Guest jasonpo Posted November 10, 2003 Report Posted November 10, 2003 Jeg er den delvist lykkelige ejer af en SPV100, og nu har jeg siddet og læst i dette forum i et par timer, for at finde ud af om den skal udskiftes med en SPV200 eller en Treo600 (som allerede tiltaler mig meget). Og til min store forundring har jeg nu hørt at der kommer en E2020 hvor står denne i forhold til de 2 tidligere nævnte modeller? Yderligere er jeg meget nysgerrig efter at vide om det er muligt at få Treo600 i DK, og hvad den koster. Hvis der er en eller flere som kan hjælpe her vil jeg blive meget glad. Tak
Guest zapin Posted November 11, 2003 Report Posted November 11, 2003 Hej jasonpro Prøv at se her http://orange.dk/nyspv der finder du svar på 2020 og p 200 Angående Treo600 har jeg ikke meget viden :-)
Guest zapin Posted November 11, 2003 Report Posted November 11, 2003 Fandt lige ud af at den kan købes her http://www.treostore.com/ Ser dog ud som om at den kun kan købes pr. postordre.
Guest jasonpo Posted November 11, 2003 Report Posted November 11, 2003 Tak for info.... Jeg havde dog været inde på orange.dk og læse den info de har om spv2020. Men som det jpo også var med manualen og den yderligere info omkring SPV100, så er det jo yderst sparsomme informationer de kommer med..... hvor lang er batteritiden eksempelvis? Det er totalt skuffende at Orange prøver at markedsføre et nyt produkt, som skal være det ypperste osv. og så kan de ikke engang finde ud af at markedsføre det, så man kan finde ud af hvorfor man netop skulle vælge at købe en spv200 eller 2020 fremfor noget Nokia gejl..... Hvem sidder og klør røv hos Orange?
Guest MoRFLeZ Posted November 11, 2003 Report Posted November 11, 2003 Nu er den LIIIIGE blevet announced (mere eller mindre...) - så giv den lige lidt tid. Personligt foretrækker jeg E200 - har ikke brug for de extra funktioner en PDA giver - men jeg syntes bestemt det er en spændende lille sag. Ville dog ønske de ville kalde den noget andet!!
Guest tvo Posted November 13, 2003 Report Posted November 13, 2003 vi har en omfattende test af E200 i dag på 4smartphone, og er også på vej med en test af E2020... Håber det vil hjælpe dig.
Guest jasonpo Posted November 14, 2003 Report Posted November 14, 2003 Tak for tippet ;-) Jeg glæder mig til at læse anmeldelsen af 2020.
Guest tvo Posted November 14, 2003 Report Posted November 14, 2003 :oops: Me tell a lie... Anmeldelsen af e200 er først oppe i dag. Til gengæld er der nu også rygter om at telefonen skulle blive forsinket... :roll:
Guest jasonpo Posted November 14, 2003 Report Posted November 14, 2003 Ok, jeg ledte også efter anmeldelsen. Med hensyn til forsinkelsen af spv200 så kan det jo ikke overraske, spændende om den så er fuld af fejl..... Mht. til min tidligere efterspørgsel på nogle flere oplysninger omkring 2020, så synes jeg det er mærkeligt at orange ikke fortæller mere om den, og jeg kan ikke forstå hvorfor jeg skal tage det roligt, og tænke "ok, den er lige blevet offentliggjort....." 2020 skulle gerne være forholdsvis færdig udviklet eftersom man kan bestille den. Derfor mener jeg også at de (orange) burde have mulighed for at fortælle noget mere om den, f.eks. noget så banalt som batterilevetiden....
Guest tvo Posted November 14, 2003 Report Posted November 14, 2003 Standbytiden er 72 timer på 2020. Søg for øvrigt på XDA 2 eller HTC Himalaya, så får du betydeligt mere info om apperatet.
Guest Gnuig Posted November 17, 2003 Report Posted November 17, 2003 :oops: Me tell a lie... Anmeldelsen af e200 er først oppe i dag. Til gengæld er der nu også rygter om at telefonen skulle blive forsinket... :roll: Jeg går nu og glæder mig til at modtage SPV E200'eren denne uge... ER den forsinket??? Lang tid?
Guest Slowazz Posted November 17, 2003 Report Posted November 17, 2003 Puha, håber da ikke at den vil blive mere forsinket end højst et par timer efter at forretningerne åbner :lol: ... Minder mig om at jeg nok bare burde gå i seng, så jeg hurtigere kan vågne op til købet af e200 ;)
Guest zapin Posted November 17, 2003 Report Posted November 17, 2003 Skulle ikke være forsinket. Jeg var i butikken fredag og der var de sikre på at have den mandag kl 1000. :-)
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now