holes" a tudy to tam leze nejvíce ... přesně můj problém, začíná to v rohu.

no jinak ...

... dnes jsem byl reklamovat prach pod krycím sklem ... za týden používání jsem měl v levém horním rohu snad 10 zrnek.

Jiná věc, že jsem si domrvil registry a nějaké věci mi v telefonu nechodily, a prozřetelně jsem si neudělal backup  :roll:  Takže tak jako tak telefon putuje do GSMmobil ... budiž mi země lehká.

Hrozně mě zajímá, jak si poradí s tím prachem, co mi odpové, snad mě nepošlou do pr... určtě dám vědět, jak to dopadlo.

P.S. ze zákona mají na reklamaci lhůtu 30 dnů, snad do této doby nevyužijí, to by mě asi jeblo ...

<{POST_SNAPBACK}>

Tak už máš telefon zpátky? Jak to dopadlo?

Link to comment
Share on other sites

Guest marel
Tak už máš telefon zpátky? Jak to dopadlo?

<{POST_SNAPBACK}>

Taky sem zvedav jak to dopadne..

Edited by marel
Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis
Tak už máš telefon zpátky? Jak to dopadlo?

<{POST_SNAPBACK}>

dnes je to přesně týden, zatím se mi můj dealer neozval, takže zatím nic, asi si napíšu do GSMmobil o nějaké aktuální info ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Vanis

Takže telefon mám z5 ... no konečně. Jen tak pro představu, vydával jsem ho z ruky 1.3. a přišel 17.3. z toho odečtěme tak 4 dny na dopravu do Prahy a z5, mno celkem to trvalo.

Takže prach mi odstarnili, přehráli ROmku jak jsem chtěl, ale zdá se mi ta mezírka furt stejná, no uvidíme zda to tam poleze znova ... jesi jo, tak budu hodně nasr. páč být tak dlouho bez telefonu a problém nevyřešen, to je otrava.

UPDATE !!!

Takže už mi tam leze prach znova, zatím teda jen jedno zrníčko, ale tím to určitě nekončí a navíc mi teď v pravém dolním rohu odchlípá horní plast. kryt, když se malinko nadzvedne tak i o 2-3 mm :D Nejde to prostě docvaknout, nevím, jesi mi tam něco zmršili, nebo je jen špatně nasazený ... to snad přilepím sekunďákem.

Takže závěrem zhodnocení opravy "prachového problému" u GSMobilu:

+ prach vyčištěn

- prach se dovnitř dostává znova

- dlouhá doba v servisu

- uvolněný plastový horní díl telefonu

Závěrem tedy nutno říct že nic moc :D Já moc dobře vím, proč hrozně nerad reklamuji zboží v ČR ...

Edited by Vanis
Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis

Jinak jsem prolezl snad všechno, co se prachu na Modacu týče a prach se dovnitř dostává přes volume buttons nebo power button, to je i důvod proč se nejvíce objevovuje v levém horním rohu. Všímněte si, jak vám krásně prosvítá LED okolo power buttonu (já tam má díru jak krávu).

Viděl jsem i obrázky rozebraného telefonu, není tam vidět žádné těsnění, nějaká pěnovka kolem těchto klíčových míst by jistě pomohla.

Vzhledem k tomu, že jsem měl tel. již v servisu, mám již nálepky zajištující záruku telefonu strženy, čili bych mohl telefon rozebrat a pokusit se prachový problém si vyřešit sám, ovšem prozatím nemám dost odvahy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Jinak jsem prolezl snad všechno, co se prachu na Modacu týče a prach se dovnitř dostává přes volume buttons nebo power button, to je i důvod proč se nejvíce objevovuje v levém horním rohu. Všímněte si, jak vám krásně prosvítá LED okolo power buttonu (já tam má díru jak krávu).

Viděl jsem i obrázky rozebraného telefonu, není tam vidět žádné těsnění, nějaká pěnovka kolem těchto klíčových míst by jistě pomohla.

Vzhledem k tomu, že jsem měl tel. již v servisu, mám již nálepky zajištující záruku telefonu strženy, čili bych mohl telefon rozebrat a pokusit se prachový problém si vyřešit sám, ovšem prozatím nemám dost odvahy.

<{POST_SNAPBACK}>

A jak je možný že já tahám ten telefon naprosto volně po kapsách, vůbec ho nenosím v pouzdře a přitom ani stopa po prachu? Liší se nějak třeba od nějaké série?

Link to comment
Share on other sites

Guest Vanis
A jak je možný že já tahám ten telefon naprosto volně po kapsách, vůbec ho nenosím v pouzdře a přitom ani stopa po prachu? Liší se nějak třeba od nějaké série?

<{POST_SNAPBACK}>

Na Modacu psali, že existují jakési série, či varianty, že už snad existuje nějaká třetí, která by prachový problém mít neměla. ale nevím, možná máš prostě jenom štěstí, buď rád, kdosi postnul tento obrázek, to je fakt humáč ...

post-111808-1111601366_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Eldar2k
Nebo druhá možnost - otevřít stránky eurotel, najít kontakty-servisy a ejhle:

GSMobil SERVICE

Kostelecká 879

197 00 Praha 9

Tel.: +420 2 8393 1809 (10)

Fax: +420 2 8393 0735

e-mail: [email protected]

Otevřeno Po-Pá  8:00 - 18:00

Osobní i poštovní příjem

P. S. Fakt to není složitý něco najít. Chce to jen trošku se tomu věnovat... :D

<{POST_SNAPBACK}>

Bohuzel s litosti vam vsem musim oznamit, ze tento servis neprovadi zadne opravy, udrzby ci cokoliv co se ET SMARTPHONE II tyce......asi pred par dny mi SP3 upadl, bohuzel na betonovy chodnik, kryt je cely ve skrabancich! Tak jsem se rozhodl, ze zajedu do tohoto servisu a necham si to opravit. Bohuzel mi bylo receno, ze zadne nahradni dily nejsou k dispozici a doba, kdy budou k dispozici, neni znama. Poradili mi si to nechat opravit treba v Nemecku.....super, takze asi prvni poskrabany I-Mate SP3 v CR!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Bohuzel s litosti vam vsem musim oznamit, ze tento servis neprovadi zadne opravy, udrzby ci cokoliv co se ET SMARTPHONE II tyce......asi pred par dny mi SP3 upadl, bohuzel na betonovy chodnik, kryt je cely ve skrabancich! Tak jsem se rozhodl, ze zajedu do tohoto servisu a necham si to opravit. Bohuzel mi bylo receno, ze zadne nahradni dily nejsou k dispozici a doba, kdy budou k dispozici, neni znama. Poradili mi si to nechat opravit treba v Nemecku.....super, takze asi prvni poskrabany I-Mate SP3 v CR!

<{POST_SNAPBACK}>

Pokusím se sehnat "oficiální" vyjádření Eurotelu. Přijde mi to neuvěřitelný....

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Pokusím se sehnat "oficiální" vyjádření Eurotelu. Přijde mi to neuvěřitelný....

<{POST_SNAPBACK}>

Jo čtu to znova a všiml jsem si že máš iMate. Hele to je dost možný. I když je to stejný telefon tak že ho z principu nedělají. To je běžná praxe OEM. My jsme třeba ve firmě kdysi prodávali jeden typ skenerů. Měli jsme na to sklad dílů, dělali jsme školení pro techniky z jiných zemí apod. A v Německu byl OEM prodejce, který to prodával pod svojí značkou ale jinak se to vůbec nelišilo (jen barvou krytu). Měli jsme přísný zákaz dodávat jim jakékoliv díly, spotřební materiál, učit techniky apod. Ani jejich zákazníkům jsme nesměli udělat údržbu nebo dodat spotřební materiál apod. V naší distribuční smlouvě bylo jasně napsané, že nám můžou zrušit kontrakt když bychom něco takového udělali. OEM prodejce dostává pekelný slevy z výroby i za to, že se pak vzájemně neproplétají prodejní a servisní sítě. Takže třeba to je tak, že v servisu viděli že to je iMate a proto to odmítli. Schválně by to chtělo zkusit tam zavolat jestli mají náhradní díly na "opravdový" eurotel spII a uvidíme. Pokud ano, tak je to v pořádku a je to riziko nákupu "levnějšího" OEM telefonu z ciziny, protože pak se na cizinu musíš obrátit i s takovou pitomostí jako je nový kryt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eldar2k
Jo čtu to znova a všiml jsem si že máš iMate. Hele to je dost možný. I když je to stejný telefon tak že ho z principu nedělají. To je běžná praxe OEM. My jsme třeba ve firmě kdysi prodávali jeden typ skenerů. Měli jsme na to sklad dílů, dělali jsme školení pro techniky z jiných zemí apod. A v Německu byl OEM prodejce, který to prodával pod svojí značkou ale jinak se to vůbec nelišilo (jen barvou krytu). Měli jsme přísný zákaz dodávat jim jakékoliv díly, spotřební materiál, učit techniky apod. Ani jejich zákazníkům jsme nesměli udělat údržbu nebo dodat spotřební materiál apod. V naší distribuční smlouvě bylo jasně napsané, že nám můžou zrušit kontrakt když bychom něco takového udělali. OEM prodejce dostává pekelný slevy z výroby i za to, že se pak vzájemně neproplétají prodejní a servisní sítě. Takže třeba to je tak, že v servisu viděli že to je iMate a proto to odmítli. Schválně by to chtělo zkusit tam zavolat jestli mají náhradní díly na "opravdový" eurotel spII a uvidíme. Pokud ano, tak je to v pořádku a je to riziko nákupu "levnějšího" OEM telefonu z ciziny, protože pak se na cizinu musíš obrátit i s takovou pitomostí jako je nový kryt.

<{POST_SNAPBACK}>

Bohuzel, neni to zpusobeno tim, ze mam SP3. Proste mi rekli, ze nemaji zadne nahradni dily, proste absolutne nic!

Vlastne se mi zda, ze si ani nevsimli toho modreho nadpisu SP3, ktery je nad displayem.

No kazdopadne je to velka skoda, ted si budu muset zvyknout na poskrabany kryt..... :roll:

Oni mi nerekli nic o tom, ze opravuji jenom ET SmartPhone II, proste mi bylo receno, ze ZADNE NAHRADNI DILY nejsou k dispozici. A ze v nejblizsi dobe ani nebudou. Na ET lince mi bohuzel take neporadili.....

Rada ode me, SNAZTE SE, ABY VAM V NEJBLIZSI DOBE NEUPADL TELEFON.

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalN
A jak je možný že já tahám ten telefon naprosto volně po kapsách, vůbec ho nenosím v pouzdře a přitom ani stopa po prachu? Liší se nějak třeba od nějaké série?

<{POST_SNAPBACK}>

No, také jsem se divil, že tam někdo má prach a já ho také nosím v kapse a nic. A najednou koukám venku na slunci na display a je to hrůza: ten prach tam je, není ho málo, a nejen v levém rohu :cry:. A je to zajímavé: v místnosti a na umělém světle si ho vůbec nevšimnu, i když ho hledám.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Bohuzel, neni to zpusobeno tim, ze mam SP3. Proste mi rekli, ze nemaji zadne nahradni dily, proste absolutne nic!

Vlastne se mi zda, ze si ani nevsimli toho modreho nadpisu SP3, ktery je nad displayem.

No kazdopadne je to velka skoda, ted si budu muset zvyknout na poskrabany kryt..... :roll:

Oni mi nerekli nic o tom, ze opravuji jenom ET SmartPhone II, proste mi bylo receno, ze ZADNE NAHRADNI DILY nejsou k dispozici. A ze v nejblizsi dobe ani nebudou. Na ET lince mi bohuzel take neporadili.....

Rada ode me, SNAZTE SE, ABY VAM V NEJBLIZSI DOBE NEUPADL TELEFON.

<{POST_SNAPBACK}>

Zajímavý. Každopádně servis na to někdo dělat musí - leda by bylo pro ně výhodnější měnit to kus za kus, což je taky možný ale ne moc pravděpodobný.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.