Jump to content

Dorucenky k SMS


Guest Jenycek

Recommended Posts

Guest Jenycek

Protoze jsem si zvykl na svem "starem" Siemensu ME45 na zasilani dorucenek k SMS, tak jsem si tuto funkci nastavil i u ET SP2. Ale prisel jsem na to, ze mi dorucenka prijde pouze tehdy, odpovidam-li na nejakou SMS, kterou mam ulozenou. Napisu-li novou SMS, tak mi neprijde. Pouze pri odpovidani. Je to normalni, nebo to mam nekde nastavene spatne?

Link to comment
Share on other sites

Guest kubis

Též přidám dotaz.Mně doručenky chodí bez potíží,ale mám jinčí problém.Doručenky obsahují pouze telefonní číslo a ne jméno kontaktu.Pokud přijde po delší době nebo jsem psal najednou více lidem tak už musím zjišťovat komu to číslo vlastně patří.Není to sice tak závažné,ale ... Co vy na to?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rado

Az dnes som si vsimol ze je tu cesko-slovenska sekcia - super! :-)

Kedze sa pise o dorucenkach tak sa pridam - mne chodia tak nejako viac-menej nahodne. Neodpozoroval som zatial ze by chodili len k nejakemu typu SMSiek, ale je celkom mozne ze je to tak ako pise Jenycek a ze chodia len ku tym na ktore odpovedam - skusim to viac sledovat. A tiez ma to poriadne stve. Raz sa mi stalo ze SMS vobec nebola dorucena a po tyzdni mi prisla dorucenka o nedoruceni, ale to mohlo byt sietou (aj ked na SE T300 a T610 sa mi take nieco nestalo tusim nikdy).

kubis: Ano, v dorucenkach sa zobrazuje len telefonne cislo, ale tusim tu na MoDaCo alebo niekde inde som cital o utilite ktora dokaze nahradzovat telefonne cislo v dorucenkach menom. Neviem ci nahodou nebola priamo v Sunnysoft baliku ktory je v CR/SR zdarma. Ked sa tu uz o tom pise mrknem sa na to a napisem co som zistil.

Rado

[EDIT]

Tusim potrebujem nejaku lepsiu fotku. ;) Kazopadne - je to tak, Sunnysoft SmartPack obsahuje SMS filter ktory by mal cisla v SMSkach nahradzat menami, zrejme v uplne vsetkych SMS. Este som to ale neskusal instalovat. A vyzaduje to app-unlocked telefon - ale toto sa asi tyka len SPV od Orange - netusim.

Este pridam ze sa mi velmi pacilo riesenie doruceniek na SonyEricssonoch, kde sa skratka pri odoslanych spravach objavovala "fajka" ked boli dorucene.

[/EDIT]

Edited by Rado
Link to comment
Share on other sites

Guest kubis

Balík od Sunnysoftu už mám nainstalovaný delší dobu,ale přece jsem to udělal znovu pro případ novější verze a stále to můj problém nevyřešilo. :cry: Díky ta tip.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Též přidám dotaz.Mně doručenky chodí bez potíží,ale mám jinčí problém.Doručenky obsahují pouze telefonní číslo a ne jméno kontaktu.Pokud přijde po delší době nebo jsem psal najednou více lidem  tak už musím zjišťovat komu to číslo vlastně patří.Není to sice tak závažné,ale ... Co vy na to?

<{POST_SNAPBACK}>

Problém to nevyřešilo - znamená to že ti ten Sunnysoft nechodí? Mě to šlape tak jak má ale začalo to fungovat až po odblokování toho telefonu a tím pádem jde i zálohování apod.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rado
Problém to nevyřešilo - znamená to že ti ten Sunnysoft nechodí? Mě to šlape tak jak má ale začalo to fungovat až po odblokování toho telefonu a tím pádem jde i zálohování apod.

<{POST_SNAPBACK}>

Ked uz sme pritom opytam sa - co pouzivate na odblokovanie telefonu? Mne sa to podarilo na druhy pokus cez stranku http://developer.orangews.com/orgspv/comdef.aspx ale kdesi som cital ze sa da napisat na [email protected] a zaslu na to nejaku utilitu, takze sa to da robit aj offline?

rado

Link to comment
Share on other sites

Guest kubis

No,ale já telefon blokovaný nemám.Objednával jsem ho v prosinci po netu na "Expansys" v Anglii,tak nepředpokládám,že by byl blokovaný na nějakého operátora.Oskar mi tam chodí bez potíží.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rado
No,ale já telefon blokovaný nemám.Objednával jsem ho v prosinci po netu na "Expansys" v Anglii,tak nepředpokládám,že by byl blokovaný na nějakého operátora.Oskar mi tam chodí bez potíží.

<{POST_SNAPBACK}>

To blokovanie o ktorom je rec tu je ine nez blokovanie na SIM kartu jedneho operatora. Nevyznam sa do toho takze to neviem popisat velmi presne, ale ide o to, ze telefon ktory je blokovany neumozni instalovat aplikacie bez certifikatu, alebo tak nejak.

Telefony Orange SPV sa daju na dialku odblokovat napr. na vyvojarskej stranke Orange, primarne to sluzi vyvojarom na to aby mohli svoje necertifikovane aplikacie na telefone testovat predtym ako ich dokoncia. Ta stranka cez ktoru sa to podarilo odblokovat mne (tak aby som mohol nainstalovat napr. CellTrack) je tu:

http://developer.orangews.com/orgspv/comdef.aspx

Neviem ci to pomoze, alebo ci to funguje aj na ine telefony nez Orange SPV, hadam sa k tomu aj niekto kto vie viac vyjadri.

rado

Link to comment
Share on other sites

Guest kubis

Snad rozumím tomu co popisuješ.Mně CellTrack funguje.Při stahování a instalaci různých aplikací to probíhá u mně takto:1. bez problému,pouze se zeptá interní paměť či karta 2. aplikace pochází od neznámého či podezřelého (prostě jakési varování) zdroje opravdu nainstalovat? a pak opět kam Interní či karta? To co popisuješ mi připadá jako právě ta varovná otázka,takže z toho usuzuji,že by mi to mělo fakčit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Snad rozumím tomu co popisuješ.Mně CellTrack funguje.Při stahování a instalaci různých aplikací to probíhá u mně takto:1. bez problému,pouze se zeptá interní paměť či karta 2. aplikace pochází od neznámého či podezřelého (prostě jakési varování) zdroje opravdu nainstalovat? a pak opět kam Interní či karta? To co popisuješ mi připadá jako právě ta varovná otázka,takže z toho usuzuji,že by mi to mělo fakčit.

<{POST_SNAPBACK}>

Ne. Blokování může být víc.

1) blokace na určitého operátora (SIM LOCK)

2) blokování instalací necertifikovaných aplikací (APPLICATION LOCK)

3) ochrana systémových oblastí telefonu - zejména registrů

První dvě blokace jsou jasný. Ta první se tě netýká když ti telefon s tvým operátorem jede. Druhá je problém u Orange telefonů (asi i dalších), kde si nepřejí aby si lidi instalovali aplikace neschválené Orange.

Třetí je ochrana co mají asi všechny telefony bez rozdílu a kvůli tomu nefungují zálohovací programy a všelijaké další aplikace, které využívají právě ty chráněné oblasti telefonu.

Psalo se o tom několikrát v jiných vláknech tady v konferenci, zkus se podívat po diskuzi na téma Sunnysoft a tam to myslím bylo. Ty programy na odblokování té bezpečnosti se dají nebo daly sehnat ale musí se hledat. Nikdo to nedá do přílohy, protože to robot okamžitě smaže.

Link to comment
Share on other sites

Guest kubis

Zameril jsem se na doporucenou oblast a stahl nabizejici se soft.Nenasel jsem nikde popis instalace,takze jsem nahral soubory do adresaru v telefonu ktere se shodovaly s adresari ve stahnutem zipu.Podotykam,ze exe mi neslo spustit ani z PC ani z telefonu.Soubor ink ze Start Menu po spusteni ohlasil odpojeni ochrany, ale vysledek 0.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
Zameril jsem se na doporucenou oblast a stahl nabizejici se soft.Nenasel jsem nikde popis instalace,takze jsem nahral soubory do adresaru v telefonu ktere se shodovaly s adresari ve stahnutem zipu.Podotykam,ze exe mi neslo spustit ani z PC ani z telefonu.Soubor ink ze Start Menu po spusteni ohlasil odpojeni ochrany, ale vysledek 0.

<{POST_SNAPBACK}>

Tak to nevím. Já osobně použil program SDA unlock, který se před časem nabízel ve foru na MobileJoe.de ale pokud vím, tak už tam není ale určitě se dá sehnat - stačí trochu hledat v google (nebo třeba napsat PM) a nepochybně se někde najde.

Link to comment
Share on other sites

Guest shaowniq
Ne. Blokování může být víc.

1) blokace na určitého operátora (SIM LOCK)

2) blokování instalací necertifikovaných aplikací (APPLICATION LOCK)

3) ochrana systémových oblastí telefonu - zejména registrů

První dvě blokace jsou jasný. Ta první se tě netýká když ti telefon s tvým operátorem jede. Druhá je problém u Orange telefonů (asi i dalších), kde si nepřejí aby si lidi instalovali aplikace neschválené Orange.

Třetí je ochrana co mají asi všechny telefony bez rozdílu a kvůli tomu nefungují zálohovací programy a všelijaké další aplikace, které využívají právě ty chráněné oblasti telefonu.

Psalo se o tom několikrát v jiných vláknech tady v konferenci, zkus se podívat po diskuzi na téma Sunnysoft a tam to myslím bylo. Ty programy na odblokování té bezpečnosti se dají nebo daly sehnat ale musí se hledat. Nikdo to nedá do přílohy, protože to robot okamžitě smaže.

<{POST_SNAPBACK}>

chcel by som len podotknut, ak dovolis, aplikacie necertifikuje Orange. Toto blokovanie je aj na Eurotel SDA - slovensky. Inak, Eurotel - T-Mobile SK uz SDA v ponuke nema, preco?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomas Kocanda
chcel by som len podotknut, ak dovolis, aplikacie necertifikuje Orange. Toto blokovanie je aj na Eurotel SDA - slovensky. Inak, Eurotel - T-Mobile SK uz SDA v ponuke nema, preco?

<{POST_SNAPBACK}>

Myslel jsem anglický Orange.

Aplikace u českého Eurotelu blokované nejsou.

Proč to slovenský (a český) T-Mobile nenabízí nevím... Obchodní politika? Kdo ví.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest bolek
Protoze jsem si zvykl na svem "starem" Siemensu ME45 na zasilani dorucenek k SMS, tak jsem si tuto funkci nastavil i u ET SP2. Ale prisel jsem na to, ze mi dorucenka prijde pouze tehdy, odpovidam-li na nejakou SMS, kterou mam ulozenou. Napisu-li novou SMS, tak mi neprijde. Pouze pri odpovidani. Je to normalni, nebo to mam nekde nastavene spatne?

<{POST_SNAPBACK}>

na SPVecku mi chodia dorucenky aj ked napisem novu sms

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.